• Çünkü Blizzard'ı seviyoruz!
 1. Foruma düzenleme yapılacağından belirsiz bir süre forumumuz kayıtlara kapalı olacak, yeni üyeliklere açılmayacaktır.

Warcraft Tarihi Hakkında Bilinmeyenler

'Lore' bölümündeki bu başlık Lo'Gosh tarafından başlatılmıştır, 6 Mayıs 2015.

 1. Lo'Gosh

  Lo'Gosh For Azeroth! Yönetici

  188
  23
  6 Mayıs 2015
  [​IMG]

  Her yerde bulamayacağınız, Warcraft tarihine dair en ilginç ve sıradışı bilgiler...

  UYARI: Warcraft hikâyesine dair spoiler içeren bilgiler bulunmaktadır!

  Demonlar yalnızca Twisting Nether'ın içindeyken öldürüldüklerinde tamamen yok olurlar. Ölümlü dünyalarda sadece bedenleri yok olur, ruhları Twisting Nether'a geri döner.

  Medivh'i oğlu Med'an bir yarı orc, çeyrek draenei ve çeyrek orc'tur. Sebebi ise, babasının bir Human, annesi Garona'nın ise yarı orc yarı draenei olmasıdır.

  Sargeras'ın düşmeden önce kullandığı silah Gorshalach yarı-bilinçli bir silahtır. Sargeras düştükten sonra kendi kendini iki parçaya ayırmıştır.

  Lich King yok edildikten sonra parçalanan Frostmourne'un parçaları, "zeki biri" tarafından "güvenli bir yerde" saklanmaktadır.

  Scarlet Crusade, aslında Argent Dawn'ın eski üyelerinden kurulmuştu ve iyi tarafta bir birlikti. Sonradan bozulmaya uğramışlardır.

  Garrosh Hellscream, Pandaria'da hapis tutulurken, Wrathion, Kairoz ve Zaela'nın yardımlarıyla kaçarak, geçmişteki Draenor'a gitmiştir.

  Sylvanas Windrunner, Lord Godfrey tarafından suikaste kurban gittiğinde, kraliçelerini kurtarmak için 3 Valky'r; Agatha, Arthura ve Daschla kendilerini feda ederek Sylvanas'ı canlandırmıştırlar.

  Deathwing'in yok edilmesinden sonra, ölümsüz Dragon Aspectler (Alexstrasza, Ysera, Nozdormu ve Kalecgos) ölümlüye dönüşmüştürler.

  Garrosh Hellscream, Vol'jin'e suikast düzenletmiştir fakat Vol'jin ağır yaralı bir şekilde bu suikastten kurtulmuştur.

  Lich King, Kil'jaeden tarafından orc shaman Ner'zhul'un ruhundan, Azeroth'u Burning Legion için fethetmek üzere bir undead ordusu ortaya çıkarmak için yaratılmıştır.

  Lich King Arthas, onu zayıflattığını ve hâla içinde insan olduğunu düşündürttüğü için kendi kalbini sökmüştür.

  Jaina Proudmoore'un şuan kullandığı asa, ona öğretmeni Antonidas tarafından hediye edilmiştir.

  Wildhammer Dwarflarının birçoğu büyücülere karşıdırlar.

  Arthas Menethil, birçok kez Jaina Proudmoore ve Sylvanas Windrunner'ın kabuslarına girmiştir.

  Exodar, Outland'de bulunan Tempest Keep'in uydularından biriydi.

  Birbirlerinin baş düşmanı olan Kil'jaeden ve Velen, eskiden en yakın arkadaştılar.

  Galakrond, tüm ejderhaların atasıdır. Devasa kemikler, Dragonblight'ta bulunmaktadır.

  Koltira Deathweaver, Thassarian ile Andorhal'da konuşup anlaşma yaptığından dolayı Sylvanas Windrunner tarafından Undercity'de zincire vurulmuştur.

  Arthas, Thassarian ile Northrend'den Lordaeron'a döndüğünde, kendisine olan bağlılığını kanıtlaması için Thassarian'a kendi annesi Vivian'ı öldürtmüştür.

  Garrosh Hellscream ilk kez bir valk'yr'i Edge of Night olayları sırasında görmüştür.

  Brotherhood of the Light ve Argent Crusade birbirleriyle müttefik olmalarına rağmen, gitgide birbirlerine karşı sorunlar çıkarmaktadırlar. Argent Crusade, Brotherhood'un pervasızlığından endişe duyarken, Brotherhood, Argent Crusade'in sert ahlâki anlayışını beğenmemektedir.

  Knights of the Silver Hand (Gümüş El'in Şövalyeleri) adını ve sembolünü, bir Titanic Watcher olan Tyr efsanesinden ve onun gümüş elinden almıştır.

  Binlerce yıl önce Druidler tarafından tohumu ekilen Dünya Ağacı Vordrassil, tam olarak büyüdüğünde yine Druidler tarafından yok edilmiştir. Çünkü Old Godlar tarafından bozulmaya uğratıldığı farkedilmiştir.

  Garrosh Hellscream, Theramore'u yok etme planlarını açığa kavuşturmak için Horde liderlerini topladığında, Sylvanas Windrunner buna karşı çıkmıştır. Kendisine destek olması için sürekli Lor'themar Theron'a bakmasına rağmen, Blood Elf lideri Sylvanas'a destek olmamıştır.

  Night Elfler, Zandalari Troll'lerinin bir alt ırkı olan Dark Troll'lerden gelmektedirler. Well of Eternity'nin enerjileri sonucu Dark Troll'den Night Elf'e dönüşmüştürler.

  Nether ejderhaları, Siyah ejderha yumurtalarının saf "nether" enerjileriyle infüzyon edilmesi sonucunda yaratılmıştırlar.

