• Çünkü Blizzard'ı seviyoruz!
 1. Foruma düzenleme yapılacağından belirsiz bir süre forumumuz kayıtlara kapalı olacak, yeni üyeliklere açılmayacaktır.

Midsummer Fire Festival Rehberi

'Etkinlikler' bölümündeki bu başlık Lo'Gosh tarafından başlatılmıştır, 6 Mayıs 2015.

 1. Lo'Gosh

  Lo'Gosh For Azeroth! Yönetici

  189
  23
  6 Mayıs 2015
  [​IMG]

  Midsummer Fire Festival, yılın en sıcak zamanının yani yaz gün dönümünün kutlandığı bir etkinliktir. Kuzey yarımkürede, gün dönümü yazın başlangıcı anlamına gelmektedir.

  Etkinlik, Azeroth'taki birçok mekânda, kendi şenlik ateşlerinizi onurlandırmanızı ve düşman şenlik ateşlerinin kutsallığını bozmayı tema edinmektedir. Menüde ayrıca günlük görevler ve etkinlik bossu Ahune da bulunmaktadır.

  Bu rehber, etkinliği tamamlamanızda her adımda size yardımcı olacaktır.​

  2015 yılında, ödüllerde bazı değişiklikler ve yenilikler bulunmaktadır:

  1. Midsummer Festival'e Genel Bakış
  Midsummer Fire Festival boyunca, şenlik ateşlerini onurlandırmak yada kutsallığını bozmak için (hangi tarafa ait olduğuna göre değişir) Azeroth'ta oradan oraya koşuşturacaksınıuz (yada uçacaksınız :)).

  Ayrıca, istediğiniz ödülleri almak için gereken biletleri toplamak için de günlük görevler peşinde olacaksınız.

  Son olarak, etkinlik bossu Ahune'u öldüreceksiniz. Öldürdüğünüzde bir pet ve iLvL 600 eşyalar kazanacaksınız.

  1.1. Zaman
  Midsummer Fire Festival, 21 Haziran ve 5 Temmuz tarihleri arasında toplam 2 hafta süren uzunca bir etkinliktir.

  Bir yılda yeterli tüm biletleri elde edemeyeceğinizden dolayı tüm ödülleri kazanmak ve tüm başarımları tamamlamak 2 senenizi alacaktır.

  Eğer özel item meraklısı değilseniz, ilk gün elde edeceğiniz biletler ile tüm başarımları tamamlayabilir ve özel bir pet'i satın alabilirsiniz (ikinci bir pet ödülü için Ahune'u öldürmeyi isteyebilirsiniz (her gün 1 defa spawn oluyor).

  1.2. Konum ve İlgili NPCler
  Etkinlik, Alliance için Festival Loremaster ve Master Flame Eater, Horde için Festival Talespinner ve Master Fire Eater adlı ana görev NPClerini bulabileceğiniz kapital şehirler olan Stormwind ve Orgrimmar'da başlamaktadır.

  Girişte söylediğimiz gibi zamanınızın çoğunu şenlik ateşlerini onurlandırmak yada kutsallığını bozmak için Azeroth'ta seyahat ederek harcayacaksınız.

  1.3. Currency
  Etkinliğin boyunca kullanacağınız currency Burning Blossom'dur. Bunu, ödüller satın almakta kullanacaksınız.

  İlk günde, yaklaşık olarak 900 adet Burning Blossom elde edebilirsiniz, genellikle şenlik ateşlerini onurlandırarak/kutsallığını bozarak.

  Takip eden günlerde, yaklaşık olarak 30 adet Burning Blossom elde edebilirsiniz, 3 günlük görev yaparak ve Ahune'u öldürerek.

  Not: Son 2 paragrafta 2 defa “yaklaşık olarak” terimi kullandık. Bunun sebebi, Ahune'u öldürdüğünüzde değişken miktarlarda Burning Blossom kazanırsınız (ortalama olarak 10 adet).

  Tüm ödülleri kazanmak ve başarımları tamamlamak için 1,460 adet Burning Blossom'a ihtiyacınız olacak.

