• Çünkü Blizzard'ı seviyoruz!
 1. Foruma düzenleme yapılacağından belirsiz bir süre forumumuz kayıtlara kapalı olacak, yeni üyeliklere açılmayacaktır.

Ashbringer

'Lore' bölümündeki bu başlık Lo'Gosh tarafından başlatılmıştır, 6 Mayıs 2015.

 1. Lo'Gosh

  Lo'Gosh For Azeroth! Yönetici

  188
  23
  6 Mayıs 2015
  [​IMG]

  Ashbringer, undeadlerle savaşmak üzere kullanılmasıyla bilinen güçlü bir kılıçtır. Ashbringer olarak bilinen Silver Hand'in Highlord'u Alexandros Mograine ile aynı adı taşır. Duyumlara göre kılıç adını Mograine'den almıştır yada tam tersi.

  Ashbringer ilk olarak, Arthas'ın Muradin'e ihanet edip onu öldürdükten sonra öfke ile dolan Magni Bronzebeard (Magni ve Muradin kardeştirler) tarafından dövülmüştür (Aslında Muradin kurtulmuştur fakat hafızasını kaybeden kendisi de dahil hiç kimse tarafından yıllar boyunca bilinmemiştir). Bu nedenle tüm öfkesini, nefretini ve intikam arzusunu çekicinin her vuruşuyla kılıca işlemiştir. İşini bitirdiğinde, kendi elleriyle dövdüğü en iyi silahı, Mograine'e vermiştir.

  Alexandros'un en büyük oğlu Renault ona ihanet edip öldürerek, Ashbringer'ın Corrupted Ashbringer'a dönüşmesine sebep olmuştur. Alexandros, bir ölüm şövalyesi olarak canlandırılmış ve en genç oğlu Darion Naxxramas'a girip onu öldürene dek, silahı elinde tutmuştur. Daha sonra Darion babasının ruhunun bozulduğunu ve kılıca bağlandığını keşfetmiş ve babasını kurtarmak için kılıcı kendine saplamıştır. Babasının ruhu serbest kalmasına karşın, Darion'un kendisi de bir ölüm şövalyesine dönüşmüştür. Kılıç daha sonra Darion'un Lich King'e ihanet etmesi ve Tirion Fordring'e kılıcı bırakmasından sonra temizlenmiştir.

  Kılıcın hikâyesinin World of Warcraft'la birlikte başlamasına karşın daha çok Wrath of the Lich King paketinde ön plana çıkmıştır.

  Dövülmesi
  İkinci Savaş sırasında, Blackrock Spire saldırısı esnasında, Silver Hand'li Highlord Mograine, ölü bir orc warlock'tan gizemli bir kara kristal almıştır. Kristal, "gölgenin yaşayan şekliydi" ve Draenor'dan gelmişti. Ona dokunduğunda, Mograine'in elini bir undead'inki gibi iyileştirilemez bir şekilde lanetlemişti.

  [​IMG]
  Highlord Mograine ve Kara Kristal

  Highlord, Scourge'un Lordaeron'a ulaştığı haberleri duyulana dek Kara Kristal'i bir sır olarak saklamıştı. Onu Silver Hand'in diğer liderlerine göstermiş, Kutsal Işık'ın kendi tezahürü olan Kristal'in ters kutbunu, yaklaşan undead soykırımına karşı kullanmak için aramayı önermiştir. Mograine'in emsalleri, bu Kara Kristal'i gördüklerinde dehşete düşerek onu kutsal bir büyü ile yok etmeye çalışmıştırlar. Beklenmedik bir şekilde, kristal büyüyü absorbe ederek, onun karşıtına daha önce Mograine'in önerdiği saf ışığın kristali haline dönüşmüştür. Bu kristalden, undead'e vurduğunda ardında yalnızca kül bırakacak bir silah yapılmasına karar verilmişti
  -Ashbringer.

  [​IMG]
  Kara Kristal ve Temizlendikten Sonraki Hali

  Mograine ve Fairbanks, Kral Magni Bronzebeard'ın kılıcı tek başına Great Anvil'de, Frostmourne'un önünde öldüğünü düşündüğü kardeşi Muradin Bronzebeard için öfke ve intikam ile dövdüğü Ironforge'a seyahat ettiler.

