• Çünkü Blizzard'ı seviyoruz!
 1. Foruma düzenleme yapılacağından belirsiz bir süre forumumuz kayıtlara kapalı olacak, yeni üyeliklere açılmayacaktır.

Legendary Eşyalar Rehberi

'Eşyalar' bölümündeki bu başlık Lo'Gosh tarafından başlatılmıştır, 6 Mayıs 2015.

 1. Lo'Gosh

  Lo'Gosh For Azeroth! Yönetici

  188
  23
  6 Mayıs 2015
  World of Warcraft legendary eşyalar rehberimize hoş geldiniz. Hazırladığımız rehber sayesinde, oyundaki tüm legendary'leri kolaylıkla toplayabileceksiniz.​

  Sulfuras, Sulfuron Hammer ve Eye of Sulfuras'ın eritilmesiyle yaratılan bir efsanevi çekiçtir.

  Sulfuron Hammer, yalnızca Blacksmitherlar tarafından üretilebilen bir çekiçtir. Üretebilmek için öncelikle gerekli Blacksmithing planına ihtiyacınız olacak. Bu planı, Blackrock Depths zindanında bulunan Lokhtos Darkbargainer'dan envanterinizde Sulfuron Ingot (yalnızca Molten Core boss'u olan Golemagg the Incinerator'dan düşmektedir) mevcutken alabileceğiniz A Binding Contract görevinden elde edebilirsiniz.

  Planı elde ettikten sonra sağ tıklayarak öğreniyorsunuz. Şimdi gelelim Sulfuron Hammer'ı üretebilmek için gerekli materyallere:
  Bu materyallerin tümünü AH'lerden de temin edebilirsiniz (Blood of the Mountain ve Dark Iron Bar fiyatları ucuz olmayacaktır).

  Gerekli tüm materyalleri istenen sayıda topladıktan sonra Blackrock Depths (BRD) zindanına doğru yola koyulmalısınız. Çünkü Sulfuron, normal bir anvil'de üretilememektedir. Sulfuron'u, yalnızca BRD'de bulunan The Black Anvil'de yaratabilirsiniz.

  Geriye son bir eşyamız kalıyor: Eye of Sulfuras. Bu, Ragnaros'tan %4 gibi düşük bir ihtimalle düşen bir materyaldir.

  The Black Anvil'e ulaştıktan* sonra Sulfuron Hammer'ınızı üretebilirsiniz. Ardından, Sulfuras'a ulaşmak için geriye tek bir adım kalıyor: hem Eye of Sulfuras hem de Sulfuron Hammer envanterinizdeyken Ragnaros'dan düşürdüğünüz Eye of Sulfuras'a sağ tıklamak.

  Tebrikler. Artık siz de bir Sulfuras, Hand of Ragnaros sahibisiniz. Sulfuras'ı elde etmeniz halinde siz Sulfuras, Hand of Ragnaros başarımını, guildiniz de Sulfuras, Hand of Ragnaros - Guild Edition başarımını kazanır.

  *The Black Anvil'in konumu: http://www.wowhead.com/maps?data=1584:567308

  Görev Serisi
  Thunderfury görev serisi, Examine the Vessel ile başlayıp, Thunderaan the Windseeker ile devam edip Rise, Thunderfury! ile sona ermektedir.

  Görev serisi, Molten Core bosslarından olan Baron Geddon yada Garr'dan bindinglerden sağ yada sol parçayı elde etmenizle başlamaktadır. Bunlardan birini elde ettiğinizde, Silithus'a gitmeli ve Highlord Demitrian ile konuşmalısınız. Size Vessel of Rebirth'i verecektir.

  Sonraki görev için aşağıdaki materyalleri Demitrian'a teslim etmeniz gerekmektedir:
  Tüm materyalleri topladıktan sonra bunları Highlord Demitrian'a getirin. Ardından Highlord, Thunderaan'ı çağıracaktır. Onu yok ettiğinizde yere kılıç düşürecektir, onu alın ve sağ tıklayarak Rise, Thunderfury! görevini başlatın ve Highlord'a giderek efsanevi kılıcınız Thunderfury, Blessed Blade of the Windseeker'ı elde edin.

  Bu efsanevi kılıcı elde ettiğinizde Thunderfury, Blessed Blade of the Windseeker ve guildiniz için (eğer daha önce başka kimse elde etmediyse) Thunderfury, Blessed Blade of the Windseeker - Guild Edition başarımlarını kazanırsınız.

  TWIN BLADES OF AZZINOTH (WARGLAIVES O - F AZZINOTH)
  [​IMG]

  Twin Blades of Azzinoth, ünlü boss Illidan Stormrage'den Wowhead verilerine göre (her biri) %5 ihtimalle düşmektedir.


  Thori'dal, Sunwell Plateau raidinin final bossu olan Kil'jaeden'dan %5~7 ihtimalle düşmektedir.