  2. Ödüller
  Neredeyse herkesin elde edebileceği yalnızca petler vardır. Geri kalan ödüller, başarımlar kazanılarak elde edilebilen çeşitli cloth, yemek ve özel eşyalardır.

  2.1. Petler
  Elde edebileceğiniz 2 çeşit pet mevcut:
  2.2. Oyuncaklar
  Etkinlik vendorların alabileceğiniz 3 oyuncak mevcut: Brazier of Dancing Flames, Burning Defender's Medallion ve Cozy Bonfire. Bunların her biri 350 Burning Blossom tutarındadır.

  2.3. Heirloom Upgradeleri
  Vendorlar tarafından heirloom upgradeleri de satılmaktadır: 350 Burning Blossom karşılığında Ancient Heirloom Armor Casing ve 600 Burning Blossom karşılığında Timeworn Heirloom Armor Casing.

  2.4. Eşyalar
  Aşağıda yer alan tablodaki tüm eşyalar, etkinlik bossu Ahune'dan düşmektedir. Staff günde 1 defa düşerken, diğer tüm eşyalar Ahune'u her kesişinizde düşebilmektedir.

  Eşya adı > Eşya türü > Ana Statları
  Frostscythe of Lord Ahune > Staff > Spell Power
  Shroud of Winter's Chill > Cloak > Intellect
  Cloak of the Frigid Winds > Cloak > Int/Spirit
  The Frost Lord's War Cloak > Cloak > Agility
  The Frost Lord's Battle Shroud > Cloak > Strength
  Icebound Cloak > Cloak > Str/Dodge

  2.5. Enchant
  Formula: Enchant Weapon – Deathfrost, etkinlik bossu Ahune'u her öldürüşünüzde düşebilmektedir.

  2.6. Yemekler
  Eşya > Tutar
  Fiery Festival Brew > 2 Burning Blossom
  Handful of Summer Petals >2 Burning Blossom
  Bag of Smorc Ingredients > 5 Burning Blossom
  Elderberry Pie > 5 Burning Blossom
  Fire-Toasted Bun > 5 Burning Blossom
  Midsummer Sausage > 5 Burning Blossom
  Toasted Smorc > 5 Burning Blossom

  2.7. Başarım Eşyaları
  Eşya > Ücret > Başarım
  Juggling Torch x5 > 5 Burning Blossom > Torch Juggler
  Mantle of the Fire Festival > 100 Burning Blossom > Burning Hot Pole Dance
  Vestment of Summer > 100 Burning Blossom > Burning Hot Pole Dance
  Sandals of Summer > 100 Burning Blossom > Burning Hot Pole Dance

  2.8. Çeşitli Eşyalar
  Yukarıdaki listelenen eşyalara ek olarak, etkinlik vendorları 2 Burning Blossom karşılığında Handful of Summer Petals ve 350 Burning Blossom karşılığında Helm of the Fire Festival da satmaktadırlar.

  2.7. Başarımlar ve Ünvanlar
  Etkinliğin meta-başarım'ı Alliance için The Flame Warden, Horde içinse The Flame Keeper'dır. Bu başarımlar, Flame Warden (Alliance) ve Flame Keeper (Horde) ünvanlarını kazandırır, What a Long, Strange Trip It's Been başarımına katkı sağlar. Aşağıda bulunan etkinliğin tüm başarımlarını gerektirmektedirler:
  3. Seviye Atlama ve Guild Reputation
  Midsummer Fire Festival, guild reputation puanınızı artırmanız ve alt karakterlerinizi kasmanız için iyi bir fırsattır.

  Her şenlik ateşi onurlandırmanızda yada kutsallığını bozmanızda, bir görev tamamlayacak ve normal seviyenizde tamamladığınız bir görevle aynı miktarda deneyim puanı ve guild reputation kazanacaksınız.

  Ekstra olarak, her şenlik ateşi konumunda tıklayabileceğiniz bir kurdeleli direk bulunmaktadır. Tıkladığınızda, tıklama sürenize göre maksimum 60 dakikalık Ribbon Dance adlı bir buff vermektedir. Bu buff, yaratık öldürerek kazandığınız exp. miktarını %10 artırmaktadır.