  Highlord'un Düşüşü
  Arthas'ın ihanetini takip eden Silver Hand'in dağılımından sonra, geriye kalan liderler biraraya gelerek Plagueland'in undeadiyle savaşırlar. Ashbringer, cephanelerindeki en ölümcül silah eline gelmiş ve hemen Kel'Thuzad'ın dikkatini çekmiştir. Grand Crusader Saidan Dathrohan'ın vücuduna sahip olan Balnazzar, Burning Legion'un amaçları için Silver Hand'in kalıntılarını gizlice manipüle etmiştir. Mograine'in Undercity'e saldıracağı niyetini belli etmesiyle, Sylvanas Windrunner ve onun Forsaken'larını manipüle eden kardeşi Varimathras'ı korumak için Balnazzar, Highlord'u ortadan kaldırmayı planlar.

  Balnazzar, Highlord'u ortadan kaldırmak için Kel'Thuzad ile bir anlaşma yapar: Scourge felaketi yok olacaktı ve dreadlord'ların operasyonları devam edecekti. Mograine'in oğlu Renault'u bozulmaya uğratmış ve Highlord için tuzak kurma planları yapmıştır. Renault, babası ve High Inquisitor Fairbanks'i Scourge lejyonlarının onları beklediği Stratholme'a götürdü. Mograine ve Fairbanks kendilerini korurken, Renault kaçıp saklanmıştır. Fairbanks sonunda bir ceset yığını altında canlı olarak sıkışmıştı. Mograine tek başına binlerce undead'i kolaylıkla öldürmüştü fakat en sonunda yorgun düşerek kılıcını düşürdü. Renault babasının savunmasız durumundan yararlanmak için saklandığı yerden çıktı. Ashbringer'ı aldı ve babasını öldürdü, böylece silah hain eylemlerde kullanıldığı için bozulmaya uğradı (Corrupted Ashbringer). Bu arada, Kel'Thuzad Mograine'i Naxxramas ölüm şövalyelerinden biri olması için canlandırdı ve onun bozulmuş kılıcını ele geçirdi. Renault, Scarlet Monastery'nin Komutanı oldu ve Balnazzar, Scarlet Crusade üzerinde tam otorite kazandı.

  [​IMG]
  Darion Mograine ve Sırtında Corrupted Ashbringer

  Babasını özgür bırakmak isteyen Darion Mograine, Argent Dawn'ın üyelerinden oluşan ufak bir grupla Naxxramas'a bir göreve gider. Onu bulduğunda, Alexandros oğlunun ricasına ve onu kurtarma denemelerine tepkisiz kalır ve isteksizce kendisini öldürmesine zorlar. Corrupted Ashbringer daha sonra Darion'un eline geçer. Onu, bir portala ve Plaguelands'e geri götüren babasının sesini Ashbringer üzerinden duyar. Ses daha sonra Darion'u, kendisini öldürmeye çalışan kardeşiyle yüzleşmek için Scarlet Monastery'deki Renault'a yönlendirir. Renault son vuruşu yapmadan önce, Corrupted Ashbringer kendi kendine harekete geçerek Dreadnaught zırhı içerisindeki Alexandros formu alan yeşil alev aurası yayar. Renault affedilmek için yalvarır ve daha sonra affedildiğini söyleyen babası tarafından hızlı bir şekilde başı kesilir. Alexandros'un ruhu daha sonra kılıca geri çekilir. Bir süre sonra, Light's Hope Chapel'e gerçekleştirilen Scourge saldırısı esnasında, Darion babasını kurtarmak için kendisine Corrupted Ashbringer'ı saplar. Bir ölüm şövalyesi olarak canlanır ve Acherus Ölüm Şövalyeleri'nin Highlord'u olur.

  Bunları biliyor muydunuz?
  • Highlord Tirion Fordring, Frostmourne'u Ashbringer ile parçalamıştır,
  • Eğer Corrupted Ashbringer'ı kuşanırsanız, Argent Dawn ile Hated, Scarlet Crusade ile Friendly olursunuz ve Scarlet Monastery'e girdiğinizde tüm Scarlet Crusaderlar sizi selamlayarak önünüzde eğilirler.
   
  Son düzenleme: 19 Aralık 2015

Sosyal medyada...