• Çünkü Blizzard'ı seviyoruz!
 1. Foruma düzenleme yapılacağından belirsiz bir süre forumumuz kayıtlara kapalı olacak, yeni üyeliklere açılmayacaktır.

Argus

'Lore' bölümündeki bu başlık Lo'Gosh tarafından başlatılmıştır, 7 Mayıs 2015.

 1. Lo'Gosh

  Lo'Gosh For Azeroth! Yönetici

  188
  23
  6 Mayıs 2015
  Argus, eredar ırkının (doğal olarak draenei ırkının da) esas anavatanıdır. Burning Legion'un kalesi haline gelmiş, nüfusunun büyük çoğunlunun hem akıllı hem de büyüsel yönden yetenekli olduğu bir ütopik dünyadır.

  Argus Tarihi

  Argus, eredar büyücülerinin en büyükleri ve en güçlüleri olan üçlü tarafından yönetiliyordu: Archimonde, Kil'jaeden ve Velen. Bu üçlünün, Argus'taki en kutsal şehirlerden olan Mac'Aree'den yönetmiş olmaları mümkündür.

  Sonunda, Argus Sargeras'ın dikkatini çekmişti. Eredar'a bir anlaşma teklif etmişti: onların sadakatleri karşılığında, onlara tüm ırkların hayal bile edemeyeceği gücü verecekti. Kil'jaeden ve Archmionde teklifi çabucak kabul etmişlerdi ancak Velen geleceğin görüsüne sahipti: eredar Sargeras'ın egemenliği altında demonlara dönüştürülecekti. Velen'in Kil'jaeden ve Archimonde'a yaptığı uyarılar önemsenmemişti ve bu umutsuz ikilemde bir çözüm aramıştı. En sonunda, naaru Velen ile iletişime geçmişti ve Kil'jaeden, Archimonde ve eredarların geri kalanları Burning Legion'un korkulanları, sinsi büyücüleri ve taktisyenleri olurken, Velen takipçileriyle birlikte, halkını draenei — ya da "sürgün edilenler — olarak adlandırarak kaçmıştı.

  O günden sonra Argus, Azzakel'in diğer dünyaları istila etmek için fırsat beklediği Burning Legion kalesi haline gelmiştir.

  Argus Coğrafyası

  Argus'ta, Kaarinos gibi yüksek ve soğuk dağlar olduğu bilinmektedir. Ayrıca, Rise of the Horde romanında ortaya çıktığı üzere çöle de sahipti.

  Mac'Aree kapital şehri, Argus'taki en kutsal ve en güzel şehirdi. Yürüyüş yolları, değerli mineraller ile kaplıydı, nehirleriyse tamamen karanlıkta bile parlayabilmekteydi. Sargeras tarafından bozulmaya uğratılmalarına dek, Draenor'da yaşamadan önce Eredar halkı Mac'Aree için büyük sevgi ve saygı duymaktaydı.
   

Sosyal medyada...