  Val'anyr, Ulduar raidinden elde edilen materyaller ile elde edilebilen bir çekiçtir. Titanlar tarafından yaratılıp, Urel Stoneheart'a verilmiştir. Gelelim nasıl elde edileceğine...

  İlk olarak Ulduar'a gitmeli ve 25 kişilik zorlukta, bosslardan 30 adet Fragment of Val'anyr toplamalısınız (hard mod'da daha fazla düşme şansına sahiptir). 30 tane toplayınca sağ tıklayın. Envanterinizdeki Fragmentler gidecek ve yerine Shattered Fragments of Val'anyr adlı bir eşya gelecek. Bu eşyaya sağ tıklayın ve ilk göreviniz olan Ancient History'yi başlatın.

  Sonraki göreviniz olan Val'anyr, Hammer of Ancient Kings'teyse, envanterinize gelen Unbound Fragments of Val'anyr adlı eşyayı, Yogg-Saron savaşı esnasında Yogg-Saron, Deafening Roar yeteneğini kullandığı anda (2.3 saniye cast süresi vardır, bu süre içinde) ona fırlatmalısınız (sağ tıklayarak). Bunu yalnızca en az 1 Keeper ayaktayken gerçekleştirebilirsiniz.

  Bu işlemni tamamladıktan sonra göreviniz de tamamlanmış olacaktır. Archivum Console'a dönerek efsanevi çekicinizi alabilirsiniz.

  Val'anyr'i elde etmenizle birlikte siz Val'anyr, Hammer of Ancient Kings ve guildiniz Val'anyr, Hammer of Ancient Kings - Guild Edition başarımını kazanır.


  Shadowmourne, Wrath of the Lich King genişleme paketiyle oyuna dahil olan, yalnızca Death Knight, Paladin ve Warrior sınıfları tarafından kullanılabilen efsanevi bir baltadır. Bu baltayı elde etmek için tamamlanması gereken görev serisine başlayabilmek için The Ashen Verdict fraksiyonuyla en düşük Friendly seviyede olmanız gerekmektedir.

  Görev serisi:
  1. The Sacred and the Corrupt,
  2. Shadow's Edge,
  3. A Feast of Souls,
  4. Unholy Infusion,
  5. Blood Infusion,
  6. Frost Infusion,
  7. The Splintered Throne,
  8. Shadowmourne...,
  9. The Lich King's Last Stand (opsiyonel).

  The Sacred and the Corrupt
  Başlangıç: Highlord Darion Mograine
  Bitiş: Runeforge

  İlk görevimiz The Sacred and the Corrupt. Bu görevde ilk olarak özel bir sahneyi canlandırarak, Light's Vengeance'ı elde etmelisiniz (videolu anlatım). Ardından, şu materyalleri toplamalısınız:
  Tüm 4 materyali de topladığınızda Darion Mograine'in arkasındaki Runeforge'a görevi teslim edebilirsiniz. Sonraki göreviniz olan Shadow's Edge'i Darion Mograine'den alabilirsiniz.

  Shadow's Edge
  Başlangıç: Highlord Darion Mograine
  Bitiş: Highlord Darion Mograine

  Sonraki göreviniz Shadow's Edge'de hiçbir şey yapmanız gerekmiyor. Görevi aldıktan sonra, Highlord Darion Mograine'e teslim ediyorsunuz ve Shadowmourne yolundaki ilk ödülünüz Shadow's Edge'i elde etmiş oluyorsunuz.

  A Feast of Souls
  Başlangıç: Highlord Darion Mograine
  Bitiş: Highlord Darion Mograine

  Bir sonraki görevimiz A Feast of Souls. Bu görevde, Shadow's Edge'i kuşanmışken, Icecrown Citadel'deki yaratıkları öldürerek Shadow's Edge'i 50 ruhla beslemelisiniz. Bunun için tek yapmanız gereken yaratık öldürmek. Oto-saldırılar ruh beslemek için sayılırken, bazı yakın menzil saldırıları can sıkıcı olabilmekte. Bundan dolayı DKlar, genellikle Blood Boil ve Howling Blast, Warriorlar Thunder Clap ve Paladinler Consecration ve Holy Wrath kullanarak yaratıklardan ruh alabilirler. Silahınızı 50 ruh ile besledikten sonra Highlord Darion Mograine'e dönerek görevinizi tamamlayabilirsiniz.

