• Çünkü Blizzard'ı seviyoruz!
 1. Foruma düzenleme yapılacağından belirsiz bir süre forumumuz kayıtlara kapalı olacak, yeni üyeliklere açılmayacaktır.

Burning Legion

'Lore' bölümündeki bu başlık Lo'Gosh tarafından başlatılmıştır, 7 Mayıs 2015.

 1. Lo'Gosh

  Lo'Gosh For Azeroth! Yönetici

  188
  23
  6 Mayıs 2015
  [​IMG]

  Burning Legion (Türkçe: Yanan Lejyon, diğer adıyla Lejyon, büyük yanan gölge ya da Küçük Gezegenlerin Lejyonu), evrendeki her düzen izini yok etmek isteyen bir geniş, sayısız iblis, infernal ve bozulmaya uğratılmış ırklar ordusudur. Azeroth'u üç kez işgal etmiş ve sadece korkunç bir bedel karşılığında geri püskürtülmüştür. Azeroth tarihinin çoğunda — İlk, İkinci ve Üçüncü Savaş ta dahil — etkisi vardır. Lejyon'a Azeroth'un baş düşmanı denebilir ve Lejyon, daha sonra Azeroth'u işgal eden orcları bozulmaya uğratmış, Lich King'i yaratmış ve Azeroth'un yaralarının birçoğunun kaynağıdır. Ayrıca Azeroth, Lejyon'un ele geçirmekte başarısız olduğu tek gezegendir.

  Lejyon'un misyonu, evreni tamamen yok etmek ve gerçek düzenin önlenmesinin altında yatan kusur olmadan yeniden yaratmaktır. Pratikte, işgal ettiği dünyalardan tüm yaşamı çekip, daha büyük dünyaları sonsuza dek dolaşarak, hayatta kalmak için büyünün baş enerjilerini tüketmektedir.

  Lejyon, arcane güce olduğu deli açlığından dolayı dünya üstüne dünyayı ele geçirmiş olup, sayısız türün yok oluşunun sorumlusudur.
   

Sosyal medyada...