  4. Görevler
  Etkinlik birçok görev içermektedir. Bunlardan 2 tanesi tanıtım görevleridir ve etkinliği sunum görevleridir. 3 tanesi günlük görevlerdir ve tanıtım görevleri tamamlandıktan sonra kabul edilebilmektedirler.

  4.1. Tanıtım Görevleri
  Ana şehirlerdeki “Commoner”lar giriş görevlerini veren NPClerdir: The Master of Summer Lore (Alliance) veya The Spinner of Summer Tales (Horde). Bu görevler, ana şehirlerde bulunan Festival Loremaster (Alliance) veya Festival Talespinner (Horde) ile konuşarak tamamlanılır.

  Festival Loremaster veya Festival Talespinner'dan, bir yerleşim merkezi dışında bulunan scorchling'e (küçük ateş elemental) Summer Incense teslim edeceğiniz Incense for the Summer Scorchlings (Alliance) yada Incense for the Festival Scorchlings (Horde) görevlerini alacaksınız.

  Giriş görevlerinin her ikisi, birer Burning Blossom kazandırmaktadır.

  4.2. Günlük Görevler
  3 günlük görevler şunlardır:
  4.2.1. Torch Catching and Torch Tossing
  More Torch Tossing (Alliance/Horde) ve More Torch Catching (Alliance/Horde), Master Fire Eater (Alliance) veya Master Flame Eater (Horde) tarafından verilir.

  Size teklif edilen günlük görevleri yapmadan önce, aynı NPC tarafından verilen ve tamamlanılan şu 2 görevi tamamlamalısınız: Torch Tossing (Alliance/Horde) ve Torch Catching (Alliance/Horde).

  Not: Bu 2 görev 4.2. Günlük Görevler bölümünde verilen görevler ile aynı adlara sahip olmalarına rağmen farklı görevlerdir, karıştırmayınız.

  Meşale atma, Practice Torchesları (görev eşyası) yakındaki şenlik ateşi mangallarına atmaktan oluşur. Bu görevle ilgili tek problem, işaretli mangalı hedef almanızdır ve lag sorunu yaşayan oyuncular için bu görev biraz (belki birazdan fazla) can sıkıcı olabilmektedir.

  Meşaleleri yakalamak, onları havaya atmadan önce yakındaki şenlik ateşlerindeki Unlit Torches'ları aydınlatmadan oluşur. Ardından, meşalelerin gölgesini takip etmeli böylece onlar yere düşmeden önce doğru pozisyonu almış olursunuz. Karanlık zeminli (gölgeleri takip etmek zor olacağından), hava kirliliğinin olduğu (ağaçlar, bayraklar, binalar vb. kamera pozisyonunuzu etkileyebilir), yada aynı görevi yapan birçok oyuncunun olduğu (hangi gölgenin kendi meşalenize ait olduğunu takip etmek zorlaşacağından) yerlerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

  Bu görevler ve günlük görevlerin her biri 5 adet Burning Blossom kazandırır.

  Şunu unutmayın ki, Torch Catching (Alliance/Horde) görevleri, Torch Juggler başarımı için saklayabileceğiniz 5 adet Juggling Torch hediye etmektedir.

  4.2.2. Striking Back
  Striking Back görevi, herhangi bir kapital şehirde bulunan Earthen Ring Elder tarafından başlatılan ufak bir görev serisinin ardından kabul edilebilmektedir:
  Bu 3 görev, Ashenvale'de yer almaktadır. Bu yüzden bu görevleri, şenlik ateşlerini onurlandırmak/kutsallığını bozmak için Ashenvale'e geldiğinizde tamamlamanızı tavsiye ediyoruz.

  Görev serisini tamamladıktan sonra, Earthen Ring Elder, karakterinizin seviyesine göreStriking Back görevinin farklı bir versiyonunu verecektir. Her halükârda, bir bölgeye seyahat edecek, orada bulunan Ice Stone'u kullanacak ve Ice Stone'un summonlayacağı Twilight Hammer NPCsini öldürmeye çalışacaksınız:
  Mümkün olan her görev 10 adet Burning Blossom kazandırır.