  Unholy Infusion
  Başlangıç: Highlord Darion Mograine
  Bitiş: Highlord Darion Mograine

  Sıradaki görevimiz Unholy Infusion, dikkatli zamanlama ve daha komplike encounter mekanikleri kullanımı sebebiyle, serinin en zor görevlerinden biridir. Ayrıca bu görevi yapabilmek için Professor Putricide hakkında detaylı encounter bilgisine sahip olmalısınız. Bir önceki görevimizde olduğu gibi bu görevde de, görev esnasında karakterimiz Shadow's Edge'i kuşanmış olmalıdır. Encounter esnasında, karakterimiz bir abomination rolü üstlenecektir. Bunun için, encounter başladığında Professor Putricide'in masasına gitmeli ve karışımlardan birini içerek bir abomination'a dönüşmelisiniz. Dönüştüğünüzde action bar'ınızda yeni bir yetenek yer alacak: Shadow Infusion. Bu yetenek, ooze havuzlarından yeterli miktarda içerek enerjinizi 100'e çıkarmanızı gerektirmektedir ki bu da yaklaşık olarak 1 dakika sürmektedir. Şunu da eklemeden geçmeyelim, Shadow Infusion yeteneğiniz 4 saniye cast süresine sahip. Abomination halinizdeyken interrupt edilemez yada stunlanamazsınız ancak Putricide'in oda çaplı stun yeteneği olan Tear Gas'a dikkat etmelisiniz. Ve eğer interrupt edilirseniz, yeteneği baştan cast etmelisiniz. Yeteneği kullandığınızda 6 dakikalık bir buff kazanırsınız ve Unholy Infusion görevinizi tamamlayabilmek için bu 6 dakika içinde Professor'u öldürmelisiniz. Aksi takdirde görev tamamlanmaz.

  Blood Infusion
  Başlangıç: Highlord Darion Mograine
  Bitiş: Highlord Darion Mograine

  Sıra geldi Blood Infusion görevimize. Bu görev, Blood-Queen Lana'thel encounter mekanikleri sebebiyle serinin en zor ve karışık görevidir. Ayrıca, encounter esnasında fazladan hasar almamanız için tank olmamalısınız. Lana'thel ile savaşa başlamadan önce Shadow's Edge'i kuşanmış olmanızı da hatırlatıyoruz. Savaş başladığında, raid grubunuzdaki tanka yakın durmalısınız ki tank'a vurulan hasarın yarısını yakınındaki oyuncuya veren Blood Mirror debuff'ından nasibinizi alasınız. Bu debuff'ı sürekli aktif tutmak zorunda değilsiniz. Sadece 1 defa elde etmelisiniz. Blood Mirror debuff'ını elde etmek, Gushing Wound adlı üzerinizden kalkmayan başka bir debuff almanızı sağlar. Bu debuff, her saniye 1388~1612 hasar almanızı ve hasar gücünüzün %10 düşmesine sebep olur. Bu hasar düşürümü, bir sonraki adımınızın daha zor olmasını sağlar, ama yine de imkânsız değil. Sonraki adımımızda, DPS sıralamasının en üstünde kalarak, Lana'thel'in size Essence of the Blood Queen debuff'ı bırakmasını (diğer adıyla bite -ısırık-) sağlar. İdeal durumda, bu debuff'ı ilk defa alsanız bile, ikinci ısırılışınızda dahi görevi tamamlayabilirsiniz. Isırılan oyuncu (siz), tam 60 saniye beklemelidir. 60 saniye sonra üzerindeki debuff kalkıp, yerine Frenzied Bloodthirst adlı yeni bir debuff gelir. Bu debuff üzerinizdeyken, Vampiric Bite kullanarak diğer oyunculardan 3 tanesini ısırmalısınız. Her oyuncu ısırışınızda Gushing Wound debuff'ınızın istifi (stack) ve debuff'ın verdiği hasar artmakta olup, görevi tamamlamaya daha da yaklaşırsınız. Son olarak (3 oyuncuyu ısırdıktan sonra) Blood-Queen Lana'thel'i öldürerek Blood Infusion görevinizi sona erdirmiş olursunuz.

  Frost Infusion
  Başlangıç: Highlord Darion Mograine
  Bitiş: Highlord Darion Mograine

  Bir sonraki görevimizin adı Frost Infusion. Bu görevde tek yapmanız gereken Sindragosa'nın önünde durarak Frost Breath hasarından elde edeceğiniz Frost Infusion debuff'ını 4 defa istiflemek. 4. istifte debuff 6 dakikalık Frost-Imbued Blade'e dönüşecektir. Bu 6 dakika içerisinde Sindragosa'yı öldürerek görevi tamamlayabilirsiniz. Bu görevin, WotLK (Cataclysm ve sonrası) sonrası en zor kısmı dört breath debuff'ı almaya yetecek kadar raidinizin yaptığı DPS'i uzun tutmaktır. Breath hasarı, normal koruyucu anti-magic yetenekleri ve frost resistance eşyaları kuşanılarak hafifletilebilse de WotLK sonrası, hasarlar healerler tarafından kolaylıkla yönetilebilmektedir. Sindragosa, tüm encounter boyunca Frost Breath kullanmakta olup, canı %35'in altına indiğinde breath'lerin verdiği hasar artmaktadır.

