• Çünkü Blizzard'ı seviyoruz!
  1. Foruma düzenleme yapılacağından belirsiz bir süre forumumuz kayıtlara kapalı olacak, yeni üyeliklere açılmayacaktır.

World of Warcrafta Yeni Başlayanlar İçin Server Tavsiyesi

'WoW Yardım' bölümündeki bu başlık Candy Butcher tarafından başlatılmıştır, 5 Kasım 2015.

1. Candy Butcher

Candy Butcher Yeni Üye

5
    0
    8 Ekim 2015
    Herkese iyi günler arkadaşlar ! Birkaç gün içerisinde arkadaşlarım ile World of Warcraft oynamaya başlıyacağız ama hangi serverda oynamamız gerektiğine karar veremedik. Horde Regionunda (umarım region kelimesi doğru olmuştur) Blood Elf olarak oynıyacağız. Bu arada İngilizcemiz gayet iyi olduğu için illaki Türk arkadaşların çoğunluk olduğu serverlar olucak diye bir kaide yok. Sevgiler, saygılar.

2. Lo'Gosh

Lo'Gosh For Azeroth! Yönetici

194
    24
    6 Mayıs 2015
    İyi günler. Türklerle bir arada oynamak istiyoruz deseydiniz direkt Twisting Nether'ı tavsiye ederdim ancak madem İngilizce derdiniz yok, aşağıda verdiğim linkteki realmlere göz atabilirsiniz. Sayfada Horde / Alliance yoğunluğu da belirtildiğinden Horde yoğunluğu ve popülasyonu yüksek olan realmlerden birini seçerek başlayabilirsiniz.

http://www.wowprogress.com/realms/rank/eu/lang.en

Candy Butcher bunu beğendi.
  3. Candy Butcher

Candy Butcher Yeni Üye

5
    0
    8 Ekim 2015
    Hazır aklıma gelmişken başka bir başlık açmadan bir soru daha yöneltmek istiyorum ; Doluluk oranlarına baktımda sizce Hordelerin yoğunlukta olduğu bir Realmmi mi seçmeliyim yoksa her ikiside eşit olan mı ? Bu soruyu bana sordurtan ise ; eğer ben A Realminde isem başka Realmden Alliancelerlele mi savaş yapacağım ? Çünkü Twisting Nether isimli Realmde sadece 29 kişi Alliance gözüküyor. Eğer dışarıdan Alliancelerde savaş olduğunda katılıyorlarsa (yani oyun otomatik atıyorsa savaşa) Realmlere ayrılmanın mantığı ne ? Soru biraz uzun oldu ama sorunun özü Realm mantığını anlamadım ? :)

4. Lo'Gosh

Lo'Gosh For Azeroth! Yönetici

194
    24
    6 Mayıs 2015
    Battleground ve arenalara, aynı Battlegroup'taki realmlerin oyuncuları katılır. Hangi realmin hangi Battlegroup'ta olduğuna ise oyuna girdiğinizde ana ekrandan girebileceğiniz realm listesinden ulaşabilirsiniz.

O sitedeki rakamlar doğru değil sadece genel anlamda oranı gösteriyorlar. Örneğin Twisting Nether Horde ağırlıklı bir PvP realmiyken, Outland Alliance ağırlıklı bir PvP realmidir.

Realmin mantığı eskiden daha çok varken artık kalmadı desem yeridir. Çünkü gerek cross-realm zone özelliğinin gelmesi gerekse birçok realmin birleştirilmesi (bkz: Birleştirilen Realmler Listesi) bunu ortadan kaldırdı sayılır. :)

Candy Butcher bunu beğendi.

Sosyal medyada...