• Çünkü Blizzard'ı seviyoruz!
 1. Foruma düzenleme yapılacağından belirsiz bir süre forumumuz kayıtlara kapalı olacak, yeni üyeliklere açılmayacaktır.

Sindragosa

'Lore' bölümündeki bu başlık Lo'Gosh tarafından başlatılmıştır, 25 Mayıs 2015.

 1. Lo'Gosh

  Lo'Gosh For Azeroth! Yönetici

  188
  23
  6 Mayıs 2015
  [​IMG]

  Malygos'un eski baş yoldaşı Sindragosa, Lich King'in kendisi tarafından Icecrown'un Sindragosa's Fall bölgesinde uyandırılan muazzam bir frost wyrmdir.

  Arkaplan

  Ölümü

  Great Sundering'den uzun zaman önce, beş dragonflight — kırmızı, mavi, bronz, yeşil ve siyah — filizlenen Azeroth dünyasını kollamakla görevlendirilmişti. Sindragosa, Spell Weaver ve tüm arcane büyülerin muhafızı olarak ta bilinen mavi ejderha Malygos'un sevgili eşiydi. Neltharion, goblin hizmetkârların yardımıyla, Dragon Soul olarak bilinen güçlü bir artifak yaratmıştı. Diski güçlendirmek için ejderha kardeşlerini ikna etmiş, yaklaşan Burning Legion işgalini önlemede yardımcı olacağını iddia etmişti.

  Ancak Neltharion, Legion'un saldırısı esnasında ejderha müttefiklerine ihanet etmiş, Well of Eternity'nin üzerindeki gökyüzünde apokaliptik bir savaşa sebep olmuştu. Malygos ve Sindragosa, Earth Warder'ın etrafını saran mavi ejderhalara katılmıştı. Hep birlikte siyah ejderhaya hücum etmişlerdi... ancak Neltharion, Dragon Soul'un gücünü kullanarak onlara saldırmış, neredeyse tüm mavi dragonflight'ı kırıp geçirmişti. Patlama, bununla birlikte Sindragosa'yı donmuş kuzeyin derinliklerine fırlatmıştı.

  Kör olan ve ölümüne yaklaşan Sindragosa, umutsuzca tüm ejderhaların içgüdüsel olarak ölmek üzere gittikleri Dragonblight'a ulaşmaya çalışmıştı. Artık uçması mümkün olmayan Sindragosa, Icecrown'un soğuk topraklarına düşmüştü. Mavi ejderha gücünden geriye kalanları toplamış ve yardım etmesi için Malygos'a çağırmıştı. Ona tek yanıt veren uğuldayan kutup rüzgârıydı fakat mesafe çok uzaktı, acı verici bir şekilde ruhunun Dragonblight'ta huzur bulamayacağını anlamıştı. Aklı kötüleştikçe, hayatı akıp gitmişti.

  Deliryumunun* sonunda, Sindragosa'nın son düşünceleri acı ve nefrete dönüşmüştü; Legion'a karşı, Neltharion'a karşı hatta Malygos'a karşı nefrete. Ama en önemlisi, ölümlüler dünyasına karşı nefrete.

  Ve hayatının son anlarında... Sindragosa intikam yemini etmişti.

  *deliryum: https://eksisozluk.com/entry/4310317
   
  Son düzenleme: 11 Kasım 2015

Sosyal medyada...