• Çünkü Blizzard'ı seviyoruz!
 1. Foruma düzenleme yapılacağından belirsiz bir süre forumumuz kayıtlara kapalı olacak, yeni üyeliklere açılmayacaktır.

Alchemy Rehberi

'Alchemy' bölümündeki bu başlık Lo'Gosh tarafından başlatılmıştır, 27 Kasım 2015.

 1. Lo'Gosh

  Lo'Gosh For Azeroth! Yönetici

  194
  24
  6 Mayıs 2015
  [​IMG]

  Alchemy, World of Warcraft'ın üretim mesleklerinden biridir. Temelinde Herbalism mesleğiyle (Alchemy ile uyumlu bir meslektir) toplanan otları kullanarak çeşitli iksirler üretmek yatan Alchemy'de iksirlere ek olarak bir takım trinketlar dahi oluşturabilirsiniz.

  Eğer Alchemy ile birlikte Herbalism'i almazsanız kullanacağınız otları (herb) Auction House'dan almak durumunda kalacak haliyle bir miktar gold ihtiyacınız olacaktır.

  Rehber İçeriği
  • Draenor Alchemy'yi Öğrenme
  • Work Orderlar ve Günlük Cooldownlar
  • Yeni Tarifleri Elde Etme
  • 1-600 Kasma
  • 600-700 Kasma

  Draenor Alchemy'yi Öğrenme


  Alchemy rehberinin bu bölümü seviye 90-100 arası oyuncular içindir. Eğer karakteriniz seviye 90 altındaysa lütfen 2. mesaja geçiniz.


  Öncelikle eğer henüz Alchemy'yi öğrenmediyseniz Ashran'daki eğitmeninize giderek öğrenin. Alliance oyuncuları Stormshield'da Jaiden Trask'ı, Horde oyuncularıysa Warspear'da Kristoph Cossey'i bulabilirler.

  Ayrıca eğer henüz Ashran'ı keşfetmediyseniz Stormwind ya da Orgrimmar gibi kapital şehirlerde de eğitmeninizi bulabilirsiniz - bir Guard'a sormanız yeterli.

  Warlords of Draenor'da işler biraz değişiyor, çünkü artık bir sonraki rank olan Draenor Alchemy'yi eğitmeninizden öğrenemiyorsunuz. Alchemy'i öğrendikten sonra maksimum Alchemy skill'inizi 700'e çıkarmak için bir A Treatise on the Alchemy of Draenor'a ihtiyacınız olacak ve bu size birkaç tarif öğretecektir.

  Bu kağıdı elde etmenin 3 yolu bulunmaktadır:
  1. Yukarıda bahsettiğimiz Ashran'daki eğitmenlerden satın alabilirsiniz,
  2. Garrisonunuzda Alchemy Lab kurduysanız, oradaki NPClerden birinden satın alabilirsiniz,
  3. Ya da karakterinizi hala kasıyorsanız (90-92) bir görev zincirini başlatmak için bir görev eşyası lootlamalısınız:
   Görev zincirini tamamladıktan sonra, bir A Treatise on the Alchemy of Draenor ve bir Garrison Blueprint: Alchemy Lab, Level 1 elde edeceksiniz. Bu blueprint kısaca Garrisonunuzda bir Alchemy Lab kurmanızı sağlamaktadır. Bu yapıyı, work order tamamlama ve her yeni tarifi öğrenmede kullanacaksınız.

  Work Orderlar ve Günlük Cooldownlar


  Garrisonunuzda bir Alchemy Lab inşa ederseniz, work orderlar başlatabilirsiniz. Alchemy Lab için gereken blueprint'i yukarıda bahsettiğimiz görev zincirini tamamlar ya da Garrison'unuzun Town Hall'unu seviye 2'ye yükseltirseniz elde edebilirsiniz.

  Work orderlar, 5* Frostweed'i 2* Alchemical Catalyst'e dönüştürmektedir. Bir work order'ın tamamlanması 4 saat sürmektedir ancak bir grup work order'ı tek seferde sıraya koyabilirsiniz, böylece her 4 saatte bi oyuna girmek zorunda kalmazsınız.

