• Çünkü Blizzard'ı seviyoruz!
 1. Foruma düzenleme yapılacağından belirsiz bir süre forumumuz kayıtlara kapalı olacak, yeni üyeliklere açılmayacaktır.

Thrall

'Lore' bölümündeki bu başlık Lo'Gosh tarafından başlatılmıştır, 28 Ekim 2015.

 1. Lo'Gosh

  Lo'Gosh For Azeroth! Yönetici

  188
  23
  6 Mayıs 2015
  [​IMG]

  Durotan oğlu Thrall (doğum adıyla Go'el), restore edilmiş şamanistik Horde'un eski Savaşşefi ve Kalimdor'da bulunan kırmızı diyar Durotar'ın kurucusudur. Ebevenyleri, İlk Savaş'ın başladığı yıl doğumundan sonra Gul'dan'ın suikastçıları tarafından öldürülmüştür ve Thrall, ona bu adı veren Aedelas Blackmoore tarafından bulunup, büyütülmüştür. Bir köle ve gladyatör olarak yetiştirilmiş, İkinci Savaş'tan sonra esir edilen orcları kurtarmak için Orgrim Doomhammer'a katılmış ve Doomhammer'ın ölümünden sonra Savaşşefi ilan edilmiştir. Horde'u Alliance'ın ele geçirmiş olduğu Eastern Kingdoms'dan uzağa çekmiş, Darkspear Trolllerini ve Bloodhoof Taurenlarını kurtararak onları müttefik edinmiştir. Thrall yeni Horde'a, Mount Hyjal Savaşı'nda eski iblisvari efendilerine karşı önderlik etmiştir. Üçüncü Savaş'ın bitişinden sonra Horde ve Alliance arasındaki barış için diplomatik çabalar göstermiştir.

  Lich King'in düşüşünden ve Shattering'in habercisi olarak elementlerin artan huzursuzluğundan sonra Thrall, Garrosh Hellscream'i Savaşşefi olarak atayarak Horde'un liderliğinden çekilmiş ve azgın elementlerle savaşmak için Earthen Ring'e katılmıştır. Nihayetinde, Aspectlere Deathwing'in düşüşünde yardım etmiştir.

  Bozulmaya uğramış Deathwing'e karşı zaferini ardında bırakan Thrall, yerine bıraktığı Garrosh'un sebep olduğu kaosla uğraşmak zorunda kalmıştı. Pandaria Seferberliği, Garrosh'un öngürülemez deliliğini ve kibrini açıkça göstermiş, Horde'un kendi içinde ayrılıklara sebep olmuştu. Thrall, Horde'u ve müttefiklerini giderek acımasızlaşan diktatörüne karşı savunmaktan geri adım atmıştı. Vol'jin ve haklarından mahrum bırakılan diğer Horde liderleriyle birlikte, Thrall talihsiz halefini Orgrimmar Kuşatması'nda devirmiştir. Garrosh'un yakalanmasından sonra, Thrall Horde'u bir arada tutması için kişisel olarak Vol'jin'i seçmiş ve Horde'un diğer liderleriyle birlikte ona karşı sadakatini ilan etmiştir.

  Warlords of Draenor olayları sırasında, orc anavatanı Draenor'un bir alternatif versiyonuna yapılan Horde seferinin önemli bir üyesi olarak rol almıştır. Alternatif Draenor'daki olaylardan Garrosh'un sorumlu olduğunu bilen Thrall, onu takip etmiş ve nihayetinde onun sonunu getirmiştir.
   
  Xelbelsel bunu beğendi.

Sosyal medyada...