• Çünkü Blizzard'ı seviyoruz!
 1. Foruma düzenleme yapılacağından belirsiz bir süre forumumuz kayıtlara kapalı olacak, yeni üyeliklere açılmayacaktır.

Warlords of Draenor - Legendary Görev Serisi

'Görevler' bölümündeki bu başlık Lo'Gosh tarafından başlatılmıştır, 6 Mayıs 2015.

 1. Lo'Gosh

  Lo'Gosh For Azeroth! Yönetici

  188
  23
  6 Mayıs 2015
  [​IMG]

  Warlords of Draenor: Legendary Ring görev serisi rehberimize hoşgeldiniz. Rehberimizde, görev serisi boyunca karşılaşacağımız görevlere, görevlerin detaylarına, görev ödüllerine değineceğiz.

  WoD'daki legendary görev serisinde, MoP'takine benzer bir şekilde zamanla yamadan yamaya, tier'dan tier'a ilerleyeceksiniz ve en sonunda legendary kalitede yüzüğünüzü elde edeceksiniz.

  İçerik Listesi
  • Ödüller
   • Yüzükler
   • Legendary Takipçi Garona
   • Garnizon Anıtı
  • Chapter I: Call of the Archmage
   • Solium ILVL 640 Yüzük
   • Timeless Solium ILVL 680 Yüzük
  • Chapter II: Gul'dan Strikes Back
   • Spellbound Solium ILVL 690 Yüzük
  • Chapter III: Foundry Falls
   • Spellbound Runic ILVL 715 Yüzük
  • Chapter IV: Darkness Incarnate
   • Yama 6.1: Legendary Follower
   • Legendary Görev Serisi Sinematiği
   • Yama 6.2: Legendary Yüzük
  Ödüller

  Yüzükler
  Eğer farklı bir speciniz için bir başka yüzük daha almak isterseniz, Zangarra'da bulunan Zooti Fizzlefury ile konuşabilirsiniz.

  Legendary Follower Ödülü

  Legendary görev serisinin 6.1 bölümünde legendary follower olan Garona Halforcen kazanılmaktadır.

  Garona Halforcen, bir Assassination Rogue için uygun olan iki yetenek, unique Master Assassin de dahil olmak üzere üç trait ile ve ILVL 630 olarak gelmektedir. Alliance için Ally of Argus'tan, Horde için Child of Draenor'dan yararlanmaktadır.

  Garnizon Anıtı

  Yama 6.2 ile birlikte, Chapter IV: Darkness Incarnate'i (A/H) tamamlayan oyuncular için bir Garrison Monument sunulmuştur.

  [​IMG] [​IMG]

  Chapter I: Call of the Archmage
  Solium ILVL 640 Yüzük

  [​IMG]Temel Bilgiler
  Detaylar:
  • Garnizonunuzu inşa edip, seviye 98'e ulaştığınızda, Garnizonunuzda Khadgar's Servant'ın dolaşmaya başladığını göreceksiniz. Kafasının üzerinde turuncu bir ! işareti olacak ve Legendary yüzüğünüz için ilk göreviniz olan Call of the Archmage'i sunacaktır.
  • Bu görevde, Talador'a gitmeli ve Zangarra'daki kulesinde bulunan Archmage Khadgar'ı görmelisiniz. Eğer seviye kasarken Talador'u tamamladıysanız Zangarra'ya direkt flight path üzerinden uçabilirsiniz. Aksi takdirde tüm Talador boyunca seyahat etmelisiniz.
  • Zangarra'da Archmage Khadgar ile konuştuktan sonra, size Spires of the Betrayer adlı görevi verecektir. Bu görevde, Pure Solium Band adlı görev eşyasını elde etmek üzere Skyreach'e gitmeniz gerekecek. Bu görev Normal ve Heroic zorluklarda tamamlanabilirken, Challenge Mode zorlukta tamamlanamamaktadır. Görev eşyası, zindanın final bossu High Sage Viryx'ten düşmektedir ve shared loot'tur. Zindandan ayrılmadan önce eşyayı lootlamayı unutmayın!
  • Zangarra'da Khadgar'a geri dönün. Görevi teslim edin ve sıradaki görev olan Khadgar's Task'ı alın. Khadgar ile tekrar konuşun ve ilk yüzüğünüzü alın. Ödülünüz görevi teslim ettiğiniz anda kullandığınız spec bazlı olacaktır. Yüzükler epic kalitede ve ILVL 640'tırlar. Diğer specleriniz için ekstra yüzükleri, Archmage'in kulesinin hemen dışındaki Zooti Fizzlefury'den 500 Gold karşılığında satın alabilirsiniz.

