• Çünkü Blizzard'ı seviyoruz!
 1. Foruma düzenleme yapılacağından belirsiz bir süre forumumuz kayıtlara kapalı olacak, yeni üyeliklere açılmayacaktır.

Gul'dan

'Lore' bölümündeki bu başlık Lo'Gosh tarafından başlatılmıştır, 6 Mayıs 2015.

Etiketler:
 1. Lo'Gosh

  Lo'Gosh For Azeroth! Yönetici

  188
  23
  6 Mayıs 2015
  [​IMG]

  Gul'dan, ilk orc warlock olmanın yanı sıra Orcish Horde'un fiili kurucusu olan, Draenor'dan eski bir orc shamandır. Şamanizm adetlerini terk eden, kişisel kazanç ve güç için hem kendi halkını hem de akıl hocası iblislordu Kil'jaeden'a ihanet eden Gul'dan, orcların iblisvari köleliği ve Horde'un Azeroth'u işgalinden doğrudan sorumludur. Burning Legion efendisi tarafından eğitilen Gul'dan, ölüm şövalyeleri olarak bilinen necromantic dehşetlerin esas yaratıcısı olmasının yanı sıra, Shadow Council'in kurucusu ve efendisi olmuştur. Kendisini genellikle "Darkness Incarnate" ve "The Destroyer of Dreams" olarak anmaktadır. Gul'dan, gelmiş geçmiş en güçlü warlocklardan biri olarak kabul edilmektedir.

  Biyografi

  Rise of the Horde

  Gul'dan'ın geçmişinin erken dönemleriyle ilgili, aslen bir Shadowmoon klanı üyesi oluşu ve şamanizmin elemental güçleriyle sıradışı bir çalışma göstermesi dışında pek bir bilgi bilinmemektedir. Bu sebepten dolayı, Shadowmoon klanı'nın reisi ve orkların ruhani lideri yaşlı şaman Ner'zhul'a çırak olarak seçildi. Bir noktada, gençken çift başlı ogre Cho'gall'ı buldu ve onu eğitmeye başladı.

  Ner'zhul, orkları Kil'jaeden'ın emriyle draeneilara karşı savaşa sürerken (kendini "Güzel Olan" olarak anılan güçlü bir ata olarak gizleyerek), Gul'dan'ın Ner'zhul'a olan desteği tamdı. Ancak, Ner'zhul artık elementlerin ya da atalarının güçlerini çağıramadığını fark ettiğinde, şaman bir şeylerin yanlış gittiğinin farkına vardı. Oshu'gun'da Kil'jaeden tarafından aldatıldığının farkına vardı ve vazgeçmeyi denedi. Bu yetmezmiş gibi, Gul'dan'ın Oshu'gun'da olan biten her şeyi gördüğünü ve bunları Ner'zhul dönmeden Kil'jaeden'a anlattığını keşfetti. Kil'jaeden Gul'dan'a yaklaşarak, orkları kendi bayrağı altına getirmesi şartıyla ona warlock büyülerinde ustalaşma şansı teklif etti. Gul'dan vicdan azabı duymadan bunu kabul etti ve hemen bugüne kadar basit şamanistik klanlar olan orkları, durdurulamaz ve kana susamış Horde olarak yeniden şekillendirmeye başladı.

  Devamı çevriliyor...
   
  Son düzenleme: 6 Şubat 2016
 2. Kuzga

  Kuzga Yeni Üye

  1
  0
  14 Temmuz 2015
  Bana göre Warcraft evreninin en karizmatik warlock u. Ölümünden sonra bile kafa tasının önemli bir "artifact" haline gelip elden ele dolaşması bile ne kadar önemli bir karakter olduğunun kanıtı. Yine karşımıza gelmesi en azından beni çok mutlu etti
   

Sosyal medyada...