  5. Şenlik Ateşleri ve Alevler
  Midsummer Fire Festival boyunca, şenlik ateşlerini onurlandırmak yada kutsallığını bozmak için (hangi tarafa ait olduğuna göre değişir) Azeroth'ta oradan oraya koşuşturacaksınıuz ve düşman kapital şehirlerindeki alevleri çalacaksınız. Bunları yapmak size tüm şenlik ateşi ve alev başarımlarını kazandıracaktır.

  Şenlik ateşleri, görev NPCsi formatındadırlar. Yani, onları onurlandırmak yada kutsallıklarını bozmak için basitçe görevi alın, aldığınızda otomatik olarak tamamlanmış olacaklar.

  Kapital şehirlerdeki alevler, etkileşime gireceğiniz objelerdir. Bunu yapmak size görev başlatan bir item verecektir. Görevi başlattıktan sonra kapital şehrinizdeki Festival Loremaster (Alliance) veya Festival Talespinner ile konuşarak görevi tamamlayabilirsiniz.

  5.1. Burning Blossomları Toplama
  Bir şenlik ateşini onurlandırma/kutsallığını bozma aşağıdaki miktarlarda Burning Blossom kazandırır:
  Alliance 47 şenlik ateşine sahiptir. Horde ise 45. Ekstra olarak, 3 tarafsız şenlik ateşi mevcuttur (Vashj'ir, Deepholm ve Hyjal'de). Final olarak, karşıt faction'un her 4 ana şehrinde, çalınmak için bekleyen bir alev vardır. Bu, Horde oyuncuların Burning Blossom toplarken ufak bir avantaja sahip oldukları anlamına gelir.

  Toplamda, şenlik ateşleri, Horde oyuncularına 840 Burning Blossom, Alliance oyuncularına ise 830 Burning Blossom kazandırır.

  5.2. Eastern Kingdoms
  Eastern Kingdoms'da, 17'si Alliance'a ait 15'i Horde'a ait olmak üzere toplam 32 şenlik ateşi bulunmaktadır. Bu şenlik ateşleri, Extinguishing Eastern Kingdoms (Alliance/Horde), Flame Warden of Eastern Kingdoms ve Flame Keeper of Eastern Kingdoms başarımlarının yanı sıra Extinguishing Cataclysm (Alliance/Horde), Flame Warden of Cataclysm ve Flame Keeper of Cataclysm başarımlarını kazanmanızı sağlayacaktır.