  The Splintered Throne
  Başlangıç: Highlord Darion Mograine
  Bitiş: Highlord Darion Mograine

  Geldik sıradaki görevimiz olan The Splintered Throne'a. Bu görev, serideki en sıkıcı ve zaman alıcı görevlerden biridir. The Splintered Throne için, Icecrown Citadel bosslarından düşen Shadowfrost Shard'lardan 50 adet toplamanız gerekmektedir. Bu shardlar, ICC bosslarından %100 düşmemektedirler. Normal modda, %25~%50 ihtimalle düşerlerken, Heroic modda %50~%100 ihtimal arasında düşmektedirler. Eğer, shardları Heroic modda toplarsanız (ki biz de Heroic'de toplamanızı öneririz), shardların düşme oranı bariz bir şekilde artmaktadır. ICC'de 12 boss yer almaktadır, ve shardlar %100 şansla düşse bile 50 Shadowfrost Shard toplamanız 5 lockout (hafta) sürecektir. Önceki birkaç görevin aksine, bu görevde Shadow's Edge'i kuşanmış olmanız zorunlu değildir. Ancak yine de Shadow's Edge çantanızda bulunmalıdır. Son olarak, Shadowfrost Shard'lar, yalnızca 25 kişilik modda düşmektedir, 10 kişilikte değil.

  Shadowmourne...
  Başlangıç: Highlord Darion Mograine
  Bitiş: Highlord Darion Mograine

  Ve Shadowmourne'umuzu alıyoruz... Bu görevimizin adı Shadowmourne.... Aslında görev sayılmaz. Tek yapmanız gereken Shadow's Edge'i, Highlord Darion Mograine'e teslim ederek Shadowmourne'unuzu elde etmek.

  Shadowmourne'u elde ettiğinizde siz Shadowmourne, guildiniz (eğer daha önce guilldeki başka kimse Shadowmourne elde etmediyse) Shadowmourne - Guild Edition başarımlarını kazanırsınız.

  Shadowmourne'u Elde Ettikten Sonra...
  Shadowmourne'unuzu elde ettikten sonra geriye tamamlamanız gereken (opsiyonel) son bir iş kalıyor: Lich King'in işini bitirmek. The Lich King's Last Stand görevinde The Lich King'i öldürmelisiniz. Öldürdükten sonra Mograine'e geri dönerek son görevinizi de tamamlamış olursunuz.

  Arthas'ı öldürdüğünüzde Sealed Chest adlı bir eşya düşürecektir. Bu eşya, Personal Property adlı bir başka görevi başlatacaktır.

  Personal Property görevinden size Unsealed Chest adlı bir başka ödül verilecektir. Unsealed Chest'i açtığınızda içinden mutlak olarak 5 eşya çıkacaktır:
  Bu 5 eşya envanterinizdeyken, Highlord Darion Mograine, Muradin Bronzebeard, Uther the Lightbringer, Sylvanas Windrunner ve Jaina Proudmoore tarafından çok özel ödüller kazandıran birer yeni görev başlatırsınız:

  Dragonwrath, 4.2: Firelands yamasıyla oyuna eklenen bir legendary asadır. Tüm caster sınıflar kullanabilse de asa, temelinde DPS caster oyuncular için dizayn edilmiştir.

  Dragonwrath, tıpkı Shadowmourne gibi çeşitli yükseltmeler yapılarak elde edilmektedir. Görev serisi boyunca 2 farklı asayı kullanacak ve sonunda 3. ve son asanız Dragonwrath'ı elde edeceksiniz.

  Bu uzun maceraya başlamadan önce, Firelands'te bir Molten Lord öldürmeli yada Cataclysm'in ilk raid tierinin tüm bosslarını yenilgiye uğratarak aşağıdaki başarımları kazanmış olmalısınız:
  Görev serisi:
  Bölüm 1

  Your Time Has Come (Alliance/Horde)
  Başlangıç: Molten Lord öldürerek otomatik olarak başlar.
  Bitiş: Coridormi (Alliance) / Ziradormi (Horde)

  Eğer yukarıda bahsettiğimiz başarımları kazandıktan sonra görevi almadıysanız, Firelands'te Molten Lord öldürerek bu görevi alabilirsiniz. Görevi aldıktan sonra, fraksiyonunuzun ana şehrindeki (Stormwind/Orgrimmar) Coridormi yada Ziradormi'ye görevi teslim ederek sonlandırabilir ve sıradaki göreviniz A Legendary Engagement'ı alabilirsiniz.