  Timeless Solium ILVL 680 Yüzük

  [​IMG]Temel Bilgiler
  Detaylar:
  • İlk yüzüğünüzü aldıktan sonra, Khadgar size dört görev sunacaktır: üçü Heroic Zindanlarda tamamlanabilmekte olup, biriyse 4968 Apexis Crystal toplama görevidir. Heroic Zindan görevleri seviye 98 gerektirmesine rağmen, Heroic Zindanlara seviye 100'de, ILVL 610 ve üstüyseniz girebilmektesiniz. Bu dört görev şöyledir:
   1. Heroic Bloodmaul Slag Mines'ta Core of Flame. Core of Flame, Gug'rokk'tan düşmektedir.
   2. Heroic Grimrail Depot'ta Core of Iron. Core of Iron, "Grimrail Depot treninin motorundan" elde edilmektedir. Zindanı tamamladıktan sonra ışınlanacağınız yerde, yan tarafta bulunan tren enkazından elde edeceksiniz.
   3. Heroic The Everbloom'da Core of Life. Core of Life, Yalnu'dan düşmektedir.
   4. Draenor's Secret Power: Apexis Crystalleri, Seviye 2 ya da 3 Town Hall'ınızda bulunan bir günlük görev masasından alacağınız görevlerden kolaylıkla elde edebilirsiniz. Solo görevlerden 800, grup görevlerinden ise 1000 Apexis Crystal kazanırsınız. Ayrıca seviye 100 mobları grindleyerek, Garrison Invasion ve Work Order tamamlayarak ta ufak miktarlarda Apexis Crystal toplayabilirsiniz.
  • Bunları Khadgar'a teslim ettikten sonra, size Auchindoun'da Teron'gor'u öldürüp, Corrupted Blood of Teron'gor'u elde etmenizi gerektiren Tackling Teron'gor görevini verecektir. Bu görev yalnızca Heroic modda tamamlanabilmektedir. Ayrıca yine hatırlatalım, bossu öldürüp zindandan çıkmadan önce görev eşyasını yerden lootlamayı unutmayın.
  • Tekrar Khadgar'a dönün ve görevi verin. Devam görevi olan Eyes of the Archmage'i alın, Archmage ile konuşun ve sizin getirdiklerinizle bazı etkileyici büyüler yaparken onu koruyun (koruyun lafın gelişi, yanında dikileceksiniz :)).
  • Khadgar, Garrosh'un zamanda seyahat ederek Draenor'a gelmesine yardım eden kişinin Kairoz olduğunu öğrenecek ve bizi bu ejderhayı bulmak üzere Nagrand'a yollayacak. Fugitive Dragon'u tamamlayın ve ardından The Dragon's Tale görevindeki ipuçlarını takip ederek Kairoz'u bulun ve onu öldürün (Tarnished Bronze) ve Chapter I: Call of the Archmage başarımınızı tamamlayın.
  • Ejderhayı öldürdükten sonra, Khadgar'a dönün ve Power Unleashed görevini teslim edin, böylece yüzüğünüzü ILVL 640'tan 680'e yükseltecektir. Bu seriyi tamamladıktan sonra, diğer specleriniz için ILVL 680 yüzüklerinizin her birini 1,000 Gold karşılığında Zooti Fizzlefury'den satın alabilirsiniz.
  Chapter II: Gul'dan Strikes Back
  Spellbound Solium ILVL 690 Yüzük

  [​IMG]Temel Bilgiler
  Detaylar:
  Görev serisinin bu bölümü, Highmaul'a odaklıdır. Ayrıca Chapter II: Gul'dan Strikes Back'i kazandırmaktadır. Başlangıçta tamamlamanız gereken iki görev vardır:
  1. Empire's Fall: Felbreaker's Tome, Ko'ragh'dan düşerken, Sigil of the Sorcerer King ise Highmaul'un final bossu olan Imperator Mar'gok'tan düşmektedir.
  2. Legacy of the Sorcerer Kings: Bu görevde 125 adet Abrogator Stone toplamanız gerekiyor. Bu taşları elde etmenin üç yolu vardır:
   1. Şu görevlerin herhangi birini (ya da mümkün olursa hepsini) tamamlayın: He Keeps it Where?, It's Rigged!, Lost in the Weeds, Rock the Boat, Tower of Terror.
   2. Highmaul bosslarından toplayın. Her boss ortalama 1~5 Abrogator Stone düşürmektedir. Bu taşlar her zorlukta düşebilmekte olup, bir zorlukta düşürdükten sonra aynı reset içerisinde farklı zorluklarda tekrardan düşüremezsiniz.
   3. Son olarak bunları çok düşük şansla Garnizon Work Orderlarından elde edebilirsiniz.
  • Bundan sonra, The Scrying Game görevinde Khadgar ile konuşmaya gideceksiniz ve ardından Hunter: Hunted görevinde Garona'yı takip edeceksiniz. Garona kaçarken onun zehir izlerini takip edin ve ona sadece mağarada köşeye sıkışınca saldırın.
  • Bundan sonra Khadgar, Touch of the Kirin-Tor görevinde size teşekkür ederek, yüzüğünüzü yükseltecektir. Yüzüğünüzün bu versiyonu, 10 saniye boyunca ana statınızı %10 artıran bir proc olan Archmage's Incandescence'i de barındırmaktadır.
  • Görev serisinin bu bölümünü tamamladıktan sonra, diğer specleriniz için ILVL 690 yüzüklerinizin her birini 1,500 Gold karşılığında Zooti Fizzlefury'den satın alabilirsiniz.
  Chapter III: The Foundry Falls
  Spellbound Runic ILVL 715 Yüzük

