• Çünkü Blizzard'ı seviyoruz!
 1. Foruma düzenleme yapılacağından belirsiz bir süre forumumuz kayıtlara kapalı olacak, yeni üyeliklere açılmayacaktır.

Mak'gora

'Lore' bölümündeki bu başlık Lo'Gosh tarafından başlatılmıştır, 6 Mayıs 2015.

 1. Lo'Gosh

  Lo'Gosh For Azeroth! Yönetici

  188
  23
  6 Mayıs 2015
  [​IMG]
  Mak'gora, Horde ve/veya klanların liderliği için yapılan onur düellolarıdır. Geleneksel olarak bu düellolar ölümüne yapılır fakat Savaşşefi Thrall'ın kurallarıyla bu düellolar ölümcül olmayan hale gelmiştir.

  Geleneksel Mak'gora'da, taraflar karşılaşmanın kurallarını belirlerler. Örneğin, Garrosh Hellscream ve Cairne Bloodhoof mak'gora'sında, Cairne kuralların şöyle olmasına karar vermişti: her kişi kendi seçtiği shaman tarafından kutsanan yalnızca bir silah kullanabilir ve sadece bir bel kumaşı kuşanabilirdi. Ayrıca, her taraf için en az 1 tanık (seyirci) olması gerekirdi.

  Bilinen Mak'gora'lar:
  • Garrosh Hellscream vs. Thrall: Orgrimmar Scourge tarafından istila edildiğinde yarıda kesildi.
  • Cairne Bloodhoof vs. Garrosh Hellscream: Bu düello geleneksel, ölümcül olmayan basit bir düello olarak geçecekti. Garrosh, silahını kutsaması için Magatha Grimtotem'i seçmişti fakat Magatha Gorehowl'a gizlice zehir sürerek Cairne'in ölümüne sebep olmuştur.
  • Ashra Valandril vs. Shagara: Ashra mak'gora'nın anlamını bilmiyordu ve onu sadece basit bir düello sanmıştı. Üstelik silah kutsaması da istememişti. Shagara mak'gora'yı kazanmasına rağmen Ashra'yı öldürmedi.
  • (Warlords of Draenor) Thrall vs. Garrosh Hellscream: Bu düello, daha önce ikili arasında geçen ve Scourge istilası sebebiyle yarıda kesilen düellonun devamıdır fakat eski kurallar kullanılmıştır. Garrosh düelloyu kaybedip Thrall tarafından öldürülmüştür.
  Muhtemel Mak'gora:
  • İlk Savaş'ın sonunda Horde'un kontrolünü almak üzere bir başka mak'gora Orgrim Doomhammer ve Blackhand the Destroyer arasında geçmiş olabilir. Horde geleneği, bir savaşçıya kabile şefiyle üstünlük düellosu yapmasına, Doomhammer'ın Blackhand'ın kafasına indirdiği bir darbeyle düelloyu kazanmasına izin vermiştir.
   
  Xelbelsel bunu beğendi.

Sosyal medyada...