  A Legendary Engagement (Alliance/Horde)
  Başlangıç: Coridormi (A) / Ziradormi (H)
  Bitiş: Anachronos

  Eğer raid başarımlarını kazandıysanız, efsanevi görev serisini Ziradormi (Orgrimmar'da, Grommash Hold'da bulunur) yada Coridormi (Stormwind'de, Wizard's Sanctum'da bulunur) ile konuşarak başlatabilirsiniz. Bu görevinizde, Coridormi ve Ziradormi sizden, classic zamanlarında Ruins of Ahn'Qiraj ve Temple of Ahn'Qiraj raidlerini açmak için gereken görev zincirinden hatırlayacağınız, Tanaris'teki Caverns of Time'da bulunan büyük Bronz ejderha Anachronos ile konuşmanızı isteyecek.

  A Wrinkle in Time
  Başlangıç: Anachronos
  Bitiş: Anachronos

  Anachronos ile konuştuğunuzda size Azeroth'un geleceğini, eğer bir şeyler yapılmazsa başına gelecek korkunç kaderi anlatan bir ara sahne vasıtasıyla sizlere gösterilecektir.

  All-Seeing Eye
  Başlangıç: Anachronos
  Bitiş: Anachronos

  Bu görevde, Anachronos sizden 25 adet Eternal Ember ve 3 adet Sands of Time toplamanızı isteyecek. Eternal Ember'lar, Firelands bosslarından düşmekte olup, Sands of Time'larınızı Uldum'da bulunan Yasmin adlı Innkeeper'dan tanesi 3,000 gold'dan alabilirsiniz (guild perki Bartering ile 900 (3*300) gold indirim oluyor).

  On a Wing and a Prayer
  Başlangıç: Anachronos
  Bitiş: Tarecgosa

  Bu görevinizde, bir önceki görevde materyallerini toplayarak elde ettiğiniz Timeless Eye'ı, Coldarra'da (Borean Tundra'da bir mavi ejderha bölgesi) bulunan Tarecgosa'ya teslim edeceksiniz. Ardından sıradaki göreviniz Through a Glass, Darkly'i Tarecgosa'dan alabilirsiniz.

  Through a Glass, Darkly
  Başlangıç: Tarecgosa
  Bitiş: Tarecgosa

  Bu görevde, Tarecgosa ile birlikte The Nexus zindanının özel bir fazlı versiyonuna seyahat edeceksiniz. Burada çeşitli encounterlar ile karşılacak ve en sonunda bir Twilight Ejderhası olan Thyrinar ile savaşacaksınız. Tüm görev boyunca sadece siz ve Tarecgosa olacaksınız. Görevi arkadaşlarınızla birlikte tamamlayamazsınız.

  The Nexus boyunca 3 farklı faz (bölüm) yer alacak. Şunu da söyleyelim ki, eğer bir fazda ölürseniz o fazda baştan başlarsınız. Yani 2. fazda ölürseniz, en baştan değil 2. fazın başından devam edeceksiniz.

  NOT: Eğer Eye of Eternity raidine görevi yaptığınız hafta locked iseniz (Malygos'u öldürdüyseniz) bu görevi tamamlayamazsınız.

  Bölüm 1: İçeri Sızmak
  İlk fazda, Tarecgosa tarafından eşlik edileceksiniz ve karşılaştığınız düşmanları yok etmek için Tarecgosa arcane ve frost bazlı saldırılar yapacak. Ekstra olarak size pasif sağlık ve mana rejenerasyonu sağlayan Presence of Tarecgosa adlı bir buff ta sağlayacak.

  Bu fazda şu yaratıklarla karşılaşacaksınız:
  İki Nexus Warden geçtikten sonra, Tarecgosa siz buzun içinde hapsolduktan sonra son Icebound Sentinel ile gidecek. Onu takip etmeyin, bekleyin ve gelecek olan üç Magic Hunter'ı öldürün. Bundan sonra ilerlemeye devam edin ve ne kadar uzun süre hayatta kalırlarsa o kadar yüksek yakın menzil hasar veren mobları öldürün. Aklınızda bulunsun, Tarecgosa'yı tekrar bulana kadar Presence of Tarecgosa yeteneğiniz de yer almayacak. Bulduktan sonra, Icebound Sentinel'leri teker teker indirin. İlkini indirin, ikincisinde Tarecgosa size yardımcı olacak.

  Ardından, Tarecgosa karşılaştığınız bariyeri indirmek için Shatter Door yeteneğini kullanacak, siz de o bunu yaparken onu Ceredos adlı bir Magic Hunter mini-boss'tan korumalısınız.
  Ceredos'u yok ettikten sonra Tarecgosa duvarı yok edecektir ve 2. faz başlayacaktır.

  Bölüm 2: The Rift
  Bu bölüm bir "araç" savaşıdır. Nexus Platformları arasında zıplayacaksınız. Küçüklerden başlayıp, büyüklere geçiş yapacaksınız.