  [​IMG]Temel Bilgiler
  Detaylar:
  Görev serisinin bu bölümü, Blackrock Foundry odaklıdır. Ayrıca Chapter III: The Foundry Falls'u kazandırmaktadır. Başlangıçta tamamlamanız gereken iki görev vardır:
  1. Might of the Elemental Lords: 300 Elemental Rune'u birleştirerek 3 Elemental Tablet oluşturun. Abrogator Stonelar gibi, bunları elde etmenin birçok yolu vardır:
   1. Şu görevlerin herhangi birini (ya da hepsini) tamamlayın: A Rune With a View, Beyond the Pale, Pumping Iron, Rocks Fall. Everyone Dies., The Great Train Robbery, The Pits. Bunların her biri 18 Elemental Rune vermektedir.
   2. Blackrock Foundry bosslarından toplayın. Her boss ortalama 9~27 Elemental Rune düşürmektedir. Elemental Runelar her zorlukta düşebilmekte olup, bir zorlukta düşürdükten sonra aynı reset içerisinde farklı zorluklarda tekrardan düşüremezsiniz. Eğer başka bir karakterinizde bu bölümü tamamladıysanız, görev serisi üzerinde ilerleyen alt karakterleriniz her boss öldürme başına +4 Rune elde edecektir.
   3. Son olarak bunları çok düşük şansla Garnizon Work Orderlarından elde edebilirsiniz.
  2. Aynı zamanda, Foundry'ın son bölüm bosslarıyla ilgili görevler de vardır:
   1. Reverse Piracy: Iron Maidens'ın arkasındaki sandıktan Draenic Thaumaturgical Orb'u alın.
   2. Heart of the Fury: Blast Furnace karşılaşmasından Heart of the Fury'i elde edin,
   3. Flamebender's Tome: Flamebender Ka'graz'dan Flamebender's Tome'u elde edin.
  The Unbroken Circle göreviyle yüzüğünüzü yükseltin. Yüzüğünüzün bu versiyonuyla, mevcut proc'u gelişerek 10 saniye boyunca ana statınızı %15 artıran Greater Incandescence olacaktır.

  Chapter IV: Darkness Incarnate
  Yama 6.1: Legendary Follower

  Temel Bilgiler
  • İlgili Instance: Blackrock Foundry
  • Gerekli Seviye: 100
  • Ödül: Garona Halforcen
  • Geçirilen Süre: ~30 dakika görev + Blackhand encounter'ı
  Detaylar:
  Yüzüğünüzü yükselteceğiniz The Unbroken Circle görevini aldığınızda ayrıca bir tane de Foundry görevi alabilirsiniz. Blackhand's Secret'ta; Blackhand's Severed Arm için Blackhand'i öldürmeniz gerekmektedir.
  • Prisoner of the Mind: Khadgar ile konuşun ve o, Garona'nın üzerinde büyü uygularken onu koruyun. Ardından iki görev için Den of Secrets'a (Shadowmoon Valley - 55, 15) yollanacaksınız:
   1. The Shadow War: Den of Secrets'ta 15 Shadow Council üyesini öldürün. Giriş, Elodor'un kuzeybatısında, sahilde yer almaktadır.
   2. Orb of Dominion: Den of Secrets'tan Orb of Dominion'ı elde edin.
  • Breaking Badness: Khadgar ile konuşun ve Garona'yı Gul'dan'ın zihin kontrolünden kurtarırken ona eşlik edin.
  Archmage Khadgar: Come with me. This is exactly what I need to undo Gul'dan's hold on Garona.
  Cordana Feslong: Archmage. That is dark magic you're working with.
  Khadgar: We're using the tools of our enemy against them.
  Cordana: You are using the tools of our enemy!
  Garona: Haven't you given up already, mage?
  Khadgar: Not 'til my dying breath. I will end your torment, Garona.
  Khadgar: Om na ka om, Fel na om kal...
  Cordana: I do not like this.
  Garona gasps in pain (Garona's Demon Within spawns - 685k hp)
  Khadgar: Quickly, destroy that thing!
  Khadgar: Awaken, Garona. You are free at last.
  Garona: Gul'dan..he's not in my head anymore...
  Cordana: GIve me that orb, Khadgar. I will destroy that hideous thing.
  Khadgar: Come with me, Garona. Together we will plan for Gul'dan's downfall.
  Garona: I owe everything to you! To both of you!
  • To Gul'dan!: Garona sizin tarafınızdayken, kuzey Talador'daki Bladefury's Command'ın dışında Archmage Khadgar ile konuşun.
  • An Inside Job: Garona'nın yardımıyla Bladefury's Command'a sızın. Muhafızları görünmeden indirmek için Garona'nın yeteneklerini kullanın. Iron Horde istihbaratını bulun ve ardından Gul'dan'ı gözetleyin.

