• Çünkü Blizzard'ı seviyoruz!
 1. Foruma düzenleme yapılacağından belirsiz bir süre forumumuz kayıtlara kapalı olacak, yeni üyeliklere açılmayacaktır.

Sargeras

'Lore' bölümündeki bu başlık Lo'Gosh tarafından başlatılmıştır, 7 Mayıs 2015.

 1. Lo'Gosh

  Lo'Gosh For Azeroth! Yönetici

  188
  23
  6 Mayıs 2015
  [​IMG]

  Sargeras, Burning Legion'un yaratıcısı ve lideridir. Bir zamanlar, yarattıkları dünyaları korumak için seçilen bir Pantheon Şampiyonu vanir titandı. Sargeras, bin yıl içinde değişime uğramıştı. Bir zamanlar ırkına vasi ve koruyucu olarak hizmet etmişken, şimdiyse titanlarn en kötü düşmanıdır. Titanların yıllar boyunca başarmaya çalıştığı her şeyi tersine çevirmek için çalışmaktadır. Sargeras'ın yaptıkları, yaptıklarının etkileri, onu Warcraft evreninin ana antagonisti yapmaktadır.

  Sargeras'ın Geçmişi

  Pantheon Şampiyonu

  [SOLA_YASLA][​IMG][/SOLA_YASLA]Sargeras, iblisvari orduları avlamak için seçilen kudretli bir erimiş bronzdan bir devdi. Esasen "The Defender" (Koruyucu) unvanına sahipti ve "hepsinin en asiliydi". Türünün geri kalanı gibi, özverili ve saf kötülüğe karşı kapalıydı. Evrendeki kötülüğe karşı bitmeyen savaşı sırasında, Sargeras tüm kötülük türlerinin yarattığı kaosu gördükçe, giderek depresifleşmişti. Kafa karışıklığı ve sefaleti derinleştikçe, Sargeras titanların düzenini bozan gruplar ile uğraşmak zorunda kalmıştı: nathrezim, Mo'arg ve Infernaller ile. Bu iblisvari yaratıklar, bir dizi kalabalık dünyaları, sakinlerini ele geçirip, onları gölgeye dönüştürerek fethetmişlerdi. Hain, entrikacı iblisler bütün halkları, onları nefret ve güvensizlik içine manipüle ederek birbirine karşı döndürmüştü. Sargeras onlaı kolaylıkla yenmişti ancak onların bozulmaları onu derinden etkilemişti. İblislerin kötülüğünden sarsılan Sargeras, görevinden umutsuzluk duymaya ve yavaş yavaş karanlık bir depresyona dalmıştı.

  [SAGA_YASLA][​IMG][/SAGA_YASLA]Sargeras, yaratılışın, kötülüğe karşı kazanılamaz bir savaş olduğuna inanmaya başlamıştı. Diğer titanların, yaratılış boyunca var ettikleri düzenin derinden yanlış olduğuna karar vermişti. Bu koşullar altında, mücadele nafileydi. Evren tamamen yok edilmeli ve kusurlar olmadan yeniden yaratılmalıydı. Ancak o zaman gerçek düzen oluşturulabilirdi. Böylece Sargeras, her şeyin sonunu getirmek için büyük bir sefer başlatmıştı: Burning Crusade.
   

Sosyal medyada...