• Çünkü Blizzard'ı seviyoruz!
 1. Foruma düzenleme yapılacağından belirsiz bir süre forumumuz kayıtlara kapalı olacak, yeni üyeliklere açılmayacaktır.

Deathwing

'Lore' bölümündeki bu başlık Lo'Gosh tarafından başlatılmıştır, 7 Mayıs 2015.

 1. Lo'Gosh

  Lo'Gosh For Azeroth! Yönetici

  188
  23
  6 Mayıs 2015
  [​IMG]

  Yok Edici Deathwing (eskiden bilinen adıyla Neltharion the Earth-Warder), beş Dragon Aspect'ten biri ve black dragonflight'ın lideriydi. Binlerce yıl önce, Neltharion, Titanlar tarafından yer yüzü ve Azeroth'un derin yerlerine hakimiyetle güçlendirilmişti. Ancak Old Godlar tarafndan delirtilen Deathwing, War of the Ancients sırasında diğer Aspect'lere sırtını dönmüş, en sonunda Aspect of Earth unvanını bırakarak, Aspect of Death olmuştur. Ölümlüler ve ejderhalar arasında, onun adı korku ve aşağılamayla anılmaya başlanmıştı.

  Siyah ejderha, Alliance'ı içten yok etmek için Lord Daval Prestor formunu benimseyerek kendini İkinci Savaş'ta göstermişti. Ayrıca en büyük düşmanı Alexstrasza'yı da, daha sonra ittifak kuracağı Horde'a köle haline getirmişti. Bir dizi aksiliklerden, diğer Aspectlerin elindeki yenilgisinden sonra, Deathwing iyileşmek için Deepholm'un element düzlemine ger çekilmişti. Buradan, eski eşi Sintharia'nın Grim Batol'da twilight dragonflight ile yaptığı deneyleri gözlemlemiş ve sonradan eşinin çalışmalarına devam etmişti.

  Birçoğu tarafından öldüğüne inanılan Deathwing, Lich King'in düşüşünden sonra görkemli bir şekilde geri dönmüştü. Gazabı, Azeroth haritasını yeniden şekillendiren ve büyük yıkım açığa çıkaran Shattering ile sonuçlanmış, dünya sarsıldıkça, kendisi de Azeroth'un çeşitli bölgelerinde ortaya çıkarak alevler getirmişti. Nihai amacı, Azeroth'taki tüm yaşamın sonu olan Hour of Twilight'ı (Alacakaranlık Saati) getirmekti. Bunun için, Old God efendilerinin köleleri olan güçlü müttefiklerinden yardım almıştı. Bunlar arasında, Cho'gall ve onun Twilight's Hammer kültü, güçlü Element Lordları Al'Akir ve Ragnaros ve de Uldum'lu Neferset tol'vir kabilesi vardı.

  Güçlerini birleştiren geri kalan Dragon Aspectler, Deathwing'in kendisi tarafından on bin yıl önce yaratılan, İkinci Savaş'tan kısa süre sonra yok edilen ve Deathwing'i yok etmenin tek yolu olan Dragon Soul'u ele geçirmek için Caverns of Time'ın istikrarsız yollarına maceracıları göndermişti. Silahın güvenli bir şekilde ele geçirilmesiyle, Deathwing'in, toprağın kendi özü olan Dragon Soul'un taşıyıcısı olarak orc shaman Thrall'la birlikte, Aspectler savaşı bozulmaya uğramış kardeşlerine götürmüşlerdi. Wyrmrest Temple'ı kuşatması ve en güçlü kölelerini salmasından sonra, Deathwing göklere çıkmıştı ta ki Soul'un güçleriyle Maelstrom'a püskürtülene dek. En sonunda içindeki bozulmaya yol veren vücuduyla, Deathwing son direnişini Maelstrom'un şiddetli sularında yapmış olup, nihai olarak Thrall, Aspectler ve onu yenmesi için gönderilen ölümlü şampiyonların birleşmiş gücü tarafından yok edilmiştir.
   

Sosyal medyada...