• Çünkü Blizzard'ı seviyoruz!
 1. Foruma düzenleme yapılacağından belirsiz bir süre forumumuz kayıtlara kapalı olacak, yeni üyeliklere açılmayacaktır.

Dragon Aspectler

'Lore' bölümündeki bu başlık Lo'Gosh tarafından başlatılmıştır, 7 Mayıs 2015.

 1. Lo'Gosh

  Lo'Gosh For Azeroth! Yönetici

  188
  23
  6 Mayıs 2015
  [​IMG]
  Azeroth'un son Dragon Aspectleri; Nozdormu, Alexstrasza, Ysera ve Kalecgos

  Dragon Aspectler (diğer adlarıyla Büyük Aspectler, Azeroth'un Aspectleri ya da kısaca Aspectler), Azeroth'u korumaları için titanlar tarafından güçlendirilen, beş ejderhabirliğinin liderleridir.

  Üyeler

  Nozdormu the Timeless One: Aman'Thul tarafından, zamanın kendisini ve kaderin sürekli değişen yollarının güvenliğini sağlamak için seçilen devasa bronz ejderhadır.

  Alexstrasza the Life-Binder: Eonar tarafından dünyadaki tüm yaşayan yaratıkları korumak için seçilen kırmızı ejderhadır.

  Ysera the Awakened (eskiden Ysera the Dreamer): Eonar tarafından dünyanın büyüyen vahşi yaşamını, yemyeşil dünyası Zümrüt Rüya'dan izlemesi için seçilen, Alexstrasza'nın küçük kardeşi yeşil ejderhadır.

  Kalecgos the Steward of Magic: Malygos'un eski araştırmacısı ve Anveena'nın koruyucusu. Embrace esnasında yeni Mavi Aspect olarak Malygos'un yerine geçmiştir.

  Öl(dürül)en Üyeler

  Malygos the Spell-Weaver: Norgannon tarafından, büyünün ve gizli sırların koruyucusu olarak seçilen mavi ejderhadır. Tüm ölümlü büyücülere savaş ilan ettikten sonra, Alexstrasza'nın ajanları tarafndan öldürülmüştür.

  Deathwing the Destroyer (eskiden Neltharion the Earth Warder): Khaz'goroth tarafından seçilen, yeryüzü ve dünyanın derin yerlerinde hakimiyet verilen kudretli siyah ejderdir. Eski Tanrılar'ın (Old Gods) fısıltılarıyla delirmiş ve mavi ejderhabirliğini neredeyse yok olmanın eşiğine getirmiştir. Maelstrom'da, Thrall, maceracılar ve diğer Aspectler tarafından öldürülmüştür.
   

Sosyal medyada...