• Çünkü Blizzard'ı seviyoruz!
 1. Foruma düzenleme yapılacağından belirsiz bir süre forumumuz kayıtlara kapalı olacak, yeni üyeliklere açılmayacaktır.

Cult of the Damned

'Lore' bölümündeki bu başlık Lo'Gosh tarafından başlatılmıştır, 6 Mayıs 2015.

 1. Lo'Gosh

  Lo'Gosh For Azeroth! Yönetici

  188
  23
  6 Mayıs 2015
  [​IMG]

  Cult of the Damned (Türkçe: Lanetliler Kültü), Lich King'e hizmet eden yaşayanlardan oluşan bir organizasyondur. Üyelerinin çoğu Human olmasına karşın her ırktan üyesi vardır. Kült, Üçüncü Savaş'ın ilk günlerinde, Scourge hâlâ Burning Legion'a sadık iken kurulmuştur. Hapis tahtında sıkışıp kalmış olan Lich King Ner'zhul güçle gözleri dönen insan, ork ve elflere özellikle Archlich ve Cult of the Damned'in lideri olabilecek Archmage Kel'Thuzad'a telepatik olarak ulaşmıştır.

  Kült üyeleri Undead olmak için can atıyorlardı fakat canlı olarak kaldılar çünkü "undeath" kazanılması gerekilen bir onur olarak kabul ediliyordu ve yaşayanlar, Lich King için Horde ve Alliance yerleşimlerine sızabilmelerinden dolayı ve Kült'e yada Scourge'e yaşayanlar arasından güçlü bireyler katmak için yararlıydılar.

  Bolvar Fordragon'un Lich King olarak yükselişinden beri Cult of the Damned'in Azeroth'ta kalan çeşitli Scourge yerleşimlerini yönettiği görülmüştür. Fordragon karanlık yolundan döndüğü sürece Kült'ün Fordragon'a bağlı olmadığı ve Fordragon'un amacının Scourge'ü kontrol altında tutmak olduğu görülmekte. Kült ise Scourge ile işlerini önceki Lich King altında ilerletmektedirler.

  [​IMG]
  Bir Kült Üyesi
   

Sosyal medyada...