  Aşağıdaki haritayı, Horde oyuncuları rakam sırasına göre takip etmelilerken, Alliance oyuncuları tam tersi şekilde takip etmeliler.
  [​IMG]
  1. Horde Alevi: Alliance oyuncuları, Silvermoon'un Court of the Sun bölgesindeki Flame of Silvermoon'u çalmalılar.
  2. Horde Şenlik Ateşi: Eversong Woods'daki Ruins of Silvermoon'un güney girişinde bulunuyor.
  3. Horde Şenlik Ateşi: Tranquilien, Ghostlands
  4. Alliance Şenlik Ateşi: Chillwind Camp, Western Plaguelands
  5. Horde Şenlik Ateşi: The Bulwark, Western Plaguelands
   1. Başarımlar için gerekmiyor.
  6. Horde Alevi: Alliance oyuncuları, Ruins of Lordaeron'daki Flame of the Undercity'yi çalmalılar.
  7. Horde Şenlik Ateşi: Brill'in batısında, Tirisfal Glades
  8. Horde Şenlik Ateşi: The Sepulcher'in doğusunda, Silverpine Forest
  9. Horde Şenlik Ateşi: Tarren Mill, Hillsbrad Foothills
  10. Alliance Şenlik Ateşi: Aerie Peak, The Hinterlands
  11. Horde Şenlik Ateşi: Revantusk Village, The Hinterlands
  12. Horde Şenlik Ateşi: Hammerfall, Arathi Highlands
  13. Alliance Şenlik Ateşi: Refuge Point, Arathi Highlands
  14. Alliance Şenlik Ateşi: Thundermar, Twilight Highlands
  15. Horde Şenlik Ateşi: Bloodgulch, Twilight Highlands
  16. Alliance Şenlik Ateşi: Thelsamar'ın kuzeybatısı'nda, Loch Modan
  17. Alliance Şenlik Ateşi: Menethil Harbor'un kuzeydoğusunda, Wetlands
  18. Alliance Alevi: Horde oyuncuları, Ironforge'un Hall of Explorers bölgesindeki Flame of Ironforge'u çalmalılar.
  19. Alliance Şenlik Ateşi: Kharanos, Dun Morogh
  20. Horde Şenlik Ateşi: New Kargath'ın kuzeydoğusunda, Badlands
  21. Alliance Şenlik Ateşi: Dragon's Mouth'un batısında, Badlands
   1. Başarımlar için gerekmiyor.
  22. Horde Şenlik Ateşi: Flame Crest'in güneydoğusunda, Burning Steppes
  23. Alliance Şenlik Ateşi: Morgan's Vigil, Burning Steppes
  24. Alliance Şenlik Ateşi: Lakeshire, Redridge Mountains
  25. Alliance Şenlik Ateşi: Bogpaddle, Swamp of Sorrows
   1. Başarımlar için gerekmiyor.
  26. Horde Şenlik Ateşi: Bogpaddle, Swamp of Sorrows
  27. Alliance Şenlik Ateşi: Nethergarde Keep'in batısında, Blasted Lands
  28. Horde Şenlik Ateşi: Dreadmaul Hold'un doğusunda, Blasted Lands
  29. Alliance Şenlik Ateşi: Darkshire'ın güneyinde, Duskwood
  30. Alliance Şenlik Ateşi: Goldshire'ın hemen doğusunda, Elwynn Forest
  31. Alliance Alevi: Horde oyuncuları, Stormwind'deki Stockade'in önündeki Flame of Stormwind'i çalmalılar.
  32. Alliance Şenlik Ateşi: Moonbrook'un kuzeyinde, Westfall
  33. Horde Şenlik Ateşi: Grom'gol Base Camp, Northern Stranglethorn
  34. Alliance Şenlik Ateşi: Fort Livingstone, Northern Stranglethorn
  35. Alliance Şenlik Ateşi: Booty Bay'in doğusundaki plajda, The Cape of Stranglethorn
  36. Horde Şenlik Ateşi: Booty Bay'in doğusundaki plajda, The Cape of Stranglethorn
  5.3. Kalimdor
  Kalimdor'da, 15'i Alliance'a ait, 15'i Horde'a ait, 1'i de tarafsız olmak üzere toplam 31 şenlik ateşi bulunmaktadır. Bu şenlik ateşleri, Extinguishing Kalimdor (Alliance/Horde), Flame Warden of Kalimdor ve Flame Keeper of Kalimdor başarımlarının yanı sıra, Extinguishing Cataclysm (Alliance/Horde), Flame Warden of Cataclysm ve Flame Keeper of Cataclysm başarımlarını kazanmanızı sağlayacaklardır.

