• Çünkü Blizzard'ı seviyoruz!
 1. Foruma düzenleme yapılacağından belirsiz bir süre forumumuz kayıtlara kapalı olacak, yeni üyeliklere açılmayacaktır.

Burning Hells

'Lore ve Karakterler' bölümündeki bu başlık Lo'Gosh tarafından başlatılmıştır, 12 Mayıs 2015.

 1. Lo'Gosh

  Lo'Gosh For Azeroth! Yönetici

  189
  23
  6 Mayıs 2015
  Burning Hells, iblislerin ve iblisvari overlordlar Diablo, Baal ve Mephsto'nun bulunduğu yerdir. Burası, onların ölümlü ve ilahi dünyalara saldırılarını püskürttükleri yerdir.

  Burning Hells'in neyi kapsadığı belirsizdir. Sanctuary'nin tek bir gezegen olduğu açıkça bellidir ancak Hell'in de bir gezegen, "tek bir şemsiye altındaki" çeşitli gezegenlerden biri ya da tamamen farklı bir düzlem formu olup olmadığı belirsizdir. Hell'in tasvirleri, genellikle ölü stepler ve erişimiş lav nehirleriyle yapılmaktadır, ancak Hell'in tam doğru bir tasviri de belirsizdir.

  Dünyalar

  Burning Hells, çeşitli bölgelere ayrılmıştır. Bu bölgelerin her biri Great Eviller tarafından kontrol altındadır. Bu dünyalar, iblisvari efendilerinin yönlerini yansıtmakta olup, onların özelliklerini örnek almaktadır.

  Anguish

  Anguish dünyası, hakkında çok az bilgi bulunan bir bulutsuz dünyadır. Anguish, efendisi Andariel'in ve onun kurbanları üzerinde psikolojik acı çektirme arzusunu yansıtmaktadır.

  Destruction

  Baal'ın dünyası Destruction, asla sona ermeyen yaratılışın ve ardından yıkımın dünyasıdır. Burada yetiştirilen iblislerin efendileri tarafından yok edilmekten başka amaçları yoktur ve muhteşem kaleler aynı şekilde inşa edilip, tekrar tekrar yerle bir edilmektedir.

  Hatred

  Hell'in diğer dünyalarının aksine, Mephisto'nun dünyası en yoğun popülasyona sahip dünyalardan biridir ve Burning Hells'in başkenti olarak tarif edilmektedir. Burada yaşayan iblisler Mephisto'nun dikkatli gözü altındaki piyonlardır, sürekli birbirlerine karşı entrika kurmakta, her zaman diğer gruplar üzerinde hakimiyet kurmak için mücadele vermektedirler.

  Lies

  Lies dünyası adıyla aynı şekilde çarpık bir alandır. Kafadaki tüm akıl ve mantığı çarpıtmaktadır. Lezzetli görünen bir meyve, çekirdeğine kadar çürümüş olabilir, koridorlar birden sona erebilir ya da dipsiz bir çukura götürebilir ve cehennemvari alev çukurları gibi görünenler aslında huzurlu bir bahçe olabilir. Lies dünyasından kaçış neredeyse imkânsızdır ve bu dünyanın efendisi Belial, kurbanlarının çaresizliğiyle eğlenmektedir.

  Pain

  Prince of Pain Duriel, adına yakışır bir şekilde bu dünyada yaşamaktadır ve Pain, en iyi şekilde; devasa, genişleyen bir işkence odası olarak tarif edilebilmektedir. En korkunç şekilde acı vermek için tasarlanan sayısız korkunç biçimde makineler bu dünyada yer almaktadır ve binlerce iblis bunların içinde hapsolmuştur. Diablo'nun dünyası gibi, çok az iblis Hell'in bu bölümüne girmeye cesaret edebilmektedir.

  Sin

  Azmodan'ın dünyası Sin, tüm dünyalar arasındaki belki de en anlaşılabilir, en yoğun nüfuslu olanıdır. Buradaki iblisler hayatın bütün zevkleri içinde yaşamaktadır ta ki artık bunu kaldıramayıp çıldırana kadar. Sin dünyası ayrıca, Belial'ın dünyasıyla birlikte Hell'deki dünyalar arasındaki ilkten baştan çıkarıcı ve hoş görünenlerden biridir.

  Terror

  Diablo'nun dünyası Terror, tüm Hell bölgeleri arasındaki en az nüfuslu olanıdır ve en iyi şekilde yaşayan bir kabus olarak tarif edilmektedir. Bölge tamamen ıssızdır, çok az iblis buradayken maruz kaldıkları sürekli korku ve karanlığa karşı durabilmektedir.
   

Sosyal medyada...