• Çünkü Blizzard'ı seviyoruz!
 1. Foruma düzenleme yapılacağından belirsiz bir süre forumumuz kayıtlara kapalı olacak, yeni üyeliklere açılmayacaktır.

Aggra

'Lore' bölümündeki bu başlık Lo'Gosh tarafından başlatılmıştır, 28 Ekim 2015.

 1. Lo'Gosh

  Lo'Gosh For Azeroth! Yönetici

  188
  23
  6 Mayıs 2015
  [​IMG]

  Aggralan (daha çok bilinen adıyla Aggra), Garadarlı bir Mag'har orc shamandır. Thrall ile geleneksel şamanistik sanatlar üzerine eğitim almayla görevlendirilmiş ve başlarda yaşadıkları anlaşmazlıklara rağmen ikili arasında hızlı bir bağ oluşmuş, romantik bir ilişki başlamış ve en sonunda hayat arkadaşları olmuşlardır.

  Geçmiş

  The Shattering: Prelude to Cataclysm

  Cataclysm'den kısa bir süre önce Thrall, Azeroth elementlerinin neden bu kadar korktuklarını keşfetmek için Garadar'a yolculuk etmişti. Oraya vardığında, Greatmother Geyah; Thrall'a, ona bir lider olmayla shaman olma arasındaki çizgiyi uzun tuttuğunu ve gerçekten bir shaman olmak için liderlikten vazgeçmek zorunda olduğunu söyleyen Mag'har Aggra'ya danışmasını tavsiye etmişti. Bir görü arayışı sırasında Aggra, Thrall'ın rehberiydi. Zorlu başlangıçlarına rağmen, Thrall ruhlara tam anlamıyla bağlanırken ve doğru bir shaman olurken o ve Aggra birbirine yakınlaşmıştı. Azeroth'a dönmeden mnce, Thrall ve Aggra eş olmuşlardı.

  Thrall ve Aggra Azeroth'a döndüğünde, Cairne Bloodhoof'un cenazesine katıldılar. Sonraki gün, Thrall'ın Doomhammer zırhını giymediğini fark eden Aggra, bundan memnun olmuştu. İkili Thunder Bluff ve Mulgore'dan ayrıldılar ve Gazlowe'un onları karşıladığı ve Maelstrom'a bir gemi hazırladığı goblin liman kenti Ratchet'a gittiler. Gemi, tüm orc kadınlarının onuruna Draka's Fury olarak adlandırılmıştı. Aggra duygusaldı, Thrall ve gemiye binen bir mürettebatla birlikte Kalimdor'dan ayrılarak Maelstrom'a doğru yola koyuldular. Ancak yolculukları, amaçladıkları gibi sorunsuz olmayacaktı.

  Cataclysm

  Maelstrom yolundayken, Draka's Fury Alliance kuvvetleri tarafından saldırıya uğradı ve Thrall'ın onların "kıymetli kargosu" olarak nitelendirdiği kaybolmuştu. Aggra, Lost Isles'ta Draka's Fury'nin kazazede mürettebatını komuta ederken, Alliance'a karşı mücadele etmek için beklenmedik müttefikler kazandı. Ayrıca Alliance tarafından saldırıya uğrayan Bilgewater Cartel Goblinleri ve Horde birbirlerine Lost Isles sakinleri ve Thrall'ı ele geçiren Alliance'a karşı savaşmada yardım ediyordu. Thrall serbest bırakıldıktan ve Goblinlerin Horde'a katılmasından sonra, Aggra ve Thrall başarıyla Maelstrom'a vardı.

  Iso'rath'ın sebep olduğu bir kabusta, Aggra Deathwing ile mücadele etmeye çalışır ancak nihayetinde Aspect onu öldürür.

  Thrall: Twilight of the Aspects

  Maelstrom'u iyileştirmeye tam odaklanamayan Aggra, onunla Yaşamın Ruhu ile iletişime geçmeye çalışır. Green Dragonflight tarafından yardıma ihtiyacı olup olmadığı Thrall'a sorulduğunda, Aggra onu, Maelstrom'a ait olduğunu hissetse bile gitmesi için cesaretlendirdi. Fiziksel olarak onunla olmasa da görevi sırasında Thrall'ın yanında, asla pes etmemesi için kenisini cesaretlendiren Aggra'nın düşüncesi vardı. Thrall Maelstrom'a döndüğünde, olan biten her şeyi Aggra'ya söyledi ve Go'el olarak Azeroth'u onunla birlikte kurtarmaya hazırdı.

