• Çünkü Blizzard'ı seviyoruz!
 1. Foruma düzenleme yapılacağından belirsiz bir süre forumumuz kayıtlara kapalı olacak, yeni üyeliklere açılmayacaktır.

Horde

'Lore' bölümündeki bu başlık Lo'Gosh tarafından başlatılmıştır, 7 Mayıs 2015.

 1. Lo'Gosh

  Lo'Gosh For Azeroth! Yönetici

  188
  23
  6 Mayıs 2015
  [​IMG]

  Liderler
  Sylvanas Windrunner (Warchief)
  Varok Saurfang
  Baine Bloodhoof
  Lor'themar Theron
  Jastor Gallywix
  Ji Firepaw​

  Horde (ayrıca New Horde, Thrall's Horde ya da Vol'jin's Horde da denir), mudaili Alliance olan ve Azeroth'taki ölümlü ırkların oluşturduğu iki büyük politik hizipten biridir. Horde, dünya dışı ırklardan ve birlikte bağlanıp, aile, yoldaş hatta huzursuz müttefikler olarak savaşarak bu engelleri atlatan yabancılardan oluşan bir fraksiyondur.

  Garrosh Hellscream'in saltanatı esnasında, hizip bir iç savaşa sürüklenerek, "True Horde" olarak bilinen Garrosh Hellscream'in pan-orc (saf orc) hükümetiyle, kalan Horde ırklarının yanı sıra, Vol'jin liderliği altında Garrosh'a karşı çıkmayı seçenlerin oluşturduğu "Darkspear Rebellion"a bölünmüştür. Orgrimmar Kuşatması sonrasında Garrosh'un yenilgisini takiben, Vol'jin, Thrall'ın kendisi de dahil, tüm Horde liderlerinin desteğini alarak Warchief of the Horde (Horde'un Savaşşefi) unvanına yükselmiştir. Bu, ayrıca ilk defa, Şavaşşefi pozisyonunun orc olmayan biri tarafından alınarak, Horde'un tüm üye ırkları arasında bir birlik duygusunu simgelemiştir, Vol'jin'in deyimiyle - Horde bir ailedir.

  Burning Legion'ın Üçüncü Azeroth işgali sırasında Savaşşefi Vol'jin, Broken Shore'a yapılan başarısız bir saldırıda ağır bir şekilde yara almış ve Orgrimmar'da hayata gözlerini yummuştur. Son anlarında ruhlardan aldığı bilgelikle Sylvanas Windrunner'ı Horde'un yeni Savaşşefi ilan etmiştir.
   
  Son düzenleme: 13 Mart 2017
  Xelbelsel bunu beğendi.

Sosyal medyada...