• Çünkü Blizzard'ı seviyoruz!
 1. Foruma düzenleme yapılacağından belirsiz bir süre forumumuz kayıtlara kapalı olacak, yeni üyeliklere açılmayacaktır.

Velen

'Lore' bölümündeki bu başlık Lo'Gosh tarafından başlatılmıştır, 7 Mayıs 2015.

 1. Lo'Gosh

  Lo'Gosh For Azeroth! Yönetici

  188
  23
  6 Mayıs 2015
  [​IMG]

  Velen, Azeroth'un yaşadığı ilk orc istilasından 25,000 yıl önce, Argus'tan kaçmalarından öncesinden bu yana dek draenei ırkının liderliğini yapmaktadır. Irkı tarafından Prophet (Peygamber) olarak bilinen Velen'e Sight hediye edilmiş, — Işık'ın yardımıyla — halkına kaçmalarından bu yana rehberlik etmiş olup, ve sonrasında eredar kardeşlerini köleleştiren Burning Legion'a karşı savaşmıştır. Draenei halkı arasında en üst kademede olup, (önceden en iyi dostu olan) Kil'jaeden'ın baş düşmanıdır.

  Draenei'ın Azeroth'a kaçışından sonra, Alliance'ta büyük cesaret sezen Velen ve takipçileri, bu asil fraksiyona katılmışlardır. Güçlenen Alliance, daha sonra draenei halkına Lejyon'dan eski topraklarını geri almada yardım etmiştir. Yakın zamanda, Velen düşen bir naaru'nun kalbini, blood elfler'in kirletilmiş Sunwell'ini kutsamak için kullanarak, bu kutsal pınarı, holy ve arcane enerjilerin kaynağı haline getirmiştir.

  Lejyon'un Outland'deki kuvvetleri büyük ölçüde azalmış ve Azeroth'un iblisvari istilası geri püskürtülmüş olmasına rağmen, Velen, ışık ve gölge arasındaki yaklaşan bir savaştan korkmaktadır.
   

Sosyal medyada...