• Çünkü Blizzard'ı seviyoruz!
 1. Foruma düzenleme yapılacağından belirsiz bir süre forumumuz kayıtlara kapalı olacak, yeni üyeliklere açılmayacaktır.

Kanrethad Ebonlocke

'Lore' bölümündeki bu başlık Lo'Gosh tarafından başlatılmıştır, 31 Temmuz 2015.

 1. Lo'Gosh

  Lo'Gosh For Azeroth! Yönetici

  188
  23
  6 Mayıs 2015
  [​IMG]

  Kanrethad Ebonlocke, güçlü bir human warlock ve Deathwing'in yenilgisinden sonra biraraya gelmiş, benzer düşünceli bireylerden oluşan bir grup olan Council of the Black Harvest'in lideridir.

  Biyografi

  Illidan Stormrage, Black Temple kuşatması sırasında öldürüldüğünde Kanrethad görünüşte bir Alliance üyesi olarak yer almıştı. Savaş sonrasında, Metamorphosis sırlarını daha sonra bunları diğer warlocklara yayacak olan konsey ile paylaşmıştır. Deathwing'in düşüşünden sonra, Illidan'ın dönüşümünün arkasında keşfettiği sırları paylaşmak için konseyi bir araya toplamış ve Ragnaros ile Cho'gall'ın güçlerini toplamak için bir yıl içinde geri dönmek üzere onları göndermiştir. Undead warlock Jubeka Shadowbreaker ile ortak olmuş ve Dark Portal'dan geçerek Outland adlı fel enerjilerine doymuş dünyaya gitmiştir.

  Outland Seyahatleri

  Kanrethad ve Jubeka Outland boyunca seyahat etmiş, fel enerjileriyle kaplı topraklarda fel impler, voidlordlar, observerlar ve doomguardlar gibi çeşitli iblisler üzerinde çalışma yapmanın yanı sıra, Illidan'ın onları nasıl Burning Legion'un bir hizmetkârına dönüşmeden kontrol edebildiğini araştırmıştır. Kanrethad, Blade's Edge Mountains'te ele geçirilmiş bir doomguard'dan doomguardların kurban etme büyüleri üzerinde çalıştığı için cezalandırılan, Titanların hizmetkarları olduğunu öğrenmiştir. Shadowmoon Valley'in ortasındaki büyük fel volkanı olan Hand of Gul'dan'ın yakınında Kanrethad gerçek niyetini ortaya koymuştur - kendisini bir iblisvari varlığa dönüştürmeyi, bunun inanılmaz bir riskle geldiğini de biliyordu. Jubeka'nın, Gul'dan'ın Draenor'a yaptığını onun da Azeroth'a yapacağından korktuğunu fark eden Kanrethad, Jubeka'yı yoldaş olarak seçme sebebinin eğer başarısız olursa, onun kendisini sonsuza dek sürgün edebileceğini ortaya koymuştur.

  Tanrısallaşma ve Sürgün Edilişi

  Kanrethad ve Jubeka, Illidan'ın ölümünden sonra tapınağı tekrar ele geçiren Akama idaresindeki Ashtongue Deathsworn'dan kaçarak Black Temple'a geri dönmüştü. Shrine of Lost Souls'a giren Kanrethad, bunun Illidan'ın Lejyon'a özgü olan fel enerjiler tarafından bozulmaya uğratılmadan iblisleri kontrol etmesine imkân sağlayan güç kaynağı olduğunun farkına varmış ve onun aslında Kael'thas Sunstrider ve onun blood elfleri Illidan ile müttefik olduklarında Sunwell yerine güç kaynağı olarak koyulmasının amaçlandığını teorize etmiştir. Illidan'ın ölümünden sonra güç ve kuvvetçe büyümüş ve kullanılmayı beklemiştir. İki warlock, Shrine'daki arcane büyüleri emmesi için bir kristal hazırlamış, Ashtongue'un kendilerini avlamak için devriye gezdiğini duyunca kristali işini yapması için geride bırakmışlardır.

  [​IMG]
  İblis formundaki Kanrethad

  Warlock büyüleri üzerine çalışan bir maceracı daha sonra onların izinden gelmiş, Pandaria'daki Isle of Thunder'daki bir yaratıktan The Codex of Xerrath diye bilinen grip bir kitabı bulmuştur. Warlock eğitmenine konuştuktan sonra, Konsey'i ve Deathwing'in ölümünden sonra amacını öğrenmiş ve Jubeka'nın Black Temple'a bıraktığı izi takip etmiştir. Artık güçlenen kristali alan ve onu zirveye götüren warlock, devasa bir geçiş kapısının açılışına ve bu kapıdan, çok fazla fel enerji emmesinden dolayı tamamen bozulmaya uğrayan Kanrethad'ın canavarca bir iblisvari formda adım atışına şahit olmuştur. Black Harvest'in iblis güruhlarını köleleştireceğini ve Outland'de ya da Azeroth'ta onlara karşı duran herkesi yok edeceğini açıklamıştır. Ona karşı duran warlock, emrindeki bütün güçleri kullanmış, Kanrethad'ın pit lord kölesinin kontrolünü ele geçirmiş ve kendininkileri güçlendirmek için onun güçlerini kullanmıştır. Kanrethad'ın güçleri oldukça sert olmasına rağmen, warlock Jubeka'nın gelip Kanrethad'ın daha önce ondan kendisini sürgün etmesi isteğini yerine getiresiye kadar yeterince uzun dayanmıştı. Warlock ardından fel büyülerinin bir kısmını emerek, ateş büyülerini hastalıklı bir fel yeşiliyle bozulmaya uğratmıştır.

  Kanrethad'ın yenilgisiyle, Jubeka onu sonsuza dek sürgün tutacağı Hand of Gul'dan'ın gölgesindeki Altar of Damnation'a götürmüştür.

  [​IMG]
  Jubeka, Kanrethad'ın başında sonsuz sürgün görevinde beklerken.
   

Sosyal medyada...