  Varian Wrynn, İkinci Savaş'tan kurtulan dört Alliance yöneticisinden biridir. Diğerleri Gelbin Mekkatorque, Kurdran Wildhammer ve Genn Greymane'dir.

  Alacakaranlık Ejderhabirliği (Twilight Dragonflight), Sinestra'nın ejderha yumurtaları üzerinde yaptığı büyüsel deneyler sonucu oluşturulmuştur.

  Bastion of Twilight raidinin sonunda Sinestra'nın canı 1 milyon HP'ye düştüğünde, Sinestra lav havuzuna düşmektedir. Bu da ölümüne dair kuşku bırakmıştır. Ne Blizzard, ne de Deathwing onun öldüğüne dair bir şey söylememiştir.

  Dire Maul eskiden Eldre'Thalas adlı bir Night Elf şehriydi ve Kraliçe Azshara'nın en değerli gizemli sırlarını korumak için kullanılırdı.

  Valeera Sanguinar, Varian Wrynn ve Broll Bearmantle ile arena gladyatörlüğü yaptıkları zamanlardan bu yana çok sıkı dost ve yol arkadaşıdırlar. Bir Blood Elf olmasına rağmen, ne Horde'a katılmıştır ne de Alliance'a.

  Warcraft evreninin en büyük kaşiflerinden biri olan Brann Bronzebeard, Old God Yogg-Saron'un uyandığını keşfeden kişidir ve Dalaran'da bir konseyin toplanarak bunun hem Alliance hem de Horde'a bildirilmesine ön ayak olmuştur.

  Garrosh Hellscream'in bineği Malak adlı bir dişi kurttur.

  Hikâyeye göre, Dalaran şehri şuanda Crystalsong Forest'in üstünde değil hareket halindedir ve nereye gittiği belli değildir.

  Thrall hayatında ilk kez önüne Taretha Foxton'un kesik başı Aedelas Blackmoore tarafından fırlatıldığında ağlamıştır.

  King Varian Wrynn, 40 yaşındadır.

  Deathwing'in yok edilmesinden ve Dragon Aspectlerin ölümlüye dönüşmesinden sonra mavi ejderhalar depresyona girip, birer birer Nexus'taki evlerini terk etmiştirler. Ve sonunda Kalecgos Mavi Ejderhabirliği'nin dağıldığını ilan ederek tüm mavi ejderhaları kendi yollarında gitmeleri için özgür bırakmıştır.

  Carrion grub, Undeath vebasına karşı dirençli bir yaratık türüdür.

  Kalecgos ve Jaina Proudmoore arasında romantik bir ilişki vardır ve Deathwing'in yok edilmesinden sonra Kalecgos Kirin Tor'a katılmıştır. Jaina ile olan ilişkisini ilerletmek üzere Dalaran'da bulunmaktadır.

  Shandris Feathermoon, Tyrande Whisperwind tarafından Kadimler Savaşı'nda Burning Legion'un şeytan ordularıyla savaşmasından sonra evlatlık edinilmiştir. Şuan Tyrandenin sağ koludur.

  Sylvanas Windrunner, Orman Troll'lerinden nefret etmektedir.

  Thrall'ın doğum adı Go'el'dir. Thrall adı onu bebekken bulan Aedelas Blackmoore tarafından verilmiştir. Köle anlamına gelmektedir.

  King Varian Wrynn'in favori yemekleri taze yengeç bacağı ve taze kedi balığıdır. Favori içeceğiyse elma suyudur.

  Argent Apothecary Judkings, Argent Crusade'e katılmadan önce Banshee Queen Sylvanas Windrunner için çalışıyordu. Sylvanas'ta bir şeylerin ters gittiğini farkedince ona olan bağlılığından çıkıp, Crusade'e katılarak Undeath vebasına karşı çözüm üretmek üzere çalışmalara başlamıştır.

  Anduin Wrynn, "Kutsal Işık" yolunda Velen'den ders almak istediğinde, babası Varian ona Velen yerine Archbishop Benedictus'tan ders almasını tavsiye etmiştir. Ancak Anduin, Benedictus'un öğretim tekniklerininin kendisine göre olmadığını, derslerini Velen'den almak istediğini belirterek bunu reddetmiştir.

  Wyrmrest Temple, titanlar tarafından inşa edilmiş antik bir yapıdır. Ejderha birliklerinin görüşme/toplantı merkezidir.

  Sylvanas Windrunner, Arthas Menethil öldükten sonra Icecrown Citadel'in tepesinden atlayarak intihar etmiştir. Kendini Arthas ile aynı dünyada (Void) bulan Sylvanas dehşete düşmüştür. Fakat valk'yrler Sylvanas'a bir teklif sunarak kendilerini (yeni Lich King Bolvar Fordragon yerine) onun hizmetine alması karşılığında onu iyileştirme sözü vermişlerdir. Annhlde adlı valk'yr kendisini feda ederek Sylvanas'ı canlandırmış ve geri kalan 8 kız kardeşi anlaşmayı imzalayarak Sylvanas'ın emrine girmiştir.

  Jaina Proudmoore yaşayan en güçlü insan büyücüdür.

  Garrosh Hellscream, yaş olarak Thrall'dan daha büyüktür.

  Korialstrasz (Krasus) draenei dilini biliyordu.

  Üçüncü Savaş esnasında Muradin Bronzebeard 221 yaşındaydı.

  Vereesa Windrunner'ın anavatanındayken takma adı "Little Moon" (Küçük Ay) idi. Bu ve Sylvanas'a verilen "Lady Moon" (Bayan Ay) lakapları Alleria Windrunner tarafından verilmişti.
   
  Son düzenleme: 11 Ocak 2016
  redskyz bunu beğendi.

Sosyal medyada...