• Çünkü Blizzard'ı seviyoruz!
 1. Foruma düzenleme yapılacağından belirsiz bir süre forumumuz kayıtlara kapalı olacak, yeni üyeliklere açılmayacaktır.

Pantheon

'Lore' bölümündeki bu başlık Lo'Gosh tarafından başlatılmıştır, 7 Mayıs 2015.

 1. Lo'Gosh

  Lo'Gosh For Azeroth! Yönetici

  188
  23
  6 Mayıs 2015
  [​IMG]

  Pantheon, Aman'Thul tarafından yönetilen, titanların elit mezhebinin adıdır. Dünyaları şekillendiren ve evreni izleyen bir titan grubu olup, Azeroth ırklarını yaratan, Dragon Aspectlere güçlerini veren titan ırkının liderleridir.

  Pantheon Üyeleri

  Aman'Thul the Highfather: Pantheon'un lideri. Bronz ejderha Nozdormu'yu, Zaman'ı izlemesi ve koruması için onun gücüyle kutsamıştır.

  Eonar the Lifebinder: Yaşam, doğa ve sağlığın koruyucusu. Kırmızı ejderha Alexstrasza'yı yaşayan tüm yaratıkları ve Yaşam'ı, Yeşil ejderha Ysera'yı da doğayı ve Zümrüt Rüya'yı koruması için kutsamıştır.

  Norgannon the Dreamweaver: Tüm büyü, bilgi, sır ve gizemlerin efendisidir. Mavi ejderha Malygos'a, büyü ve gizemlerin koruyucusu olması için büyük güç bahşetmiştir.

  Golganneth the Thunderer: Göklerin ve denizlerin yaratıcısı, Deniz Devleri'nin (Sea Giant) babasıdır.

  Khaz'goroth the Shaper: Tüm dağ ve kanyonların muhteşem ustası ve yaratıcısıdır. Sonradan Deathwing olan Siyah ejderha Neltharion'u, yeryüzü ve dünyanın derin yerlerinde hakimiyetle güçlendirmiştir.

  Aggramar the Avenger: Pantheon Şampiyonu unvanıyla, Sargeras'ın halefidir. Yanan Lejyon'la savaşmak ve evrenden onun iblisvari yozlaşmasını temizlemekle yükümlüdür.

  Eski Üye

  Sargeras: Eski Pantheon Şampiyonu, Yanan Lejyon'un yaratıcısı ve efendisidir. Tüm kötülüklerin ve şeytani olan her şeyin efendisidir.
   

Sosyal medyada...