• Çünkü Blizzard'ı seviyoruz!
  1. Foruma düzenleme yapılacağından belirsiz bir süre forumumuz kayıtlara kapalı olacak, yeni üyeliklere açılmayacaktır.

Addon / Script Yardım

'Add-on ve Macrolar' bölümündeki bu başlık utkuyum tarafından başlatılmıştır, 18 Mayıs 2015.

1. utkuyum

utkuyum Yeni Üye

2
    0
    9 Mayıs 2015

İyi günler arkadaşlar benim Unit frame le alakalı bir sıkıntım var. Ben Kendi can barımı partidekilerimin can barını büyütmek ve yahut başka bir alana taşımak istiyorum biraz araştırdım yabancı forumlarda güzelce anlatılmış fakat bende fazla ingilizce olmadığı için yapmadım. (Taşıdım taşımayı kapayamadım, büyütemedim vs..) bu konuda bilgisi olup yardım edebilecek birisi var mıdır acaba?

Link vermek yasak mı bilmiyorum fakat şurada yararlı bilgilerde olabilir anlayana :) : http://www.arenajunkies.com/topic/222642-default-ui-scripts/

2. Lo'Gosh

Lo'Gosh For Azeroth! Yönetici

194
    24
    6 Mayıs 2015
    Merhabalar. Frameleri taşımak için portrelere sağ tıklayıp "Unlock Frame"e tıklamanız, frameleri istediğiniz yere taşıdıktan sonra yine sağ tıklayıp "Lock Frame"e tıklamanız yeterlidir.

Parti frameleri benzer yolla bildiğim kadarıyla taşınamıyor. Bunun yerine parti framelerinizi, raid framelerine dönüştürürseniz onları istediğiniz yere taşıyabilir, boyutlarını büyütüp küçültebilirsiniz.

Boyutlandırma konusunda da verdiğiniz linkte anlatım mevcut ancak şu an test edip çalışıp çalışmadığını bildirme imkânım yok, onu geçtim zaten çok karışık geldi. Sıfırdan add-on oluşturuluyor, kodlar yerleştiriliyor falan derken. :)

Bunun yerine genel olarak ara yüzü büyütüp küçültebilirsiniz. Bunun için System > Advanced kısmındaki "UI Scale" ayarıyla oynamanız yeterli.

Link verme konusunda, verilen link reklam amaçlı ve sakıncalı/zararlı içerik barındırmadığı sürece herhangi bir yasak yok.

Son düzenleme: 18 Mayıs 2015
    utkuyum bunu beğendi.
  3. utkuyum

utkuyum Yeni Üye

2
    0
    9 Mayıs 2015
    Çok teşekkür ederim bu kadarı bile yardımcı oldu bana :)

Sosyal medyada...