• Çünkü Blizzard'ı seviyoruz!
 1. Foruma düzenleme yapılacağından belirsiz bir süre forumumuz kayıtlara kapalı olacak, yeni üyeliklere açılmayacaktır.

Noblegarden Rehberi

'Etkinlikler' bölümündeki bu başlık Lo'Gosh tarafından başlatılmıştır, 6 Mayıs 2015.

 1. Lo'Gosh

  Lo'Gosh For Azeroth! Yönetici

  189
  23
  6 Mayıs 2015
  [​IMG]

  Noblegarden, ünlü Hristiyan bayramı Paskalya'nın World of Warcraft karşılığıdır.

  Etkinliğin hiçbir aşamasında seviye sınırlaması bulunmadığından dolayı tüm karakterler bu etkinliğe katılabilirler.

  Etkinlik, oyuncuların kendilerini yumurta bulmakla meşgul ettiği, başarım ve özel eşya peşinde koşuşturduğu başlangıç bölgelerinin küçük kasabalarında gerçekleşmektedir (örneğin, Human ırkı için Goldshire, veya Undead ırkı için Brill).

  Bu rehber size, etkinlikte kazanabileceğiniz tüm başarımlarda, özel eşyalarda ve Noblegarden ile ilgili her adımda yardımcı olacaktır.

  2016'da etkinlik ödülleri bir önceki yıldan farksızdır.

  1. Noblegarden'a Genel Bakış
  Noblegarden, oldukça kısa ve basit bir etkinliktir. Zamanınızın çoğunu küçük kasabalarda Brightly Colored Egg aramakla geçireceksiniz. Bu yumurtalar, hediyeler satın almak için gereken tokenlar içermektedir. Bu tokenlar ile binek, özel Noblegarden kıyafetleri satın alabilir, hatta başarım bile kazanabilirsiniz.

  1.1. Katılım
  Tüm karakterler (1. seviyeden 100. seviyeye kadar) etkinliğe katılabilir, tüm ödül ve başarımları kazanabilirler (biri hariç, o da Mageler için sadece 60 seviyede satın alınıp, kullanılabilen Tome of Polymorph: Rabbit).

  1.2. Zaman
  Noblegarden, 1 hafta süren bir etkinliktir. Bu sene 28 Mart - 4 Nisan tarihleri arasında gerçekleşmektedir.

  Çok uzun sürmeyen bir etkinliktir. Tüm ödülleri ve başarımları birkaç saat içinde tamamlayabileceksiniz.

  1.3. Mekanlar
  Noblegarden görev NPCleri ve vendorları aşağıdaki konumlarda bulunmaktadır:
  • Alliance:
   • Azuremyst Isle'da Azure Watch,
   • Teldrassil'de Dolanaar,
   • Elwynn Forest'ta Goldshire,
   • ve Dun Morogh'da Kharanos.
  • Horde:
   • Mulgore'da Bloodhoof Village,
   • Tirisfal Glades'te Brill,
   • Eversong Woods'ta Falconwing Square,
   • ve Durotar'da Razor Hill.
  Brightly Colored Egglerinizi bu kasabalarda toplayabilirsiniz.

  1.4. Currency
  Etkinliğin currency'si Noblegarden Chocolate'tir. Bu çikolatalara Brightly Colored Egg'lerden ulaşabilirsiniz. Her yumurta 1 çikolata içermektedir. Bu çikolataları, bazı başarımları kazanmak için gereken etkinlik ödüllerini satın almakta kullanabilirsiniz.

  2. Ödüller
  Başarımlar ve başarımlar için gereken özel eşyalara ek olarak Noblegarden şu özel eşyaları da kazandırmaktadır:

  2.1. Özel Eşyalar
  Her Noblegarden mekânında, Noblegarden Vendorları bulacaksınız (Alliance – Horde). Bu NPCler birçoğu başarımlar için gereken özel eşyalar satmaktadırlar.


  EşyaÜcretİlgili Başarım
  Noblegarden Egg5 Noblegarden ChocolateNoble Garden (AllianceHorde)
  Blossoming Branch10 Noblegarden ChocolateHard Boiled
  Black Tuxedo Pants25 Noblegarden ChocolateBlushing Bride
  White Tuxedo Shirt25 Noblegarden ChocolateBlushing Bride
  Elegant Dress50 Noblegarden ChocolateBlushing Bride
  Spring Circlet50 Noblegarden Chocolate
  Black Spring Circlet50 Noblegarden Chocolate
  Pink Spring Circlet50 Noblegarden Chocolate
  Spring Flowers50 Noblegarden ChocolateShake Your Bunny Maker
  Spring Robes50 Noblegarden ChocolateDesert Rose
  2.2. Başarımlar
  Etkinliğin meta-başarımı Noble Gardener'dır. Bu başarım karakterinize "the Noble" ünvanını kazandırır ve What a Long, Strange Trip It's Been başarımına katkı sağlar. Bu meta-başarım'ı kazanmak için aşağıda listelenen başarımlardan birçoğunu kazanmalısınız:

  3. Görevler
  Spring Collectors (Alliance) ve Spring Gatherers (Horde), etkinliğin giriş görevleridir. Bu görevleri ana şehirlerde bulunan herhangi bir "Commoner"dan alabilirsiniz.

