• Çünkü Blizzard'ı seviyoruz!
 1. Foruma düzenleme yapılacağından belirsiz bir süre forumumuz kayıtlara kapalı olacak, yeni üyeliklere açılmayacaktır.

Purge of Dalaran

'Lore' bölümündeki bu başlık Lo'Gosh tarafından başlatılmıştır, 7 Mayıs 2015.

 1. Lo'Gosh

  Lo'Gosh For Azeroth! Yönetici

  188
  23
  6 Mayıs 2015
  [​IMG]

  Purge of Dalaran (Dalaran'ın Tasfiyesi), Kirin Tor'un yaşadığı bir iç savaştır. Kirin Tor kaynaklarının Horde'un Divine Bell'i (İlahi Çan) çalmasında kullanıldığını keşfetmesi üzerine, Lady Jaina Proudmoore, Archmage Aeathas Sunreaver'ı ihanetle suçlamış ve Dalaran'daki tüm Sunreaver organizasyonunu sürgün etmiştir. Çanın çalınmasında sadece bazı Sunreaver ajanları suçluyken, bunun sonrasında Aethas ta suçlu duruma düşmüş ve çatışan taraflar arasında kalıp, sessiz kalmayı tercih etmiştir. Aethas, Dalaran'dan ayrılmayı reddetmiş, şehrin Jaina'nın olduğu kadar Sunreaverların da olması gerektiğini gerekçe göstermiştir. Buna yanıt olarak, Jaina onu Violet Citadel'e hapsetmiş ve Vereesa Windrunner komutasındaki Silver Covenant'ı, teslim olmayı reddeden her Sunreaver'ın icabına bakması için harekete geçirmiştir.

  Tasfiye, kanlı bir olaydı. Uysal olan Sunreaverlar hapsedilmesine rağmen, Silver Covenant fırsatçıları, politik rakiplerinin sivillerini soyarken, onlara saldırırken veya onları taciz ederken, bazı Sunreaverlar bu sürgün karşısında muhalif olup, Jaina, Alliance kuvvetleri ve Silver Covenant'a karşı silahlandılar. Kaosun ortasında, Grand Magister Rommath, Sunreaverları dışarı kaçırmak için bir saldırı takımını şehre sokmuştu, orta seviyede bir başarıyla, bazı Sunreaverlar ve Aethas'ın kendisi şehirden kaçmayı başarıp, Silvermoon'a ulaşıken, bir çoğu da Violet Hold'da hapis kalmıştır.

  Tasfiye sonrasında Jaina, Kirin Tor'un tekrar Alliance'a katılması sözünü verirken, Silvermoon kalan Sunreaverları kendi kuvvetlerine eklemiştir. Tasfiye, Garrosh Hellscream'in duygusuz liderliğinden memnun olmayan blood elflerin Alliance'a tekrar katılması için Kral Varian Wrynn ve Lor'themar Theron arasındaki müzakarelerin de sonunu getirmiştir.
   

Sosyal medyada...