  Aşağıdaki haritayı, Alliance oyuncuları sıraya göre takip etmelilerken, Horde oyuncuları tam tersi şekilde takip etmeliler.
  [​IMG]
  1. Alliance Şenlik Ateşi: Blood Watch'ın güneydoğusunda, Bloodmyst Isle
  2. Alliance Şenlik Ateşi: Azure Watch'ın güneybatısında, Azuremyst Isle
  3. Alliance Alevi: Horde oyuncuları, Exodar'ın Crystall Hall bölgesindeki Flame of the Exodar'ı çalmalılar.
  4. Alliance Şenlik Ateşi: Lor'danel, Darkshire
  5. Alliance Alevi: Horde oyuncuları, Darnassus'un Warrior's Terrace bölgesindeki Flame of Darnassus'u çalmalılar.
  6. Alliance Şenlik Ateşi: Dolanaar, Teldrassil
  7. Alliance Şenlik Ateşi: Everlook, Winterspring
  8. Horde Şenlik Ateşi: Everlook, Winterspring
  9. Tarafsız Şenlik Ateşi: Nordrassil, Mount Hyjal
  10. Horde Şenlik Ateşi: Bilgewater Harbor, Azshara
   1. Başarımlar için gerekmiyor.
  11. Alliance Şenlik Ateşi: Forest Song, Ashenvale
  12. Horde Şenlik Ateşi: Silverwind Refuge, Ashenvale
  13. Alliance Şenlik Ateşi: Sun Rock Retreat'in kuzeyinde, Stonetalon Mountains
   1. Başarımlar için gerekmiyor.
  14. Horde Şenlik Ateşi: Sun Rock Retreat'in doğusunda, Stonetalon Mountains
  15. Alliance Şenlik Ateşi: Nigel's Point'in güneyinde, Desolace
  16. Horde Şenlik Ateşi: Shadowprey Village'in güneyinde, Desolace
  17. Alliance Şenlik Ateşi: Feathermoon Stronghold, Feralas
  18. Horde Şenlik Ateşi: Camp Mojache'in batısında, Feralas
  19. Alliance Şenlik Ateşi: Cenarion Hold'un doğusunda, Silithus
  20. Horde Şenlik Ateşi: Cenarion Hold'un güneybatısında, Silithus
  21. Alliance Şenlik Ateşi: Ramkahen, Uldum
  22. Horde Şenlik Ateşi: Ramkahen, Uldum
  23. Horde Şenlik Ateşi: Marshal's Stand'in güneydoğusunda, Un'Goro Crater
   1. Başarımlar için gerekmiyor.
  24. Alliance Şenlik Ateşi: Marshal's Stand'in doğusunda, Un'Goro Crater
   1. Başarımlar için gerekmiyor.
  25. Alliance Şenlik Ateşi: Gadgetzan, Tanaris
  26. Horde Şenlik Ateşi: Gadgetzan, Tanaris
  27. Alliance Şenlik Ateşi: Theramore'un kuzeybatısında, Dustwallow Marsh
  28. Horde Şenlik Ateşi: Brackenwall Village'in batısında, Dustwallow Marsh
  29. Alliance Şenlik Ateşi: Fort Triumph'un güneybatısında, Southern Barrens
  30. Horde Şenlik Ateşi: Desolation Hold, Southern Barrens
  31. Horde Şenlik Ateşi: Bloodhoof Village'in doğusunda, Mulgore
  32. Horde Alevi: Alliance oyuncuları, Thunder Bluff'ın Spirit Rise bölgesindeki Flame of Thunder Bluff'ı çalmalılar.
  33. Horde Şenlik Ateşi: The Crossroads, Northern Barrens
  34. Horde Şenlik Ateşi: Razor Hill, Durotar
  35. Horde Alevi: Alliance oyuncuları, Flame of Orgrimmar'ı, Orgrimmar'ın Valley of Wisdom bölgesinden çalmalılar.
  5.4. Outland
  Outland'de, 7'si Alliance ait, 7si Horde'a ait olmak üzere toplam 14 şenlik ateşi bulunmaktadır. Bu şenlik ateşleri, Extinguishing Outland (Alliance/Horde), Flame Warden of Outland ve Flame Keeper of Outland başarımlarını kazanmanızı sağlayacaktır.

  [​IMG]
  1. Alliance Şenlik Ateşi: Honor Hold'un kuzeydoğusunda, Hellfire Peninsula
  2. Horde Şenlik Ateşi: Thrallmar, Hellfire Peninsula
  3. Horde Şenlik Ateşi: Area 52'nin hemen güneyinde, Netherstorm
  4. Alliance Şenlik Ateşi: Area 52'nin kuzeybatısında, Netherstorm
  5. Horde Şenlik Ateşi: Thunderlord Stronghold'un batısında, Blade's Edge Mountains
  6. Alliance Şenlik Ateşi: Sylvanaar'ın doğusunda, Blade's Edge Mountains
  7. Alliance Şenlik Ateşi: Telredor, Zangarmarsh
  8. Horde Şenlik Ateşi: Zabra'jin'in doğusunda, Zangarmarsh
  9. Horde Şenlik Ateşi: Garadar'ın batısında, Nagrand
  10. Alliance Şenlik Ateşi: Telaar'ın batısında, Nagrand
  11. Horde Şenlik Ateşi: Stonebreaker Hold'un doğusunda, Terokkar Forest
  12. Alliance Şenlik Ateşi: Allerian Stronghold'un batısında, Terokkar Forest
  13. Horde Şenlik Ateşi: Shadowmoon Village'in güneydoğusunda, Shadowmoon Valley
  14. Alliance Şenlik Ateşi: Wildhammer Stronghold'un kuzeydoğusunda, Shadowmoon Valley
  Eğer Shattrath'tan başlarsanız, ilk olarak 11, 12, 14 ve 13'ü ilk olarak yapmalı ardından Hellfire Peninsula'ya geçmelisiniz.