  Bu görevleri, tarafınıza ait istediğiniz herhangi bir kasabada bitirebilirsiniz. Görevi tamamladıktan sonra 2 farklı görevi daha kabul edebileceksiniz:
  • A Tisket, a Tasket, a Noblegarden Basket (Alliance/Horde), Brightly Colored Egg'leri toplarken kullanabileceğiniz çok kullanışlı bir item olan Egg Basket için zorunlu bir görevdir. Görevi tamamlamak için görevi aldığınız NPC'ye 10 Noblegarden Chocolate teslim etmelisiniz. Toplama işini daha pratik bir hale getirmek için, farenizin bir tuşunu yada karakterinizi hareket ettirirken rahatça tıklayabileceğiniz bir tuşu, görevi kabul ettikten sonra elde edeceğiniz ve görev süresince kullanabileceğiniz Borrowed Egg Basket'inize bindleyin ve Brightly Colored Egg'leri ararken spamleyin. Çünkü yavaşlamak sizin için hiç iyi değil. Sonuçta Brightly Colored Egg'leri sadece siz aramıyorsunuz. Çevrenizde onlarca oyuncu var, ve hepsi yumurtaların peşinde.
  • The Great Hunt (Alliance/Horde), Hard Boiled başarımını kazanmanızı kolaylaştıran Blossoming Branch adlı itemi kazandıran bir günlük görevdir. Görevi tamamlamak için, görevi kabul ettiğiniz kasabada 20 Brightly Colored Egg açmak ve içlerinden çıkan Brightly Colored Shell Fragment'lerden 20 adet toplamak yeterli.

  4. Yumurta Toplama
  Brightly Colored Eggler sadece, Noblegarden NPClerinin bulunduğu düşük seviye kasabalardan toplanabilir. Yumurtaları verimli bir biçimde toplayabilmek için A Tisket, a Tasket, a Noblegarden Basket (Alliance/Horde) görevinden kazandığınız Egg Basket'i action barınıza taşımalı ve taşıdığınız bar'ı, farenizin yada klavyenizin kolay erişilebilir bir tuşuna bindlemelisiniz. Bu, Egg Basket'in hız artırma özelliğinizi daha hızlı ve pratik bir biçimde yenilemenizi sağlayacaktır.

  Birkaç Brightly Colored Egg açtıktan sonra karakteriniz 60 dakikalığına bir tavşana dönüşecektir. Bir tavşan olarak, bir yerde bekledikten sonra yumurtlayabilirsiniz. Hatta bu yumurtlama işlemi Hard Boiled başarımı için zorunlu/gerekli bir işlemdir.

  Küçük bir ipucu; görüntü ayarlarınızdan Environment Detail'i en düşüğe çekmeniz yumurtaları daha kolay görmenizi sağlayacaktır.

  5. Başarımlar
  Bu bölüm, sizlere Noblegarden başarımlarını nasıl kazanacağınızı öğretecektir.

  5.1. Yumurtaları Toplarken

  5.1.1. I Found One!
  I Found One!, hiç şüphesiz etkinlik boyunca kazanabileceğiniz en kolay başarımdır. Başarımı kazanmak için basitçe bir Brightly Colored Egg açmanız yeterli.

  5.1.2. Chocolate Lover ve Chocoholic
  Chocolate Lover ve hocoholic başarımlarını kazanmak için Brightly Colored Egg'lerden çıkan Noblegarden Chocolate'lardan toplam 125 tane toplamanız ve onları yemeniz gerekmekte.

  5.1.3. Dressed for the Occassion
  Dressed for the Occassion, Brightly Colored Egg'lerden Elegant Dress bularak kazanılan bir başarımdır. Bu itemi vendorlardan çikolata karşılığında da satın alabilirsiniz fakat başarımı kazanmak için eşyayı mutlaka yumurtalardan elde etmelisiniz.

  Unutmayın, bu başarım meta-başarım için sayılmamaktadır.

  5.1.4. Sunday's Finest
  Sunday's Finest, Brightly Colored Egg'lerden Black Tuxedo Pants ve White Tuxedo Shirt bularak kazanılabilmektedir. Tıpkı Dressed for the Occassion başarımında olduğu gibi bu başarımı kazanmak için de, eşyaları yumurtalardan bulmalısınız.

  5.2. Kalan Diğer Başarımlar
  Geriye kalan başarımlar altta listelenmiştir. Başarımları en basit'ten, en karmaşığa doğru sıralamaya çalıştık.

  5.2.2. Noble Garden
  Noble Garden (Alliance/Horde) başarımını kazanmak için Noblegarden vendorlarından 5 Noblegarden Chocolate karşılığında, 1 adet Noblegarden Egg satın almalısınız. Ardından, eğer Alliance oyuncusuysanız Stormwind City'e, Horde oyuncusuysanız Silvermoon City'e gitmelisiniz. Şehre vardıktan sonra, yumurtayı bırakacağınız yere gidin ve yumurtaya sağ tıklayarak yere bırakın.

