• Çünkü Blizzard'ı seviyoruz!
 1. Foruma düzenleme yapılacağından belirsiz bir süre forumumuz kayıtlara kapalı olacak, yeni üyeliklere açılmayacaktır.

Knights of the Silver Hand

'Lore' bölümündeki bu başlık Lo'Gosh tarafından başlatılmıştır, 12 Haziran 2015.

 1. Lo'Gosh

  Lo'Gosh For Azeroth! Yönetici

  194
  24
  6 Mayıs 2015
  [​IMG]

  Knights of the Silver Hand (diğer adlarıyla Order of the Knights of the Silver Hand, Order of the Silver Hand ya da kısaca Silver Hand), Uther the Lightbringer ve Archbishop Alonsus Faol tarafından İlk Savaş'tan sonra oluşturulan bir paladin birliğidir.

  Lordaeron'daki bu birlik, Üçüncü Savaş sırasında bozulmaya uğrayan Prens Arthas tarafından dağıtılmasının ardından, savaşı Northrend'de Lich King'e karşı götürmek üzere Argent Crusade'i meydana gtirmek için daha sonra Argent Dawn ile birleştiren Tirion Fordring tarafından yeniden oluşturulmuştur.

  Buna rağmen Stormwind ve Ironforge'un human ve dwarf paladinleri halâ Silver Hand Şövalyeleri olarak anılmaktadır. Bu da, birliğin hâlâ Alliance'ın içinde aktif olduğu anlamına gelmektedir.

  Silver Hand'in Kuruluşu ve İkinci Savaş

  [​IMG]
  Üçüncü Savaş'tan Önce
  Stratholme'da Alonsus Chapel

  [​IMG]
  Stratholme'da
  Silver Hand Kalesi
  Archbishop Alonsus Faol tarafından yönetilen Holy Order of Northshire Clerics, İlk Savaş sırasında harap olmuştu. Savaşlarda daha az yıpranacak bir birlik oluşturmak isteyen Faol, asil şövalyeleri (Light'ın yollarında eğitmek için) ve priestleri (dövüş sanatlarında eğitmek için) toplamıştı. Ve Alonsus Chapel'da, Uther the Lightbringer paladinlerin ilki olarak atanmıştı. Onu; Saidan Dathrohan, Tirion Fordring ve Turalyon'un (Alonsus Faol'un kendisi tarafından önerilen adaylar) yanı sıra Gavinrad the Dire (Lord Anduin Lothar tarafından önerilen bir aday) takip etmişti. Böylece Order of the Silver Hand doğmuştu.

  Paladinler savaş kazanmada etkili olmuştular ve güçlü savaş çekiçleri ve kutsal güçler kullanmaları diğerlerine savaş alanlarında ve kendi cephelerinde ilham vermişti. Uther and his paladins were truly a sight to behold. Alliance'ın bazı en büyük şövalye ve savaşçıları bile onların orcları yere sererken bir yandan da düşen müttefiklerini aynı anda iyileştirmelerini gördüklerinde huşu içinde kalmıştır. Uther, savaş alanında yetenekleri tezahür eden ilk paladin olarak biliniyordu ve kendisine Turalyon tarafından "Lightbringer" unvanı verildi. Turalyon'un kendisi, güçlerine Lothar'ın Blackrock Spire Saldırısı esnasında ölümüne dek hakim olamamıştı, fakat olduğunda orc ordusu onun ("en parlak günden de daha parlak" parlayan) kör edici ışığından korkmuştular.

  Savaştan sonra, Order of the Silver Hand yeni paladinleri Stormwind ve Ironforge'da eğitmeye başladı. Lordaeron Prensi Arthas Menethil, Stormwind'in Cathedral of Light'ında gerçekleşen bir seremonide birliğe yemin etmişti.

  Birkaç yıl sonra, Tirion Fordring'in hayatı orc Eitrigg tarafından kurtarılmıştı. Daha sonra Eitrigg Alliance tarafından esir edildiğinde, Tirion ona bir onur borcu olduğunu hissetmiş ve onu kurtarmak için savaşmıştır. Alliance askerlerine saldırdığı için Tirion Silver Hand'den aforoz edilmiş ve topraklarından sürgün edilmiştir. Tirion'un oğlu Taelan daha sonra Silver Hand'e katılmıştır.

  Lordaeron'un Belâsı

  [​IMG]
  Üçüncü Savaş'tan Sonra
  Stratholme'da Alonsus Chapel
  Undeath vebasının ortaya çıkışı neredeyse Order of the Silver Hand'in sonunu getirmiştir. Paladinler, kendilerinden biri olan Prens Arthas birliğe sırtını dönmesiyle karanlık bir sürece girmiştir. Uther, Arthas'ın Stratholme'daki enfekte popülasyonun ölüp undead olarak yeniden doğmalarından önce öldürmesi emrini reddettiğinde, Arthas onun paladinlerini görevden almıştır. Daha sonra Arthas ruhunu lanetli runeblade Frostmourne'a kaybetmiş ve Lich King'in hizmetinde bir ölüm şövalyesine dönüşmüştür. Lordaeron'a dönen Arthas, Gavinrad the Dire ve Uther Lightbringer da dahil olmak üzere birkaç önemli paladini öldürmüştür.

  Üçüncü Savaş'tan Sonra

  [​IMG]
  Stratholme'da
  The Scarlet Bastion
  Lordaeron'da kalan paladinler Scourge'e karşı savaşmaya devam ettiler. Lord Commander Saidan Dathrohan ve Ashbringer'ı kuşanan Highlord Alexandros Mograine liderliğinde, paladinler Plaguelands'te undeadler ile savaştılar. Hearthglen'deki üslerinden, bazı zaferler kazanmayı başardılar fakat amaçlarını; Scourge'ün komple yok oluşunu başaramadılar.

  Ruins of Lordaeron'a yerleşen Forsaken'dan endişe eden paladinler Tirisfal Glades'te sonradan Scarlet Monastery olarak bilinen bir üs kurdular. Ayrıca, Tyr's Hand'de karşılıklı yardım için Lord Valdelmar ile bir ittifak oluşturdular. Ancak, Stratholme'a yapılan bir saldırı sırasında Lord Commander Saidan Dathohan öldürüldü ve cesedi dreadlord Balnazzar tarafından canlı beden olarak kullanmak için ele geçirildi. Balnazzar birliğin hedeflerine karşı yavaşça içten çalışmaya başladı. Planları meyvelerini vermeden Ashbringer'ın Forsaken'ı yok edebileceğinden korkan Varimathras, Balnazzar'ın Alexandros'un ölümünü (oğlu Renault'u manipüle edip, babasını öldürterek) düzenlemesini istedi.

  Ele geçirilen Saidan Dathrohan, ardından Lordaeron'daki Silver Hand'den geri kalanları Scarlet Crusade'de yeniden organize etti. Bu paladinler, her ne yöntemle olursa olsun ve tüm human olmayan ırkları hor görerek kötülüğü yok etmek için bağnaz bir şekilde çabaladılar. Scarlet Crusadecilerin bu "aşırılığından" tiksinen diğer paladinler, Azeroth'un tüm ırklarına daha az aşırılıkla yaklaşarak, saflarına onları kabul eden Argent Dawn'ı kurdular.
   
  Son düzenleme: 28 Aralık 2015

Sosyal medyada...