• Çünkü Blizzard'ı seviyoruz!
 1. Foruma düzenleme yapılacağından belirsiz bir süre forumumuz kayıtlara kapalı olacak, yeni üyeliklere açılmayacaktır.

Alexstrasza

'Lore' bölümündeki bu başlık Lo'Gosh tarafından başlatılmıştır, 7 Mayıs 2015.

 1. Lo'Gosh

  Lo'Gosh For Azeroth! Yönetici

  188
  23
  6 Mayıs 2015
  [​IMG]

  Kırmızı ejderhabirliği'nin eski Aspect'i Alexstrasza the Life-Binder, Azeroth dünyasındaki tüm yaşamın koruyucusudur. Pantheon'un güçlerinin bir kısmıyla güçlendirilmek üzere ve Azeroth'u ve sakinlerini izlemenin yanı sıra kend birliğini de izlemesi için titanlar tarafından seçilen beş büyük ejderhadan biriydi. Titanlar ayrıca onu tüm ejderhaların kraliçesi de seçmişti.

  Bugün Alexstrasza, ejderhabirlikleri tarafından kutsal toprak kabul edilen, Dragonblight'taki Wyrmrest Temple'ın üst kısmında kalmaktadır. Artık sadece ölümlü ırkları izlemeyen Ejderhakraliçesi, sonradan düşman olan mavi ejderhabirliği ve Aspect'i Malygos'a ve baş gösteren Lich King tehdidine karşı ejderhabirliklerini toplayarak harekete geçmiştir.

  Cataclysm esnasında Deathwing'in yükselişiyle Alexstrasza, en sonunda kendi ejderhabirliğinin tamamının siyah ejderhabirliğine karşı savaş açmasını emrederek, Ölüm Aspecti'ne karşı Azeroth'u savunmada çok aktif bir rol üstlenmiştir. Diğer Aspectlerle birlikte Alexstrasza, Deathwing'i bir kez ve herkes için durdurmak üzere her şeyini vermiş, fakat bu sırada güçlerinin büyük çoğunluğunu kaybetmiştir.

  Onun mirası artık dünyanın ölümlülerine geçmiştir.
   

Sosyal medyada...