  Yere bıraktıktan sonra (ve tabii ki başarımı da kazandıktan sonra) yumurtaya sağ tıklayarak onu lootlayabilirsiniz.

  5.2.2. Blushing Bride
  Blushing Bride başarımını kolayca tamamlamak için, bir arkadaşınızdan yada guild arkadaşınızdan yardım isteyin. Ona Elegant Dress'i verin (eğer yoksa), ve giymesini isteyin. Ardından, kendi sahip olduğunuz Black Tuxedo Pants'inizi ve White Tuxedo Shirt'ünüzü giyin ve arkadaşınızı öpün (/kiss).

  Eğer gerekli 3 eşyadan birine sahip değilseniz, bunları Noblegarden Chocolate karşılığında bir Noblegarden vendorundan alabileceğinizi unutmayın.

  5.2.3. Desert Rose
  Desert Rose başarımını kazanmak için 50 Noblegarden Chocolate karşılığında bir Spring Robes satın alın. Bu item non-consumable bir item olduğundan dolayı tekrar ve tekrar kullanabilirsiniz. Bu yüzden Spring Robes'dan birkaç tane alma gibi bir hataya düşmeyin.

  Spring Robes'u satın aldıktan sonra art arda şu bölgelere gidin ve Spring Robes'unuza sağ tıklayın: Badlands, Desolace, Silithus, Tanaris ve Thousand Needles.

  5.2.4. Hard Boiled
  Hard Boiled başarımını kazanmak için, Un'Goro Crater'in Golakka Hot Springs bölgesinde tavşan kılığındayken yaklaşık 1 dakika bekleyerek yumurtlamalısınız.

  Noblegarden etkinliği esnasında, tavşana dönüşmek için 2 yol vardır:
  Şunu unutmayın ki, tavşana dönüşme buff'ı, hasar alarak yok olan bir bufftır. Bu yüzden hasar almamaya veya yüksekten düşmemeye dikkat edin.

  5.2.5. Spring Fling
  Spring Fling (Alliance/Horde) başarımı için ilk olarak bir Spring Rabbit's Foot elde etmelisiniz. Bu peti, Brightly Colored Egg'lardan elde edebileceğiniz gibi 100 Noblegarden Chocolate karşılığında bir Noblegarden vendorundan satın alabilirsiniz.
  Spring Rabbit's Foot elde etmek zor olduğundan dolayı bu başarımı sona bırakmanızı öneririz.

  Peti elde ettikten sonra, tarafınızın 4 farklı Noblegarden kasabasını ziyaret etmeli, ve petiniz summonlanmış haldeyken başka bir oyuncunun aynı petiyle yan yana getirmelisiniz. Bu başarımı bir arkadaşınız yada guild arkadaşınızla yapmanız işi kolaylaştıracaktır.

  5.2.6. Shake Your Bunny Maker
  Shake Your Bunny Maker başarımını kazanmak için, oyundaki her bir ırkın dişi karakterlerinin üzerinde, Brightly Colored Egg'lerden elde edebileceğiniz yada 50 Noblegarden Chocolate karşılığında satın alabileceğiniz Spring Flowers'ı kullanmalısınız. Hedeflenen karakterler en düşük 18 seviye olmalılar.

  Başarımı elde etmenin zor yolu, Spring Flowers'ı karşı tarafın karakterlerinde kullanmaktır.
  • Düşük seviye karakterler için zor bir işlem olacaktır. Fakat bir arkadaşınızdan yardım isteyebilirsiniz.
  • 60 seviye üstü karakterler içinse, uçan binek kullanarak başarım kazanılabilir. Bunun için karşı tarafın ana şehrine (yada kasabasına) gidin. Ardından bineğinizle yukarıdan doğru karaktere Spring Flowers'ı kullanabilecek kadar yaklaşın, kullanın ve hemen tekrar yükselip uzaklaşın. Binek üstündeyken Spring Flowers'ı kullanmak dismount olmanızı sağlamaz, merak etmeyin.
  Bu işlemi kolaylaştırmak için şu macro'yu kullanabilirsiniz:
  Kod:
  /run DEFAULT_CHAT_FRAME:AddMessage((UnitSex("target")==2 and "Male " or "Female ")..UnitLevel("target").." "..UnitRace("target").." "..(UnitBuff("target","Sprung!")=="Sprung!" and "Sprung!" or "clear"));
  
  Bir hedef seçin ve macroya tıklayın. Macroyu kullandığınızda hedefin dişi mi erkek mi olduğunu yada Spring Flowers tarafından bufflanıp bufflanmadığını söyleyecektir. Zaten buff'a sahip birine Spring Flowers'ı kullanmak başarımı kazandırmaz.

  Noblegarden rehberimiz burada sona ermiştir. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Rehberde eksik/hatalı olduğunu düşündüğünüz kısım varsa, lütfen yorum yazarak bildirmekten çekinmeyin.

  Kaynak: Noblegarden 2016 Guide - Icy Veins
   
  Son düzenleme: 28 Mart 2016

Sosyal medyada...