   Bu görev için size stealth sağlayan Sneaking with Garona buff'ını kazanacaksınız. Görev tamamlandığında, Garona ile konuşun ve My Garona görevini tamamlayarak legendary follower'ınızı elde edin.
  • The Final Assault: [Yama 6.2 ile geliyor]

  Legendary Görev Serisi Sinematiği

  Aşağıdaki sinematik, An Inside Job görevinden sonra oynamaktadır:


  Yama 6.2: Legendary Yüzük

  [​IMG]Temel Bilgiler
  Yüzükler ve Proclar
  • Thorasus, the Stone Heart of Draenor, Nithramus, the All-Seer, Maalus, the Blood Drinker: Siz ve dostlarınız tarafından kuşanılan tüm Savage Hallowların güçlerini uyandırarak, 15 saniye boyunca verilen hasarı %(2500/100) artırır.

   Bu etki sona erdiğinde, güçlenen her bir oyuncu, procu başlatan oyuncunun konumunun 20 yarda mesafe çevresindeki tüm düşmanlara saldıracak bir ışık patlaması yayarak, güçlenmiş haldeyken verilen tüm hasarın %(2500/100)'ü kadar hasar verir. (2 dakikalık ortak CD)

  • Etheralus, the Eternal Reward: Siz ve müttefikleriniz tarafından kuşanılan Etheralus yüzüklerinin güçlerini uyandırarak, 15 sanieliğine uygulanan iyileştirme ve yapılan absorbları %(2500/100) artırır.

   Bu etki sona erdiğinde, güçlenen her bir oyuncu dostlarınıza kalkan uygulayacak bir enerji patlaması yayar, güçlenmiş haldeyken yapılan tüm iyileştirmelerin %(2500/100)'ü kadar hasarı emerek, kalkanlı oyuncular arasında eşit olarak bölünür. (2 dakikalık ortak CD)

  • Sanctus, Sigil of the Unbroken: Siz ve dostlarınız tarafından kuşanılan Sanctus yüzüklerinin güçlerini uyandırarak, 15 saniyeliğine %(2500/100) Versatility sağlar.

   Bu etki süresince, alınan tüm hasar ve iyileştirmeler güçlendirilen dostlarınız arasında eşit olarak dağıtılır. (2 dakikalık ortak CD)

  [​IMG]

  Detaylar:
  Tanaan Jungle'ı açtıktan sonra, Shipyard'ınızda yer alan Khadgar'a The Final Assault'u teslim edebilirsiniz. Ardından şu iki görevi alacaksınız: Naval Missionlar için Command of the Seas ve Hellfire Citadel için We Don't Need No Library Card.

  Naval Missionlar:
  Aşağıda, yukarıdaki görevlerin listesi yer almaktadır. Eğer linklere tıklarsanız açılan Wowhead sayfasında ilgili görev için optimum gemi seçimleri yer alacaktır:

  Hellfire Citadel:
  We Don't Need No Library Card görevinde 33 Tome of Chaos toplamak için Hllfire Citadel'e gönderileceksiniz. Bunlar herhangi bir zorluktaki (LFR, Normal, Heroic, Mythic) bosslardan düşmekte olup %100 düşmemektedirler. Daha önceki legendary raid eşyalarının aksine bunlar Work Orderlardan, Follower Missionlarından ya da Naval Missionlardan elde edilememektedir.

  Bu noktada, Cooking the Books'u tamamlayacaksınız.

  [​IMG]

  [​IMG] [​IMG]

  Legendary ring görev serisini tamamladıktan sonra, Normal, Heroic ya da Mythic zorluklarda Archimonde'dan Crystallized Fel düşecektir.

  Bu, maksimum ILVL 795 olmak üzere her hafta yüzüğünüzü +3 ILVL upgrade etmenizi sağlayacaktır. Upgrade yalnızca kuşanmış olduğunuz yüzükte çalışacaktır, diğer specler için alternatif yüzüklerde değil.

  Yüzüklerin ILVL 795'teki statları şöyledir:
   
  Son düzenleme: 31 Temmuz 2015

Sosyal medyada...