  5.5. Northrend
  Northrend'de 8'i Alliance'a ait, 8'i Horde'a ait olmak üzere toplam 16 şenlik ateşi bulunmaktadır. Bu şenlik ateşleri, Extinguishing Northrend (Alliance/Horde), Flame Warden of Northrend ve Flame Keeper of Northrend başarımlarını kazandırmaktadırlar.

  [​IMG]
  1. Alliance Şenlik Ateşi: Windrunner's Overlook'un kuzeydoğusunda, Crystalsong Forest
  2. Horde Şenlik Ateşi: Sunreaver's Command'ın güneydoğusunda, Crystalsong Forest
  3. Alliance Şenlik Ateşi: K3, Storm Peaks
  4. Horde Şenlik Ateşi: K3, Storm Peaks
  5. Alliance Şenlik Ateşi: The Argent Stand'in kuzeyinde, Zul'Drak
  6. Horde Şenlik Ateşi: The Argent Stand'in güneydoğusunda, Zul'Drak
  7. Alliance Şenlik Ateşi: Fort Wildervar, Howling Fjord
  8. Horde Şenlik Ateşi: Camp Winterhoof, Howling Fjord
  9. Alliance Şenlik Ateşi: Amberpine Lodge'un doğusunda, Grizzly Hills
  10. Horde Şenlik Ateşi: Conquest Hold, Grizzly Hills
  11. Alliance Şenlik Ateşi: Wintergarde Keep, Dragonblight
  12. Horde Şenlik Ateşi: Agmar's Hammer, Dragonblight
  13. Alliance Şenlik Ateşi: Fizzcrank Airstrip, Borean Tundra
  14. Horde Şenlik Ateşi: Fizzcrank Airstrip'in kuzeyinde, Borean Tundra
  15. Alliance Şenlik Ateşi: River's Heart, Sholazar Basin
  16. Horde Şenlik Ateşi: River's Heart, Sholazar Basin
  5.6. Deepholm ve Vashj'ir
  Eğer bu bölüme kadar tüm adımları takip ettiyseniz, Flame Warden of Cataclysm(Alliance) ve Flame Keeper of Cataclysm (Horde) başarımlarınızı tamamlamak için geriye Deepholm ve Vashj'ir'de bulunan tarafsız şenlik ateşleri kalıyor.
  1. Deepholm Tarafsız Şenlik Ateşi: Temple of Earth'te,
  2. Vashj'ir Tarafsız Şenlik Ateşi: Shimmering Expanse'teki Silver Tide Hollow'da bulunmaktadır.
  5.7. Pandaria
  Pandaria'da 8 şenlik ateşi bulunmakta. Bu şenlik ateşleri, Extinguishing Pandaria (Alliance/Horde), Flame Warden of Pandaria (Alliance) ve Flame Keeper of Pandaria(Horde) başarımlarını kazanmanızı sağlayacaklardır.

  [​IMG]