  İlerlemeye devam etmeden önce karşılaşacaklarımız hakkında bilgi sahibi olalım:
  Her birinde 4 Loose Magic orb bulunan büyük platformlarda 1 Twilight Riftweaver bulunur. Onları mümkün olduğunca hızlı bir şekilde yok edin ve Shadow Nova etkisini azaltmak için Orblardan birini zamanında kullanın. Geriye kalan Orbları Twilight Spellbinder'lar (onlar da CC'lenebilir) için saklayın.

  Bir noktada, Thyrinar uçarak bulunduğunuz büyük platforma Searing Breath saldırısında bulunacak. Yapabilirseniz bir orb'u kullanın ve aşağıdan yükselen küçük platformlardan birine mümkün olduğunca hızlı bir şekilde atlayın. Tarecgosa uçarak gelecek ve Thyrinar'ı havada hırpalayacak.

  Sonunda aşağıya indiğinizde, yerdeki Twilight Invaderlar Tarecgosa tarafından gökyüzünden yağdırılan kristal parçalarıyla yok edilecekler. O zamana dek onlardan uzak durmaya çalışın. Eninde sonunda hepsini haklayacak.

  Bölüm 3: Thyrinar
  Bu kısımda Thyrinar, Tarecgosa'yı bulunduğunuz merkez platformda Twilight Prison içinde hapsedecek ve bu sırada siz de Thyrinar'ı öldüreceksiniz.

  Bu, görevin en zor kısmıdır. Sınıfınızı ne kadar iyi bildiğiniz burada çok önemli. Aşağıdaki yetenekleri okuyarak nelerle karşılaşacağınızı öğrenebilirsiniz:
  Bundan sonra Timeless Eye'a dokunun ve geri yaslanarak ara sahneyi izleyin. Ara sahne tamamlandıktan sonra karşınızda Tarecgosa yer alacak. Onunla konuşarak görevinizi tamamlayın.

  Actionable Intelligence
  Başlangıç: Tarecgosa
  Bitiş: Kalecgos

  Ara sahnede Arygos'un Deathwing ile ittifak kurduğunu ve Aspect of Magic rütbesine ulaşmak için Kalecgos'u öldürmek istediğini öğrendiniz. Bunu hemen Kalecgos'a bildirmek için Mount Hyjal'e gideceksiniz. Kalecgos ile konuşarak görevinizi tamamlayın.

  Delegation
  Başlangıç: Kalecgos
  Bitiş: Kalecgos

  Olayları öğrendikten sonra Kalecgos size daha zor bir görev verecek. Firelands'e gidecek ve Branch of Nordrassil'i alacaksınız.

  Anvil of Conflagration'a Portal Açmak
  Bu adıma başlamak için Shannox, Lord Rhyolith, Beth'tilac ve Alysrazor'un canlı olduğu bir Firelands instance'ında bulunmanız gerekiyor.

  Bu boss encounterlarından her biri aynı işlemleri gerektirmekte:
  • Encounter esnasında ölseniz dahi envanterinizde kalabilen fragmentlerden 3 tane toplayın.
  • Onları bir dull focus'a dönüştürün - kısa bir cast süresine sahiptir.
  • Özel bir güçlü yeteneğin kullanıldığı, özel bir noktaya encounter esnasında bu dull focus'u bırakın - Yine bu da cast süresine sahiptir ve yerde 2 dakika kalmaktadır.
  • Özel güçle doldurulan dolu dull focus'u alın.
  Aşağıda bu 4 encounterda nasıl bir işlem yapmanız gerektiği anlatılmaktadır:
  Shannox
  Bu bölümde olabildiğince hızlı davranmalı ve focus'u zamanında yere bırakmalısınız. Ayrıca hayatta kalmak için de dikkat edin!
  Beth'tilac
  Lord Rhyolith
  Bu kısım biraz can sıkıcı olabilir. Çünkü tüm fragmentler ayrı ayrı bulunmaktadır ve onları almak için healer'ınızın menzilinden çıkabilirsiniz. Bu yüzden etrafınıza dikkat edin.
  Alysrazor
  Bu encounterda ise normal bir Alysrazor encounter'ındaki gibi alevlerden kaçmaya çalışın. Fragmentleri elde etmek için sürekli manevralar yapmak zorunda kalabileceksiniz. Bu bölümde tam 2 faz boyunca uğraşmanız gerekecek, bu yüzden Alysra'nın ikinci yanma fazı başlamadan önce ölmediğinden emin olun.
  Tüm dört "charged focus"ları elde ettikten sonra Firelands'in ana alanının kuzey-batı tarafının sonundaki Circle of Thorns alanına ilerleyin. Karşınıza çıkan portala yakın durun ve focuslardan birini kullanarak portalı aktifleştirin. Portal açıldıktan sonra da focus'unuz duracak, merak etmeyin.

  Anvil of Conflagration'ın İçindeyiz...
  Ve gerçek savaş başlıyor... Burada 3 fazlı bir etkinlikte yer alacağız.

