• Çünkü Blizzard'ı seviyoruz!
 1. Foruma düzenleme yapılacağından belirsiz bir süre forumumuz kayıtlara kapalı olacak, yeni üyeliklere açılmayacaktır.

Harvest Festival Rehberi

'Etkinlikler' bölümündeki bu başlık Lo'Gosh tarafından başlatılmıştır, 6 Mayıs 2015.

 1. Lo'Gosh

  Lo'Gosh For Azeroth! Yönetici

  189
  23
  6 Mayıs 2015
  [​IMG]
  Harvest Festival, her yıl eylül ayında kutlanan, 1 haftalık bir etkinliktir. Bu sene, Harvest Festival 13-20 Eylül tarihleri arasında kutlanacaktır.

  Diğer tüm etkinliklerin aksine Harvest Festival ne başarım ve ünvan kazandırır, ne de What a Long, Strange Trip It's Been başarımına katkı sağlar.
  Bu rehber sizlere Harvest Festival hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğretecektir.​

  1. Harvest Festival Nedir?
  Harvest Festival, sezonluk bir etkinliktir. Amacı, vefat eden Alliance ve Horde kahramanlarını onurlandırmaktadır.

  Alliance oyuncuları Uther the Lightbringer'ı onurlandırırlar. Uther the Lightbringer, Knights of the Silver Hand'in lideri ve Arthas'ın akıl hocasıydı. Frostmourne tarafından lanetlenen kendi öğrencisi Arthas'ın ellerinde ölmüştür.

  Horde oyuncularıysa, Warsong Clan'ın chieftain'i Grom Hellscream'i onurlandırırlar. Mannoroth'un lanetli kanını içen ilk orctur. Ayrıca Cenarius'u da Grom Hellscream öldürmüştür. Daha sonradan Grom, Mannoroth'a karşı çıkarak kendi canından olsa da onu öldürmüş, kendini ve ırkını bu lanetten kurtarmıştır.

  Alliance ve Horde oyuncuları kahramanlarını onurlandıracakları konumlara gitmek için bir görev alırlar.

  2. Özet
  Bu bölüm Harvest Festival'in size ne kazandıracağını (yada kazandırmayacağını) içerir.
  Bu kitaplar ufak miktarlarda Warcraft Lore içerir ve oynayışa bir hizmetleri yoktur.
  Harvest Festival, oyunculara ufak miktarlarda gold ve taraflarına göre 500 reputation kazandırır (Alliance yada Horde).
  Aşağıdaki bölüm etkinlikle ilgili daha detaylı bilgiler içermektedir.

  3. Görevler ve Ödüller
  3.1. Alliance
  Harvest Festival başladığında, Ironforge kapılarının dışında bir NPC belirir: Wagner Hammerstrike. Wagner, oyunculara Honoring a Hero görevini vermektedir.

  Honoring a Hero görevi için Western Plaguelands'teki Uther the Lightbringer'ın Mezarı'na (koordinatlar: 52,82) gitmeli ve onu onurlandırmalısınız. Bunu bitirmek için ilgili eşya olan Uther's Tribute'u, Uther'in mezarı başında kullanmalısınız. Kullandığınızda görev tamamlanmış olacaktır.

  Görevi, Wagner'a teslim ettiğinizde size For the Light!'ı kazandıracaktır. Bu kitap, Uther'in hayatı ve karakteristik özellikleri hakkında birkaç cümle içermektedir.

  Bu ödüle ek olarak tamamladığınızda bir miktar gold ve Alliance'a 500 reputation kazacaksınız.

  3.2. Horde
  Harvest Festival başladığında, Orgrimmar kapılarının dışında bir NPC belirir: Javnir Nashak. Javnir, oyunculara Honoring a Hero görevini vermektedir.

  Bu görev için Ashenvale'deki Demon Fall Canyon'a gitmelisiniz (koordinatlar: 83,79). Burası, Grom Hellscream'in Mannoroth'u yok ettiği bölgedir. Görevi tamamlamak için görevle birlikte kullanabileceğiniz Grom's Tribute'u belirtilen konumda kullanmanız gerekir.

  Görevi, Javnir'e teslim ettiğinizde size Horde's Hellscream'i kazandıracaktır. Bu kitap, Grom'un kahramanca yaptıklarıyla ilgili çeşitli cümleler içermektedir.

  Bu ödüle ek olarak tamamladığınızda bir miktar gold ve Horde'a 500 reputation kazacaksınız.

  3.3. Paylaşılan Ödüller
  Tarafınızın ilgili görevini tamamladıktan 2 gün sonra Wagner (Alliance) veya Javnir'den (Horde) bir posta alacaksınız, size Bounty of the Harvest'i göndermiş olacaktır. Bu eşya, 12 saatlik bir cooldown'a sahiptir ve 4 çeşit yiyecek oluşturmaktadır:
  Yukarıda da bahsettiğimiz üzere bu yiyecekler It's Happy Hour Somewhere ve Tastes Like Chicken başarımlarına katkı sağlamaktadır.

  Harvest Festival rehberimiz burada sona ermiştir. İyi eğlenceler dileriz.
   

Sosyal medyada...