  Rage of the Firelands

  Maelstrom'da, elementlerle iletişime geçmek için Thrall kendini zorluyordu. Dünyanın ne kadar kötü durumda olduğunun farkında olurken ve elementler sessizliğini korurken, Thrall Aggra'ya bu görevi yerine getirmek için sınırları olmaksızın çalışmak zorunda olduğunu söyler ve Aggra oradan ayrılır.

  Guardians of Hyjal ve maceracılar, Twilight's Hammer ve Ragnaros'un gerçekleştirdiği bir Hyjal istilasını engelledikten sonra, kadim World Tree Nordrassil'de bir toplandı gerçekleştirildi. Thrall ve Aggra, Twilight Hammer'ın inanılmaz güçlü bir ajanının yarıda kestiği, Thrall'ı kara büyü ile vurarak, ruhunu Elemental Plane'in dört bölgesine gönderdiği bir trajediyle sonlanan buluşmada toplanan kahramanlar arasındaydı. Aspectler Thrall'ın sonsuza dek elementlerde kaybolduğunu kabul ederken, Aggra eşinin kurtarılabileceğine inanarak, sevgilisini sonsuz işkenceden kurtarmak için Skywall, Abyssal Maw, Deepholm ve Firelands'e seyahat etmek üzere hem Horde hem de Alliance'tan maceracıların yardımını istedi. Maceracılar Thrall'ın ruhunu doğal dünyaya döndürmeden önce ona, elemental kafesine bağlanmadan şüphelerinin, inatçılığının, arzularının ve öfkesinin üstesinden gelmede yardım etmelilerdi.

  Aggra ve maceracıların çabaları sayesinde Thrall geri dönmüştü. Kısa süre sonra, önemli kişilerin katılımıyla o ve Thrall evlendiler.

  Charge of the Aspects

  Dragon Aspectler, Destroyer'ı nasıl yok edeceklerini planlarken, Thrall ruhsal olarak Deathwing tarafından işkence görüyordu. Aggra onun vücudunu buldu ve kurtulana dek onun yanında kaldı.

  Hour of Twilight

  Deathwing'in; Dragon Aspectler, Thrall ve ölümlü maceracıların elinde yenilgisinden sonra, Alexstrasza Aggra'nın Thrall'ın çocuğunu taşıdığını açıkladı.

  Tides of War

  Aggra, Theramore'un düşüşünü öğrenmiş ve Thrall'ın acısını anlamıştı. Thrall, bilinmeyen bir figürün köleleştirilmiş su elementallerini Orgrimmar'ı yok etmek için kullanacağı görüsünü aldığında, Aggra ona eşlik etmek istemişti. Thrall'ın görüyü tek başına almasından dolayı o ikna olsa da, Thrall tek başına gitmeliydi. Aggra buna boyun eğmiş, bunu anlamış ve Thrall'a şans dilemişti.

  Landfall

  Bir noktada Aggra ve Thrall, Durotar'daki The Den'e seyahat etmiş ve bebek Durak'a bakarken Thrall'a Horde kahramanları yaklaşmıştı. Vol'jin'in yaralandığını öğrenen ve Darkspear'ın başının belada olabileceğini düşünenen Thrall, Echo Isles'ta trolllere yardım etmek için ayrılmıştır. Aggra evladıyla ilgilenirken, ona şans dilemiştir.

  War Crimes

  Aggra ve Durak, Go'el'e Garrosh Hellscream'in yargılanmasında eşlik etmişti. Aggra, Tyrande'in ilk tanığının Velen olması konusunda tetikteydi ve Velen'in kalpten konuşmasını engellediğinde çileden çıkmıştır. Dragonmaw, Hellscream'in özgürlüğünden emin olmak için saldırdığında, onların korsanlarından bir grup Aggra'ya saldırmıştır. Buna karşılık olarak Aggra, bir yandan oğlunu korurken onları kolaylıkla öldürmüş, ardından eşiyle buluşmuştur. Daha sonra da Jaina Proudmoore'u iyileştirmeye gitmiştir.

  Warlords of Draenor

  Draenorda Savaş sırasında, Aggra başlangıçta oğluna bakmak için Azeroth'ta kalmıştı.

  Buna rağmen, daha sonra Thrall ve Draka ile birlikte Nagrand'daki Wor'var'da görülmüştür. Telaar düştüğünde, durumu kontrol etmek için Shadow Hunter Kajassa tarafından yönetilen bir grup shadow hunter göndermiştir.

  Daha sonra yine, Grommashar'a saldırı sırasında Durotan'ın yanında ve Garrosh'un ölümünden sonra Stones of Prophecy'de Thrall'ın yanında görülmüştür.
   
  Xelbelsel bunu beğendi.

Sosyal medyada...