  Faz 1: Harbinger of Flame
  Alysrazor'daki Blazing Talon Initiate'lerdeki gibi bunların da yeteneklerini interrupt edin. 10 kişilikte 4, 25 kişilikte 7 tane spawn olurlar.
  • Fieroblast - Direkt hasar verir, interrupt ediniz.
  • Fieroclast Barrage - Birden çok hedefe hasar verir, yine mutlaka interrupt edilmelidir.
  • Fire It Up! - Başarılı bir şekilde cast ettikten sonra istiflenir. Ne kadar istif o kadar zor işiniz var demektir.
  Bu fazdan sonra, dinlenebileceğiniz bir ara vereceksiniz ve herkes "combat"ta bulunacak. Devam etmek için ortada bulunan branch'e (dal) tıklayın.

  Faz 2: Tormented Protector
  Bu fazda Tormented Protector'u yok edeceksiniz. Knockback'ten hemen sonra rootları Cleanse edin ve ranged oyuncuların Treantlar ile başa çıkmasına izin verin. İyileştirmelerinizi daha iyi alabilmek için bir arada kalmanızı da hatırlatıyoruz.
  • Smouldering Roots - Raidi bir arada rootlar, her saniye başına hasar verir.
  • Blazing Stomp - Bu gerçekleştiğinde rootlardan çıkın ve devam edin...
  • Burning Treant - Belirli bir mesafede spawn olurlar. Ranged oyuncularınızın işlerini halletmesine izin verin.
  Faz 3: Volcanus
  DPS'i uçurun! Bloodlust/Heroism'i fazın ilerleyen dakikaları için saklamalısınız.
  • Flamewake - Spamlanan AoE alev hasarı. Kaçamazsınız.
  • Fire It Up! - Harbinger of Flame'lerinkiyle aynı. Bu sefer, Volcanus'u öldürmekten başka çareniz yok. Bu da bu yeteneğin sizin için bir "enrage" yeteneği olduğunu varsayın, hatta varsaymayın böyle bilin. :)
  • Blessed Defender of Nordrassil - Bu görevde bulunan oyuncuya, Tormented Protector tarafından ölümünden sonra verilir. Sizi bir Tree of Life formuna dönüştürür.
  • Molten Fixation - Evet, Volcanus bu yeteneğiyle sizi yani Tree of Life'ı hedef alacak. %95 hasar düşürümüne sahip olduğunuzdan emin olun!
  Branch of Nordrassil'i aldıktan sonra, Borean Tundra'nın Amber Ledge alanında konumlanan Kalecgos'a teslim edin. Bundan sonra geçici bir buff olan Blessed Defender of Nordrassil'i ve bununla birlikte 2 saatlik geçici ünvanınız olacak olan <Adınız>, Blessed Defender of Nordrassil'i kazanacaksınız.

  Nordrassil's Bough
  Başlangıç: Kalecgos
  Bitiş: Branch of Nordrassil

  Kalecgos, Nexus'ta gördüğünüz olayları kendi gözleriyle görür. Görevini tamamlamanız ve Nordrassil'i kurtarmanıza bir teşekkür olarak, Kalecgos Branch of Nordrassil'i Timeless Eye'ın güçlü büyüleriyle doldurarak onu güçlü bir asaya dönüştürecek ve size hediye edecek. Evet, Dragonwrath yolundaki ilk adım asanız olan Branch of Nordrassil artık sizin!

  Bölüm 2

  Emergency Extraction
  Başlangıç: Kalecgos
  Bitiş: Kalecgos

  Bu görevde, Kalecgos'un sırtına atlayarak Borean Tundra'dan Coldarra'ya seyahat edeceksiniz. Fakat o da ne, bir anda Twilight's Hammer'ın tuzağına düşeceksiniz. Ve tam o anda, Tarecgosa yetişerek sizi ve Kalecgos'u kurtaracak... Ama nihai bedeli, hayatını ödeyerek....

  At One
  Başlangıç: Kalecgos
  Bitiş: Kalecgos

  Tarecgosa'nın kendisini feda etmesinden sonra, Kalecgos onun güçlerini size bahşedecek. Bunun için görevi aldıktan sonra, Kalecgos ile konuşarak "It would be my honor, Kalecgos" seçeneğini seçmelisiniz. Bundan sonra Kalecgos, Tarecgosa'nın ruhunu sizin bedeninize bahşedecek.

  Time Grows Short
  Başlangıç: Kalecgos
  Bitiş: Kalecgos

  Sıradaki görevimiz Shadowmourne görev serisindeki Shadowfrost Shard toplamaya benziyor. Bu seferse, Firelands bosslarından düşen Seething Cinder'lardan 1000 tane toplamamız gerekiyor. Cinder'ların düşme oranlarıysa aşağı yukarı şu şekildedir:

  10 kişilik;
  • Normal modda: 15-25
  • Heroic modda: 20-30
  25 kişilik;
  • Normal modda: 45-55
  • Heroic modda: 55-65
  1000 Seething Cinder topladıktan sonra Kalecgosa ile konuşarak görevinizi tamamlayabilirsiniz. Kendisi Coldarra'da bulunacak.