  Binanızda çalışan bir follower'ınız varsa, her bir work order'dan iki yerine 4 Alchemical Catalyst elde edebilirsiniz.

  Alchemical Catalyst ayrıca günlük meslek cooldown'ınız olan Alchemical Catalyst yoluyla da elde edilebilmektedir. Bu cooldown 8 (+ Alchemy seviyenize bağlı olarak ekstra daha) Alchemical Catalyst üretmektedir. 700'deyken elde edebileceğiniz maksimum catalyst sayısı 20'dir.

  Alchemical Catalyst ne işime yarayacak derseniz de tier 2 flaskları üretmede kullanılmaktadır.

  Yeni Tarifleri Elde Etme


  A Treatise on the Alchemy of Draenor'dan öğreneceğiniz tarifler sadece 1-600 arasında kasarken iyidir. Yeni tarifleri Alchemy Lab'inizden ya da Ashran'dan satın alabilirsiniz.

  Yeni tarifleri satın almak için gereken currency'yi oluşturmak için Secrets of Draenor Alchemy gerekmektedir. Gün başına sadece bir Secrets of Draenor Alchemy oluşturabilirsiniz.

  1-600 Kasma


  Alchemy rehberinin bu bölümü seviye 90-100 arası oyuncular içindir. Eğer karakteriniz seviye 90 altındaysa lütfen 2. mesaja geçiniz.


  Not: Alchemy specializationları Warlords of Draenor tariflerinde çalışmamaktadır.

  Alchemy kasılması en kolay ve en ucuz meslektir. Seviye 1'den itibaren herhangi bir Warlords of Draenor tarifini üretebilirsiniz, bu yüzden kasmak için kullanabileceğiniz birçok farklı tarif bulunmaktadır. Size tavsiye edebileceğimiz beşi işe şunlardır:
  Bunları tavsiye etmemizin başlıca sebebi satılmalarının kolay olmasıdır. Bunları satmaktan pek fazla gold elde etmeyeceksiniz çünkü bunlar genellikle onlar için kullanılan herbler kadar fiyata gitmektedir, ancak en azından goldlarınızı geri almış olacaksınız.

  Yani, kısaca yukarıdaki herblerden birinden 1800 tane elde edip, aynı potiondan 600 tane yapabilir ya da bunları karıştırıp, her birinden yaklaşık 360 herb elde ederek her bir potiondan 120 tane yapabilirsiniz.

  Bazı realmlerde Crescent Saberfish Flesh oldukça ucuzdur, bu yüzden bunları 20-30 silver'a kapabilirseniz, 1'den 600'e kadar sadece Crescent Oil üretmenize değebilir. Bunun için 1800 adet Crescent Saberfish Flesh'e ihtiyacınız olacaktır.

  Açıkçası bunu pek te tavsiye etmiyoruz, çünkü potionlar ile daha fazla gold elde edebileceğinizi düşünüyoruz. Ancak herhangi bir şeyi satmayı düşünmüyorsanız, kasmak için en ucuz yöntem Crescent Oil olacaktır.

  600-700 Kasma


  Bir Secrets of Draenor Alchemy oluşturun. Secret of Draenor Alchemy'i, Alchemy Lab'inizdeki flask tariflerinden birini satın almak için kullanın:
  Basitçe bu flaskların herhangi birinden 100 tane yapabilir ya da bunları karıştırarak her birinden 25 tane yapabilirsiniz, ancak bu durumda tüm tarifleri satın almak için en az 4 gün beklemeniz gerekecektir.

  Seviye 90-100 arası oyuncular için Alchemy rehberimiz burada sona ermiştir. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.


  Kaynak: WoD Alchemy Leveling Guide 1-700 | WoW Alchemy Guide
   
 2. Lo'Gosh

  Lo'Gosh For Azeroth! Yönetici

  194
  24
  6 Mayıs 2015
  Hazırlanıyor...
   
  Son düzenleme: 28 Kasım 2015

Sosyal medyada...