• Çünkü Blizzard'ı seviyoruz!
 1. Foruma düzenleme yapılacağından belirsiz bir süre forumumuz kayıtlara kapalı olacak, yeni üyeliklere açılmayacaktır.

Durotan

'Lore' bölümündeki bu başlık Lo'Gosh tarafından başlatılmıştır, 6 Mayıs 2015.

 1. Lo'Gosh

  Lo'Gosh For Azeroth! Yönetici

  188
  23
  6 Mayıs 2015
  [​IMG]

  Garad ve Geyah'ın oğlu Durotan, Frostwolf klanı'nın lideri, Draka'nın eşi ve geleceğin Savaşşefi Thrall'ın babasıydı. Ayrıca Orgrim Doomhammer ile aynı zamanlarda yaşamıştı.

  Durotan'ın Biyografisi

  Rise of the Horde (Çocukluğu)

  Genç Durotan, Draka doğduktan sonra onu görmüştü ve annesi Geyah ona Draka'yı kutsamasını söylemişti. Onu kutsamıştı ancak hasta olduğunu da fark etmişti.

  Üç kardeşin ailesini ve geleneklerini en çok kucaklayanı Durotan'dı. Horde'un yükselişinden önceki yıllarda, Fenris ortadan kaybolduğunda ve Garad dik kafalı Ga'nar yerine Durotan'ı seçtiğinde, o Frostwolf klanı'nın varisi olmuştu.

  Nagrand'daki bir Kosh'harg festivali sırasında, Telkar Doomhammer'ın oğlu Orgrim adlı bir Blackrock orkuyla tanışmış ve farklı klanlara ait olmalarına rağmen kısa sürede arkadaş olmuşlardı. Birbirleriyle Terokkar Ormanı'na yarışırken, Durotan ve Orgrim azgın bir ogre tarafından saldırıya uğramıştı ve eğer Restalaan tarafından liderlik edilen Telmorlu bir draenei av grubu zamanında varmasaydı ölebilirlerdi. Klanlarına haber salan Restalaan, iki orku Telmor'a götürmüş ve onlara, draenei lideri Prophet Velen'in kasabada olduğunu ve ikisini yemeğe davet ettiğini bildirmişti. Halklarının tarihlerini tartışmışlar, hatta Durotan kendisinin ve Orgrim'in, ırklarının draenei hakkında yüzyıllar boyunca öğrendiğinden çok daha fazlasını öğrendiğini söylemişti.

  Bundan sonra Durotan kendisinin om'riggor'una katılmıştı. Ayrıca Tal'kraa'nın isteğiyle klanının lideri olmanın yanı sıra bir şaman olup olamayacağını test edip görmek için "kutsal dağ" Oshu'gun'a götürülmüştü; ama ne yazık ki atalarını görememişti, ancak biliyordu ki orada bir yerdeydiler.

  Bir süre sonra Durotan, hastalığının üstesinden geldikten sonra Draka'yla buluşmuştu. Durotan ilk görüşte vurulmuş, onun klanının bir parçası olacağına inanmamıştı. Draka'ya bir kur avına çıkmaları için rica ettiğinde reddedilmesine (ilk seferinde) rağmen, ikili nihayetinde evlenmişti.

  Lords of War

  Kara Geçit'in açılmasından uzun zaman önce, Frostwolf klanı clefthoof avlar ve hareket halinde olurdu. Bir seferinde annesi, komaya girmesine sebep olacak bir drift lurker tarafından ısırılmıştı. Ağabeyi Ga'nar, onu doğal bir ölüme terk etmeyi isteyip klanı bölgeden uzaklaştırmayı istese de Durotan bunu yapamazdı. Ga'nar ayrıldıktan sonra, o ve Geyah'ın yoldaşı Stormfang onunla kalmış ve ilgilenmiştir. Bir noktada, tek başına dolaşan bir garn onlara saldırmış fakat ikili canavarı öldürmüştü. Durotan tüm bir sürünün yakında saldıracağını biliyordu ve bu yüzden saldırıya hazırlanmıştı. Sürü saldırdığında Durotan öfkesini kontrol edemeyerek bloodlust'a kapılmıştı.

  [​IMG]

  Durotan hareket eden her şeyi öldürürken, Geyah uyanmıştı. Onu duyduktan sonra kendine gelmiş ve Stormfang'i de öldürdüğünün farkına varmıştır. Durotan'ın o günden beri sadakatin ve vahşiliğin bir tehdidinin hatırlatıcısı olarak günlerinin sonuna dek Stormfang'in kürkünü giydiği söylenmektedir.


  Rise of the Horde (Yetişkinliği)

  Hazırlanıyor...
   
  Son düzenleme: 6 Kasım 2015
 2. Lo'Gosh

  Lo'Gosh For Azeroth! Yönetici

  188
  23
  6 Mayıs 2015
  WoD Bu bölüm, karakterin alternatif Draenor'daki versiyonuna aittir.

  [​IMG]
  Çizim sahibi: noodleli

  Durotan, Frostwolf Orcları'nın Savaşşefi ve Frostfire Ridge'in hükümdarıdır. Savaş ve vahşetin hüküm sürdüğü bir dünyada, sağduyunun nadir görülen bir sesi olarak durmaktadır. Durotan klanını, arkadaşlarını ve müttefiklerini bir birine göz kulak olan ve kendi yüklerini çeken bir kurt sürüsü olarak görmektedir. Iron Horde'a katılmayı reddeden birkaç orc kabile reisinden biri olarak, kendini ve klanını Vol'jin'in Horde'una müttefik etmiştir.

  Biyografi

  Durotan, Frostwolf klanı'nın lideri Garad'ın oğullarından biriydi. İki erkek kardeşi vardı. Üç kardeşten—büyük olan Fenris, ortancası Ga'nar ve en küçüğü Durotan—ailesini ve geleneklerini en çok kucaklayan Durotan'dı.

  Devamı hazırlanmaktadır...
   
  Son düzenleme: 11 Kasım 2015

Sosyal medyada...