• Çünkü Blizzard'ı seviyoruz!
 1. Foruma düzenleme yapılacağından belirsiz bir süre forumumuz kayıtlara kapalı olacak, yeni üyeliklere açılmayacaktır.

Vol'jin

'Lore' bölümündeki bu başlık Lo'Gosh tarafından başlatılmıştır, 7 Mayıs 2015.

 1. Lo'Gosh

  Lo'Gosh For Azeroth! Yönetici

  188
  23
  6 Mayıs 2015
  [​IMG]

  Sen'jin oğlu gölge avcısı Vol'jin, Darkspear kabilesi'nin kabile şefi ve Echo Isles'ın yasal lideri olmasının yanı sıra Horde'un şu anki Warchief'idir (Savaşşefi).

  Vol'jin, kendisinden önce babası Sen'jin'in yaptığı gibi, Darkspear kabilesi'ni elinden geldiğince yönetmeye yemin etmişti. Orgrimmar'da kaldığı yıllar boyunca, Vol'jin, Thrall'a stratejik tavsiyelerde bulunmuş ve Forsaken kalesinin Grand Apothecary Putress ve dreadlord Varimathras tarafından ele geçirilmesinden sonra Undercity'i geri alma gibi kritik operasyonlarda yardımcı olmuştur. Ancak Cataclysm'de, Vol'jin, Horde'un yeni savaşşefi Garrosh Hellscream ile anlaşmazlığa girmişti. Orkların aşırılığı ve savaş açlığıyla yabancılaşan troll lideri, Orgrimmar'dan ayrılmış ve Darkspear Adaları'na (Darkspear Isles) yerleşmişti. Yeni şavaşşefi'yle anlaşmazlığına rağmen, Vol'jin, Horde'a sadık kalmış ve Zandalari'nin Shattering sonrasında yeni bir troll imparatorluğu kurma çabalarına karşı çıkmıştı.

  Alliance ve Horde arasındaki savaş Pandaria kıyılarına geldiğinde, Vol'jin, Garrosh'un daha sert bir düşmanı haline gelmişti. Hellscream'in Kor'kron'larından birinin suikast girişiminden kurtulduktan sonra, Horde'a, Garrosh'un saltanatını sona erdirmek için destek vermeye devam ederken Vol'jin kayıplara karışmıştı.

  Garrosh'un yenilgisi ve yakalanışıyla birlikte, Vol'jin, Thrall'ın kişisel desteği başta olmak üzere Horde'un başındaki diğer liderlerin desteğiyle birlikte Horde'un yeni Savaşşefi olmuştur. Vol'jin, orc olmayan ilk Horde Savaşşefi'dir.
   

Sosyal medyada...