• Çünkü Blizzard'ı seviyoruz!
 1. Foruma düzenleme yapılacağından belirsiz bir süre forumumuz kayıtlara kapalı olacak, yeni üyeliklere açılmayacaktır.

Sylvanas Windrunner

'Lore' bölümündeki bu başlık Lo'Gosh tarafından başlatılmıştır, 7 Mayıs 2015.

 1. Lo'Gosh

  Lo'Gosh For Azeroth! Yönetici

  188
  23
  6 Mayıs 2015
  [​IMG]

  Lady Sylvanas Windrunner (Dark Lady ve Banshee Queen olarak ta bilinir), Azeroth'taki en güçlü fraksiyonlardan biri olan Forsaken'ın yöneticisidir. Hayattayken, liderlik zekâsı ve dövüş cesareti eşit olmayan, Silvermoon'un ranger-general'iydi. Üçüncü Savaş sırasında Quel'Thalas'ı, ölüm şövalyesi Arthas Menethil tarafından yönetilen bir Scourge istilasında cesurca savunmuştu. Ancak nihayetinde, Sylvanas savaşta düşmüştü. Ranger-general'i hızlı bir bölümle onurlandırmak yerine, Arthas onun ruhunu bedeninden koparmış ve Lich King'in kurnaz ve intikam dolu bir ajanına, nefretle güçlenmiş bir banshee'ye dönüştürmüştür.

  Lich King'in köleleri üzerindeki kontrolü zayıfladığında, Sylvanas zalim efendisinin kontrolünden kaçmış ve vücudunu geri almıştır. Ölümünün intikamını almak için yemin eden Sylvanas, diğer kaçak undeadleri toplamış ve Scourge'e karşı savaş açmak için yola çıkmıştır. Böylece, Sylvanas kraliçeleri olmak üzere Forsaken ortaya çıkmıştır. Sylvanas'ın emri altında Forsaken Undead, Horde'a katılmış ve sonrasında, Lich King'in Northrend'in donmuş topraklarında düşürülmesine yardım etmiştir.

  Ancak hâlâ Sylvanas'ı bekleyen birçok zorluk vardı. Sylvanas'ın safında, Horde'un diğer üyelerini öldüren bir ayaklanmadan sonra, Banshee Queen'e artık müttefiklerinin çoğu tarafından güvenilmemektedir. Son zamanlarda, Sylvanas takipçileri için uygun bir krallık kurmak için Tirisfal Glades'teki topraklarını güçlendirmeye başlamıştır. Sylvanas'ın, Horde'a olan sadakâti azalmamış olmasına rağmen, Horde'un bazı üyeleri onun gerçek amaçları konusunda kuşkuludur.

  Lich King'in düşüşünden sonra - tıpkı kendisinden önce Arthas'ın yaşadığı gibi - Sylvanas bir karanlık sonsuzluğuna ve ahirette işkence yaşamaya lanetlendiği gerçeğiyle karşı karşıya gelmiştir. Val'kyr ile bir antlaşmaya girdikten sonra Sylvanas, val'kyrleri yaşadığı sürece yaşayanlar dünyasındaki yerini tutmayı başarmıştır. Karanlık kaderle eninde sonunda yüzleşeceğini bilen Sylvanas, insanlarını, sonunda onu bekleyen korkunç karanlığa karşı bir siper olarak kucaklamıştır. Bunu takiben Sylvanas, kıtayı Forsaken için fethetmek ve emniyete almak amacıyla Lordaeron bölgelerine ve kontrolü altında olmayan daha büyük Doğu Krallıkları'na (Eastern Kingdoms) agresif bir saldırı başlatmıştır.
   

Sosyal medyada...