  Alignment
  Başlangıç: Kalecgos
  Bitiş: Kalecgos

  Büyük bir RP etkinliğine tanık olacağını bu görevde, Mavi Ejderhabirliği'nin (Blue Dragonflight) yeni liderini seçmek üzere mavi ejderhaların toplantısına katılacaksınız. Birliğin lideri olmak üzere 2 adayımız bulunmakta: Kalecgos ve eski Mavi Ejderhabirliği lideri Malygos'un oğlu, Arygos. İki aday da konuşmasını yaptıktan sonra tüm ejderhalar (ruhunuza bağlanan Tarecgosa da dahil) oylarını kullanacaklar ve yeni lider seçilecek (kim olacağını tahmin etmişsinizdir ama yine de spoiler vermeyelim).

  Bu etkinlikten sonra, mevcut asanız Branch of Nordrassil kademe atlayacak ve Runestaff of Nordrassil'e dönüşecek.

  Bölüm 3

  Heart of Flame
  Başlangıç: Kalecgos
  Bitiş: Hallegosa (A) / Hallegosa (H)

  Bu görevde Firelands bosslarından, asanızın kullanım özelliği olan Siphon Essence sayesinde toplanabilen Smouldering Essence'lardan 250 tane toplamalı ve Firelands'in final bossu olan Ragnaros'tan Heart of Flame'i elde etmelisiniz. Heart of Flame 250 adet Smouldering Essence topladıysanız düşmektedir.

  Heart of Flame'i elde etmeyle ilgili birkaç ipucu:
  Heart of Flame'i normal modda elde edebilmek için aşağıdaki adımları uygulamalı ve onlara uymalısınız. Heroic mod'da HoF'u direkt olarak Ragnaros'tan elde edebilirsiniz.
  • Asanın taşıyıcısı olarak Rage of Ragnaros adlı debuff'a sahip olacaksınız.
  • Her dakika, bu debuff'tan etkileneceksiniz. 5 saniye sürecek.
  • Bu debuff'a sahip olduğunuzda takım arkadaşlarınızdan en az 8 yarda uzak durmalısınız. Çünkü bu debuff, knockback etkisi ve ağır hasar vermektedir.
  • Heart of Flame'i elde edebilmek için Ragnaros savaşını sağ bitirmelisiniz.
  • Ragnaros öldükten sonra Heart of Flame, lav havuzunun tam ortasında bulunacak. Bu yüzden, healer arkadaşlarınız üzerinizde iyileştirme spamlemelidir. Burada ölseniz bile sorun değil, çünkü kalbi tıkladığınız gibi alabilmektesiniz (cast süresi yok yani).
  250 adet Essence ve Heart of Flame'i elde ettikten sonra, ana şehrinizde Coridormi yada Ziradormi'yle ilk buluştuğunuz yerde bulunan Hallegosa ile buluşun.

  The Stuff of Legends
  Başlangıç: Hallegosa (A) / Hallegosa (H)
  Bitiş: Kalecgos

  Ve geldik son görevimize... Ana şehrimizdeyiz... Bu büyük seremoniyi kaçırmamaları için arkadaşlarınızı haberdar etmenizi öneririz. Şehrinizin üstünde havalanan onlarca mavi ejderha yer alacak... Ve sadece bu da değil, birkaç saatliğine sizin (Tarecgosa'nın) devasa illüzyonu da Stormwind'in yada Orgrimmar'ın semalarında yer alacak. Efsanevi asanızı elde etmek için havada bulunan Dragonwrath'a sağ tıklayabilirsiniz.

  Tebrikler. Artık siz de bir Dragonwrath sahibisiniz. Bu efsanevi asayı hakettiniz!

  Asayla birlikte siz Dragonwrath, Tarecgosa's Rest başarımını ve guildiniz de eğer sizden önce başkası bu asayı elde etmediyse Dragonwrath, Tarecosa's Rest - Guild Edition başarımını kazanacak. Ve son bir ödül olarak ta, guildinizin bu başarımı kazanmasıyla birlikte Tarecgosa'nın pet versiyonu Lil' Tarecgosa, guild vendor'dan alınabilir (indirimsiz 1,500 gold) olacak.


  Fangs of the Father'ın detaylı rehberi için tıklayın.

  WARLORDS OF DRAENOR LEGENDARY YÜZÜKLERİ
  (SOLIUM BAND)

  [​IMG]

  Warlords of Draenor legendary görev zinciri rehberimize ulaşmak için tıklayın.
   
  Xelbelsel bunu beğendi.

Sosyal medyada...