• Çünkü Blizzard'ı seviyoruz!
 1. Foruma düzenleme yapılacağından belirsiz bir süre forumumuz kayıtlara kapalı olacak, yeni üyeliklere açılmayacaktır.

Frostmourne

'Lore' bölümündeki bu başlık Lo'Gosh tarafından başlatılmıştır, 7 Mayıs 2015.

 1. Lo'Gosh

  Lo'Gosh For Azeroth! Yönetici

  188
  23
  6 Mayıs 2015
  [​IMG]

  Frostmourne, Lich King Ner'zhul'un, Frozen Throne'dan, Arthas Menethil'in onu Northrend kıtasında keşfetmesi niyetiyle yolladığı runeblade'dir. Yeni Lich King Arthas, Icecrown Citadel'de yenilgiye uğratılana dek Frostmourne'u taşıyordu. Lich King'in yenilisinden sonra hiç kimse, Frostmourne'un kalıntılarının ve yıpranmış kabzasının şimdi nerede olduğunu bilmemektedir.

  Frostmourne Tarihi

  Köken

  Ner'zhul Kil'jaeden tarafından Lich King'e dönüştürüldüğünde, bedensiz ruhu büyülü bir zırha, bunun yanı sıra runeblade Frostmourne'a zincirlenmiş ve Frozen Throne denen buzlu hapse sıkışmıştı. Zırh ve runeblade, Nathrezim tarafından hem Lich King'i barındırması hem de kontrol etmesi için dövülmüştü.

  Ner'zhul'un Kaçış Planı

  Ner'zhul, Burning Legion için bir piyon olmaktan memnun değildi ve kaçmak için bir plan üzerinde çalışmaya başlamıştı. Planının ilk bölümü, Frostmourne'u Frozen Throne'dan fırlatıp, onu Northrend'in karlı topraklarına daldırarak, birinin alıp, Lich King'in ajanı olması üzere beklemesi için güçlerini kullanmasıyla işlemişti. Ner'zhul ajanı olması için, vebayı durdurmak üzere Northrend'e gelen Lordaeron'un genç prensi Arthas Menethil'i bulmuştu.

  Arthas ve adamları vardığında, Frostmourne'un güçlerini bir dwarf kaşif olan Muradin Bronzebeard duyduktan sonra silahı aramaktaydı. Dreadlord Mal'Ganis'in kuvvetleri onlara yaklaşmaya başladığında, Arthas ve Muradin onu elde etmek için yola çıkmıştı.

  Gizli, isimsiz bir mağaranın derinliklerinde, Frostmurne, Arthas'ı yaklaştığı tehlike için uyaran "The Guardian" ve birkaç undead tarafından korunuyordu. Ancak Arthas bunları görmezden gelip yok etmişti. Runeblade2i bulduklarında, Muradin kılıcın bulunduğu yerdeki yazıtları okumuştu:

  "Bu kılıcı her kim alırsa, sonsuz gücü elde eder. Kılıç eti kestiği gibi, gücü de ruhu yaralar."

  Daha sonra Muradin kılıcın lanetli olduğunun farkına varmıştı ancak Arthas vatanını kurtaracaksa ne lanet olursa olsun taşımaya razı olduğunu söylemişti. Bu sözler konuşulduktan sonra, kılıcı saran buzlar paramparça olmuş ve dışarıya doğru patlamıştı. Sivri bir buz parçası Muradin'u vurarak, onu yere sermişti. Arthas arkadaşının kaybını görmezden gelmiş, kendi çekici Light's Vengeance'ı atıp, runeblade'i eline almıştı.

  Arthas'ın Ellerinde

  Elindeki kılıçla birlikte Arthas üssüne geri döndü ve Mal'Ganis'e bir karşı saldırı düzenlerek dreadlord'un üssünü yok etti. Mal'Ganis Arthas'a karşı koyarak ona, Ner'zhul'un onun kılıcı alacağını önceden bildiğini ve şimdi de Arthas'ın ruhunu çaldığını söyler. Dreadlord, Arthas'ın artık kendi tarafında olduğunu sanarken sürpriz bir şekilde Arthas, Lich King'in emriyle dreadlord'u öldürmek için kılıcı kullanmıştır. Ruhunu Lich King'e kaybetmesiyle birlikte, Arthas Northrend'in donmuş topraklarına kaçmıştır.

  Artık bir Scourge ölüm şövalyesi olan Arthas, kraliyet karşılanmasıyla alkışlar arasında karşılandığı Lordaeron'a dönmeden önce eski ordusunu öldürmüş ve dönüştürmüştür. Direkt olarak taht odasına ilerlemiş, babası Kral Terenas'ı öldürmüş ve Scourge'ü şehrin üzerine salmıştır.

  Mount Hyjal'de Burning Legion'ın yenilgisinden bir süre sonra, iblis avcısı Illidan Stormrage, Lich King'in hapsolduğu Frozen Throne'a saldırmak için güçlü bir büyü kullanmıştır. Büyü başarısız olmasına karşın, Frostmourne'un fırlatıldığı çatlağı oluşturmuş ve Lich King'in gücü azalmaya başlamıştır. Bu yüzden Lich King, yardımına gelmesi için Arthas'ı Northrend'e çağırmıştır. Arthas Illidan'ı yenilgiye uğratmış ve Frozen Throne'a çıkmıştır. Ardından buzu kırmak için Frostmourne'u kullanmış, içinde hapsolan miğferi giyerek yeni Lich King olmuştur.

  Wrath of the Lich King

  The Frozen Halls

  Pit of Saron'da yenilgisinden sonra undead gnome Krick; Arthas'ın Frostmourne'u, Icecrown Citadel'in Donmuş Salonlar'ındaki özel odasında gözetimsiz halde bıraktığını ağzından kaçırmıştır.

  Pit of Saron'dan kurtulduktan sonra, maceracıların önderleri (Alliance için Jaina Proudmoore ya da Horde için Sylvanas Windrunner) Halls of Reflection'a doğru yola koyulmuştur. Krick'in söz verdiği gibi Frostmourne tek başına durmakta, giriş odasının ortasındaki bir sunağın üzerinde havada sakin bir şekilde sallanmaktaydı. Jaina ya da Sylvanas, Lich King'in zayıflığını bulmak için kılıcın içinde hapsolan ruhlarla iletişim kurmaya çalışmıştır. Uther the Lightbringer'ın ruhu onlarla iletişime geçerek, onları Scourge'ü kontrol altında tutmak için başka birinin Lich King'in yerine geçmesi gerektiği konusunda uyarmıştır.

  Lich King'in Düşüşü

  Frozen Throne'da Lich King'e karşı yapılan son savaşta, Frostmourne Tirion Fordring tarafından kuşanılan Ashbringer ile parçalanmıştır. Kılıçta hapsolan binlerce ruh Lich King'in etrafını sarar ve onu havada asılı bırakır. Ve Lich King'in sonu, onu yenmek için bir araya gelen şampiyonlar tarafından getirilir.

  Günümüzde Dalaran'daki Runeweaver Meydanı'nın ortasındaki Dedication of Honor heykelinde, Tirion Fordring heykelinin ayakucunda Frostmourne'un parçalanmış kabzasının bir büstü yer almaktadır.

  Kırılmasından sonra Frostmourne'un parçaları, onu yeniden bir araya getirmeyi başarabilecek biri gelene dek "zeki biri" tarafından "güvenli bir yerde" saklanmıştır.
   
  Son düzenleme: 26 Ocak 2016

Sosyal medyada...