  1. Alliance Şenlik Ateşi: Mogu'shan Vaults'a (Vale of Eternal Blossoms) giden merdivenlerinin en üstünde sağda.
  2. Horde Şenlik Ateşi: Mogu'shan Vaults'a (Vale of Eternal Blossoms) giden merdivenlerinin en üstünde solda.
  3. Tarafsız Şenlik Ateşi: Binan Village'in hemen dışında, Kun-Lai Summit.
  4. Tarafsız Şenlik Ateşi: Longying Outpost, Townlong Steppes.
  5. Tarafsız Şenlik Ateşi: Soggy's Gamble'ın hemen dışında, Dread Wastes.
  6. Tarafsız Şenlik Ateşi: Halfhill Market'teki günlük görev bölgesinde, Valley of the Four Winds.
  7. Tarafsız Şenlik Ateşi: Zhu's Watch'ın hemen dışında, Krasarang Wilds.
  8. Tarafsız Şenlik Ateşi: Dawn's Blossom'un hemen dışında, The Jade Forest.
  5.8. Thief's Reward
  Karşı tarafın ana şehirlerinde bulunan 4 farklı alevi de çaldığınızda, Festival Loremaster(Alliance) veya Festival Talespinner (Horde) tarafından A Thief's Reward (Alliance/Horde) adlı görevi alacaksınız.

  Görev, aldığınız anda tamamlanmış olacak. Ödül olarak, çok özel görünüşe sahip ve transmog edilemeyen bir Crown of the Fire Festival eşyasını ve King of the Fire Festival başarımını kazanacaksınız.

  6. Etkinlik Bossu: Ahune
  Ahune, Midsummer Fire Festival'in bossudur. Yalnızca 89 ve 90 seviye karakterler tarafından LFD aracılığıyla queue edilerek öldürülebilir.

  Her etkinlik bossu gibi, Ahune savaşı gayet basit. 2 dönüşümlü faz şeklinde bir savaştır:
  • Faz 1: Yere düşen buz sarkıtlarından kaçarken, 3 frost elemental dalgasından kurtulunur,
  • Faz 2: Ahune saldırılabilir duruma gelir, grubunuz tüm DPS cooldownlarını kullanarak onu en kısa sürede yok etmelidir.
  1. faz her tekrarlandığında gelen elemental sayısı artar. This constitutes a soft enrage timer.
  7. Kalan Başarımlar
  Eğer rehberi bu adıma kadar takip ettiyseniz, tamamlamanız gereken 2 başarım daha kalmış demektir. Bunlar: Burning Hot Pole Dance ve Torch Juggler.

  7.1. Burning Hot Pole Dance
  Bu başarım için, ilk olarak Midsummer setinizi tamamlamalısınız. Setteki kıyafetler şunlardır: Mantle of the Fire Festival (100 Burning Blossom), Vestments of Summer (100 Burning Blossom) ve Sandals of Summer (200 Burning Blossom). Toplamda 400 Burning Blossom harcamanız gerekecek.

  Setinizi elde ettikten sonra giyin ve bir kurdeleli direk bulun. Kurdeleli direkler genelde kapital şehirlerdeki ve onlara yakın kasabalardaki şenlik ateşlerinin yanında bulunurlar. Direğe tıklayın ve setinizi giymiş haldeyken, 1 dakika boyunca karakterinizin dans etmesini bekleyin. Başarımı tamamlamış olacaksınız.

  7.2. Torch Juggler
  Bu başarım için, Festival Loremaster (Alliance) veya Festival Talespinner (Horde) tarafından satılan Juggling Torchlardanan 10 tane satın almanız gerekecek. 5 Juggling Torch için 5 Burning Blossom harcamanız gerekir. Bu da toplamda 10 Burning Blossom harcayacağınız anlamına gelir ama daha önce tamamladığınız Torch Catching (Alliance/Horde) görevinden kazandığınız 5 Juggling Torch'u harcamayıp sakladıysanız, yalnızca 5 Burning Blossom harcamanız gerekecektir.

  Eğer meşalaleri düzgün kullanırsanız, 40 meşale satın almanız gerekmeyecektir (boşuna buna hokkabazlık (juggling) denmiyor :)).

  Meşalelerinizi aldıktan sonra, Dalaran'a gidin. Meşaleleri bir tuşa bindleyin ve farenizin sol tuşuyla (çünkü meşaleyi nereye atacağınızı farenizle belirliyorsunuz) birlikte spamlemeye başlayın.

  Midsummer Fire Festival rehberimiz burada sona ermiştir. Okuduğunuz için teşekkürler, iyi oyunlar dileriz.

  Kaynak: Icy-Veins.com
   
  Son düzenleme: 22 Haziran 2015

Sosyal medyada...